Restauracje węgierskie w Polsce
#51
Czy był ktoś może w tej restauracji ?

Restauracja C.K. Monarchia, Przemyśl, ul. Puszkina 18
W menu restauracji znajduje się węgierska zupa rybna, zupa gulaszowa w kociołku, węgierskie gulasze.

I takie pyszności Uśmiech

[Obrazek: wina_wegierskie1.jpg]
Odpowiedz
#52
W miejscowości Kościan (koło Poznania) jest lokal Bistro Langosz. Kiedyś planowałem o niego zahaczyć w drodze nad Bałtyk, ale się nie udało, więc nie mogę ocenić. Z tego co wyczytałem na stronie (chwilowo rekonstruowana) mają fajne menu w niezłych cenach.
Odpowiedz
#53
Wczoraj odwiedziłam wspomniany już tutaj Deli Bar w Krakowie przy ul. Meiselsa 5. I wyszłam z mieszanymi odczuciami. Zamówiłam zestaw lunchowy - zupę gulaszową i ziemniaki z panierowaną wątróbką i surówką - w cenie 12.90. Zupa podana w małym kociołku była bardzo smaczna i niewiele odbiegała od tej, którą jadłam w karczmie w Sirok. Natomiast drugie danie nie powaliło na kolana, takie jakieś nijakie i w dodatku nie było gorące. W restauracji nie było nikogo poza nami, więc nie ma mowy o tym, że nie można się było trochę postarać i zdobyć klienta. Na deser zamówiłam naleśniki z masą orzechową i wiśniami, posypane oczywiście cukrem pudrem (cena 9,50). Jak dla mnie masa była zbyt słodka i wisienek było niewiele, ale wydaje mi się, że w tym przypadku, to rzecz gustu.
Generalnie zupa i naleśniki na tak ale drugie danie na nie.
Deli Bar sprawia wrażenie zaniedbanego, opuszczonego. Nikt nie walczy tam o klienta. Można by wystawić jakiś stolik na zewnątrz lub zapraszać ludzi do środka ale nikt tego nie robi. Byłam tam od 15.30 do 18.30 i poza nami wpadł tylko jeden mężczyzna, szybko coś zjadł i wypadł.
Odpowiedz
#54
A czy we Wrocławiu znajdę miejsce, gdzie można zjeść tradycyjne, węgierskie potrawy? I nie mam tutaj na myśli langosza, bo ich jest coraz więcej (nawet na Krupówkach)Uśmiech
Odpowiedz
#55
No akurat Krupówki to jednak kiedyś mieściły się w Monarchii Austro-Węgierskiej, a Wrocław? Oczko
Odpowiedz
#56
Dzisiaj znalazłem restaurację Csarda - w Zawoi Oczko

Jest dobrze oznakowane, a poza tym jedzenie tam można połączyć z wypadem na Babią Górę (lekki offtop) Oczko
Odpowiedz
#57
W Krakowie na Rynku Głównym od 28.11. do 26.12. trwać będą Targi Bożonarodzeniowe.
Cytuję fragment info.:
"Gościć będziemy też kupców z Litwy, Ukrainy i Węgier, sprzedających regionalne wędliny, chleb, sękacze, langosze, kurtosze –tradycyjne kołacze węgierskie przygotowywane ze świeżego ciasta drożdżowego, nawijane na drewniany wałek i wypiekane w specjalnym piecu, podawane na słodko z przeróżnymi posypkami, dodatkami i czekoladą, pyszne zarówno na ciepło od razu po wyjęciu z pieca, jak i na zimno, baklavę. Ponadto zakwas oraz regionalne wyroby z wełny."
Zapowiada się ciekawie. Uśmiech
Odpowiedz
#58
No pewnie! Mam blisko, to może mi się uda zajrzeć? Uśmiech
Odpowiedz
#59
We Wrocławiu już trwa jarmark bożonarodzeniowy i można kupić w/w węgierskie przysmaki.
Niestety smakują troszkę inaczej niż u bratanków.Dodgy
Pozdrawiam wszystkich węgromaniaków. Pani czesieko
Odpowiedz
#60
(26-11-2014, 21:22)czesieko napisał(a): We Wrocławiu już trwa jarmark bożonarodzeniowy i można kupić w/w węgierskie przysmaki.
Niestety smakują troszkę inaczej niż u bratanków.Dodgy

Importowane, więc trochę tracą na wartości... :/
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wina węgierskie fvg 676 412,444 7 godzin(y) temu
Ostatni post: Remik
  Najlepsze cukiernie węgierskie w 2022 Waldek 0 458 12-06-2022, 11:47
Ostatni post: Waldek
  Túró Rudi w Polsce fvg 44 52,973 16-05-2020, 6:22
Ostatni post: eplus
  Restauracje warte odwiedzenia czelak 1 1,762 28-02-2020, 19:29
Ostatni post: Sztasek
  Węgierskie wody mineralne Kamjon 14 19,268 31-01-2019, 23:03
Ostatni post: Slavekk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości