Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech
#51
(08-06-2021, 20:58)Sztasek napisał(a):
(08-06-2021, 15:46)wojti76 napisał(a): Jadę M3 od Miszkolca
Jadąc po M3 od Miskolc i kierując się na autostradę M7 nie musisz dojeżdżać do obwodnicy M0  ! 
Na węźle "Gödöllő" odbijasz w prawo w kierunku autostrady M31/M0, kierunek Austria, Słowenia, Chorwacja... trasa dobrze oznakowana tablicami + oznakowanie na jezdni. Jak zjedziesz na M31, pojawią się dodatkowo pomarańczowe tablice tranzytowe. Węzeł M31/M0 - pomimo przejrzystości - wprowadza mnie w zakłopotanie, bo na pierwszej tablicy informacyjnej i kolejnych nie ma oznakowania autostrad M1, M6, M7, ale jedzie się po M0 ... oznakowanie M7 pojawi się trochę później.
Jechałem ostatnio w lipcu 2019 tamtędy właśnie tak jak piszesz tylko w odwrotną stronę M7-M0-M31-M3 i właśnie po z jechaniu z  M7 po 2 km na M0 utknęłem na godzinę w korku który dopiero skończył się po przechaniu Dunaju były tam roboty drogowe. 
W Lipcu planuje jechać tamtędy i  nie wiem czy przez miasto  nie lepiej
Odpowiedz
#52
(09-06-2021, 13:02)wojti76 napisał(a): Jechałem ostatnio w lipcu 2019 tamtędy właśnie tak jak piszesz tylko w odwrotną stronę M7-M0-M31-M3 i właśnie po z jechaniu z  M7 po 2 km na M0 utknęłem na godzinę w korku który dopiero skończył się po przechaniu Dunaju były tam roboty drogowe. W Lipcu planuje jechać tamtędy i nie wiem czy przez miasto  nie lepiej
W tej chwili przepustowość na M0 jest normalna, nie ma korków, ruch jest spowolniony, ciągły. M0 nie jest zbyt szeroka ( o tym wiesz) i wystarczy stłuczka, lekkie potrącenie i ... klapa, wszystko stoi, zjazdu nie ma. 
Jazda przez Budapeszt w dzień to całkowita porażka, decyzje obecnego władcy miasta przyzczyniły się do jego zakorkowania. Na wielu arteriach przepustowych zarezerwoano pas dla rowerzystów, w wielu miejscach są pasy tylko dla autobusów.
Mamy początek lata i zmknięte dolne nabrzeże Dunaju po stronie Pesztu pomiędzy mostem Małgorzaty a mostem Łańcuchowym.
W okolicy mostu Elżbiety nie funkcjonuje zjazd na nabrzeże Dunaju po budańskiej stronie, Budafoki ut zrobiono jako jednokierunkową, o zwężeniach i mniejszych robotach na stołecznych ulicach nie wspomnę ...  Na dodatek to jeszcze mają zamknąć, ze względu na remont, most Łańcuchowy (Lánchíd).
Przejazd przez centrum Budapesztu jest wygodny nocną, bo jest niewielki ruch i trochę krócej niż jadąc obwodnicą M0. Pomiędzy węzłem M3/M31-Gödöllő a węzłem M0/M7-Törökbálint jest ok. 65 km, jadąc przez centrum Budapesztu masz ok.15 km krócej.
Odpowiedz
#53
(09-06-2021, 14:20)Sztasek napisał(a):
(09-06-2021, 13:02)wojti76 napisał(a): Jechałem ostatnio w lipcu 2019 tamtędy właśnie tak jak piszesz tylko w odwrotną stronę M7-M0-M31-M3 i właśnie po z jechaniu z  M7 po 2 km na M0 utknęłem na godzinę w korku który dopiero skończył się po przechaniu Dunaju były tam roboty drogowe. W Lipcu planuje jechać tamtędy i nie wiem czy przez miasto  nie lepiej
W tej chwili przepustowość na M0 jest normalna, nie ma korków, ruch jest spowolniony, ciągły. M0 nie jest zbyt szeroka ( o tym wiesz) i wystarczy stłuczka, lekkie potrącenie i ... klapa, wszystko stoi, zjazdu nie ma. 
