Revolut - nowoczesne płatności
#11
Tak się złożyło, że odpowiedź jedna pod drugą.
A jeśli chodzi o smartfony i płatności AndroidPay, to u nas nie budzi żadnych sensacji. Natomiast u Bratanków częściej widuje się "przeciąganie" karty i podpis  Smutek , płatności zbliżeniowe - to nowoczesność  Uśmiech . Natomiast jak zbliżam telefon do teminala z funkcją Paywave, to sprzedawcy albo patrzą z niedowierzaniem albo radzą zrezygnować Zdziwiony . Dotyczy raczej mniejszych sklepików  Szeroki uśmiech .
Odpowiedz
#12
Już trochę sprawdziłem kurs wacha się od 74,40 przy automatycznej wymianie w Tesco na granicy było po 68 :-( Dzisiaj w Tesco placilem kurs 74,46.
Internet jest tu tragiczny, chodzilo mi o kantor na granicy było po 68 a po południu wymienialem w Kisvarda w centrum po 75. P
Odpowiedz
#13
Jakoś też nie wierzę, że telefon może zastąpić kartę kredytową. Ale z tej serii to na własne uszy słyszałem, jak ksiądz w Biedronce przy kasie powiedział "Bóg zapłać" i położył książeczkę do modlitwy na terminalu (w książeczce miał ukrytą kartę zbliżeniową).
I to nie jest post POLITYCZNY! Uśmiech Uśmiech

A kto pamięta wypukłe karty i "żelazka", które kopiowały kartę na kolorowe kalki?
Odpowiedz
#14
Ja mam normalny plastik. Telefon chiński to nie ma NFC ?
Odpowiedz
#15
wczoraj liczyło w Revolut po 134,3 zł
Odpowiedz
#16
Aplikacja PeoPay czyli przypisana do konta PKO S.A . Karty plastikowej nie posiadam, tylko telefon z PeoPay-emUśmiech
Wczorajsze dane:
Kwota operacji
3.100,00 HUF
Kwota obciążenia
41,47 PLN
Kurs sprzedaży (1 HUF)
0,0134 PLN
Czyli po kursie NBP. Polecam
Odpowiedz
#17
Tak samo liczyło z karty Pekao z żubrem 15.08. i 18.08.
Odpowiedz
#18
(14-08-2019, 20:53)eplus napisał(a): Jakoś też nie wierzę, że telefon może zastąpić kartę kredytową.

A kto pamięta wypukłe karty i "żelazka", które kopiowały kartę na kolorowe kalki?
To uwierz, nawet zegarek potrafi zastąpić kartę kredytową i dowolną inną.
Ważne by bank wydający kartę dopuszczał taki rodzaj płatności.
No i oczywiście by punkt przyjmujący płatność realizował płatności zbliżeniowe.
To drugie u nas wydaje się oczywiste, bo chyba już 100% terminali w kraju realizuje płatności zbliżeniowe.
Ale np za granicą mogą być niespodzianki. Niedawno miałem dwie:
- parkomat we Włoszech (mimo symbolu płatności zbliżeniowych) wymagał wetknięcia karty do dziury i podania PIN niezależnie od "małości" kwoty; a moja wirtualna Revolut w zegarku nie ma PINu - czyli podwójnie nie mogłem Oczko
- na granicy szwajcarskiej kupowałem ichnią winietkę i musiałem tak wetknąć kartę w (całkiem nowoczesny i gadający do mnie po polsku) terminal by się dało odczytać pasek magnetyczny; żeby było śmieszniej najpierw wetknąłem kartę "niewłasciwie" co mu nie przeszkadzało rozpoznać żem z kraju nadwislańskiego i przełączyć język na nasze narzecze, ale i tak się domagał paska...


A "żelazka" pamiętam...
Odpowiedz
#19
(19-08-2019, 17:26)kowcio napisał(a): Aplikacja PeoPay czyli przypisana do konta PKO S.A .  Karty plastikowej nie posiadam, tylko telefon z PeoPay-emUśmiech
(...)
Czyli po kursie NBP. Polecam
 A czy wypłaty z dowolnego bankomatu za granica bez opłat?
Odpowiedz
#20
(20-08-2019, 10:57)eplus napisał(a): Tak samo liczyło z karty Pekao z żubrem 15.08. i 18.08.
To z żubrem mój, może trzeba było PeKaO napisać, ale o ten chodziUśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Płatności na stacjach benzynowych cinek97m 5 9,065 11-08-2013, 12:35
Ostatni post: rustin



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości