Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(05-07-2021, 20:52)josef.svejk napisał(a): "UWAGA! Zgodnie z informacjami uzyskanymi od dyżurnego Policji ds. Cudzoziemców i Granic Republiki Słowackiej, przejazd do Polski tranzytem przez terytorium Republiki Słowackiej z krajów, z którymi Polska posiada wspólną granicę (Ukraina, Czechy, Niemcy) jest traktowany jako nieuzasadniony geograficznie i należy się liczyć z odmową wjazdu na granicy [...]. "
To jest jakaś paranoja Zły
Odpowiedz
Widać, że Słowacy robią wszystko, żeby dobić swoją turystykę. Działania zupełnie nieadekwatne do obecnego ewentualnego zagrożenia.
Odpowiedz
Przecież takie podejście do tranzytu obowiązuje na Słowacji co najmniej od kilku miesięcy, to typowy odgrzewany kotlet (ale trudno się dziwić, skoro konto założone jest od roku tylko do tematyki covidovej)
Odpowiedz
Mam takie spostrzeżenie co do wpisów Pudelka... są one w większości ukierunkowane na krytykę innych forumowiczów, a w niewielkim stopniu wnoszą coś w tematyce Węgier... To nasze forum trzymało jakiś poziom, więc postarajmy się, żeby tak zostało...
Odpowiedz
No jasne, chce was zniechęcić do pobytu na Węgrzech. W których byłem wakacyjnie z 15 razy, a wliczajac służbowo i okazjonalnie (zakup wina u producentów) z 30, 40 a może 50.
Odpowiedz
Już wrzuciłem w innym miejscu, ale to jest najbardziej właściwe:
https://www.minv.sk/swift_data/source/ve...ka_226.pdf

"vykonanie tranzitu osôb a ich rodinných príslušníkov do krajiny, v ktorej majú udelený pobyt alebo ktorej sú
občanmi, pričom tieto osoby musia prejsť územím Slovenskej republiky dopravnými koridormi uvedenými
v Prílohe č. 2 bez zastavenia, okrem zastavenia na nevyhnutné tankovanie pohonných hmôt, celkovo
najneskôr do ôsmich hodín od vstupu na územie Slovenskej republiky"

Rzeczywiście są tam dokładne mapy i opisane trasy, czyli wjeżdżając np. w Zwardoniu powinno się przekroczyć granicę w Rajce, a nie np. pod Koszycami.
"Trasa Poľsko - Rakúsko/Maďarsko je stanovená v smere hraničný priechod Trstená – Chyžné, Dolný Kubín,
Martin, Žilina, Nové Mesto nad Váhom, Bratislava hraničný priechod (Bratislava -Jarovce – Kittsee/ Čunovo
– Rajka).
2. Trasa Poľsko - Maďarsko je stanovená v smere hraničný priechod Trstená – Chyžné, Dolný Kubín,
Ružomberok, Banská Bystrica, Zvolen, hraničný priechod Šahy – Parassapuszta.
3. Trasa Poľsko - Rakúsko/Maďarsko je stanovená v smere hraničný priechod Skalité – Zwardoň, Čadca,
Kysucké Nové Mesto, Žilina, Nové Mesto nad Váhom, Bratislava hraničný priechod (Bratislava -Jarovce –
Kittsee/ Čunovo – Rajka).
4. Trasa Poľsko - Maďarsko je stanovená v smere hraničný priechod Vyšný Komárnik – Barwinek – Svidník,
Giraltovce, Prešov, Košice, hraničný priechod Milhosť – Tornyosnémeti."
Odpowiedz
Witam 
Właśnie wróciłem od naszych bratankow 
Na granicy w nowym mescie faktycznie była policja i sprawdzała zaświadczenie o szczepieniu .
Jak zacząłem grzebać w telefonie i szukać aplikacji to zatrzymał rumuna A mnie kazał jechać i po sprawdzaniu, w Barwinku też stali i zatrzymywali osobowki dużych się nie czepiali. Nasi pogranicznicy w barwinku byli nie aktywni 
Pozdrawiam
Odpowiedz
(06-07-2021, 16:33)Pompa@ napisał(a): Witam 
Właśnie wróciłem od naszych bratankow 
Na granicy w nowym mescie faktycznie była policja i sprawdzała zaświadczenie o szczepieniu .
Jak zacząłem grzebać w telefonie i szukać aplikacji to zatrzymał rumuna A mnie kazał jechać i po sprawdzaniu, w Barwinku też stali i zatrzymywali osobowki dużych się nie czepiali. Nasi pogranicznicy w barwinku byli nie aktywni 
Pozdrawiam
Mówisz o policji słowackiej? Jak się ma ich pytanie co do szczepienia, do tego, że przy przejezdzie tranzytowym nie jest ono wymagane?
Odpowiedz
A to jest dobra wiadomość. Juniorow, w S-ujhely są dwa przejścia - główne pod daszkami i małe na mostku w środku miasta. Z tego wynika, że duże będzie czynne.

[Obrazek: 685f1f7a9cd2a8eb.jpg]

Edycja październik 2021 - obecnie obydwa przejścia są czynne, kontrole są wyrywkowe.
Odpowiedz
A tutaj podsumowanie tego, o czym pisało się wcześniej:
https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&spra...-slovenska
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 494,013 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 624 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,923 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,039 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,336 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 30 gości