Jazda przez Budapeszt w dzień to całkowita porażka, decyzje obecnego władcy miasta przyzczyniły się do jego zakorkowania. Na wielu arteriach przepustowych zarezerwoano pas dla rowerzystów, w wielu miejscach są pasy tylko dla autobusów.
Mamy początek lata i zmknięte dolne nabrzeże Dunaju po stronie Pesztu pomiędzy mostem Małgorzaty a mostem Łańcuchowym.
W okolicy mostu Elżbiety nie funkcjonuje zjazd na nabrzeże Dunaju po budańskiej stronie, Budafoki ut zrobiono jako jednokierunkową, o zwężeniach i mniejszych robotach na stołecznych ulicach nie wspomnę ...  Na dodatek to jeszcze mają zamknąć, ze względu na remont, most Łańcuchowy (Lánchíd).
Przejazd przez centrum Budapesztu jest wygodny nocną, bo jest niewielki ruch i trochę krócej niż jadąc obwodnicą M0. Pomiędzy węzłem M3/M31-Gödöllő a węzłem M0/M7-Törökbálint jest ok. 65 km, jadąc przez centrum Budapesztu masz ok.15 km krócej.

Tak przeważnie robię nocą jadę przez centrum,krócej i miło popatrzeć na podświetlony Budapeszt
Jak już wcześniej wspominałem w lipcu 2019 w powrotnej drodze wybrałem M0 godzina była 15 30 przejazd do M3  zajął mi ponad 2 godziny 
Odpowiedz
#54
Flaga węgierska  Właśnie czytam, ukazało się info  Szeroki uśmiech  :
Od najbliższej środy, tj. od 16. czerwca, do końca sierpnia most na Dunaju na obwodnicy Budapsztu M0 (Hárosi M0-ás Duna-híd) będzie zamknięty dla ruchu. Trwa wyznaczanie objazdu w kierunku autostrady M5.
Omijajcie obwodnicę M0 - korki gwarantowane  !
Odpowiedz
#55
(09-06-2021, 18:24)Sztasek napisał(a): Flaga węgierska  Właśnie czytam, ukazało się info  Szeroki uśmiech  :
Od najbliższej środy, tj. od 16. czerwca, do końca sierpnia most na Dunaju na obwodnicy Budapsztu M0 (Hárosi M0-ás Duna-híd) będzie zamknięty dla ruchu. Trwa wyznaczanie objazdu w kierunku autostrady M5.
Omijajcie obwodnicę M0 - korki gwarantowane  !
To mnie Stasiu pocieszyłeś  Oczko
Odpowiedz
#56
Nie pamiętam, czy ta stronka była podawana, ale można śledzić przy Kawa wszelakie utrudnienia drogowe w kraju Bratanków   Uśmiech

https://www.utinform.hu/en/map
Odpowiedz
#57
Jak jest z przejazdem przez ten most w Budapeszcie w ciągu M0? https://www.google.com/maps/place/Budape...d19.040235
On jest całkiem zamknięty czy jest tam jakiś ruch wahadłowy? Bo wyznaczając drogę w google wyznacza mi prze ten most.... W planie mam trasę od Gyor na Tompę (przejście graniczne z Serbią) - na moście powinnam być ok godz. 23 w środę....
Odpowiedz
#58
Witam, ktoś ostatnio przejeżdżał 3 od granicy Słowackiej do Miszkolca ?. Jak duże są utrudnienia związane z remontami bo zastanawiam się czy nie szukać trasy alternatywnej
Odpowiedz
#59
(01-08-2021, 12:03)marekjw2523 napisał(a): Witam, ktoś ostatnio przejeżdżał 3 od granicy Słowackiej do Miszkolca ?. Jak duże są utrudnienia związane z remontami bo zastanawiam się czy nie szukać trasy alternatywnej
Jechałem 2 tygodnie temu nie ma dużych utrudnień 3 razy światła ograniczenia prędkości, ruch płynny spowolniony
Odpowiedz
#60
^^^Też za tydzień jadę tamtędy. A jak przejazd przez Preszow ? Duże utrudnienia ?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,322,256 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  GPR - Generalny Pomiar Ruchu Slavekk 1 432 11-12-2023, 14:05
Ostatni post: Waldek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,261 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 933 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Nowe ograniczenia stacjach Shella Waldek 0 838 27-11-2022, 17:47
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości