Rzeszów - Hajduszoboszlo - trasa i kilka pytań
#21
Wczoraj wróciłem z HB i wybrałem droge nr15 dwa wchadła jeden obiazd jechało sie płynnie w tamtą storne trafiłem 2 razy na czerwone stałem po 5 minut a zpowrotem 2 razy na zielone i co ważne na trasie Stropkov-Vranov-Trebisov- Sátoraljaújhely-Tokaj-Nyiregyhaza nie ma wogóle tirów
Odpowiedz
#22
Czyli przez Stropkov idzie spokojnie przejechać, a brak tirów jest dodatkową zachętą. Dzięki za informację.

(11-08-2014, 8:36)oldman58 napisał(a): ... tacy co wolą wybierać trasy spokojniejsze, malownicze a czekając na światłach mogą wyprostować nogi. Nawet drobny objazd pozwala na poznanie nowych nieznanych zakątków.

Podsumowując: obie przytaczane trasy są przejezdne, ale każdy musi wybrać według swoich preferencji. A może w jedną stronę jedną z tras a z powrotem drugą?

Jakże bliska jest mi taka filozofia jazdy. Niestety bywa, że alternatywna trasa posiada objazd, który przypomina raczej off-road Oczko

Sprawdzenie drugiego wariantu w czasie powrotu odpada, ponieważ wyjeżdżam w kierunku H z Galicji, ale powrót jest do Wrocławia, prawdopodobnie przez CZ.
Odpowiedz
#23
Czy na trasie Rzeszów (Lublin) - Eger przez Koszyce (z płatnymi odcinkami), znajdę jakąś fajną atrakcję (nie baseny) dla dwulatka żeby się wyszalał na jakimś 2-2,5 godzinnym postoju?
Odpowiedz
#24
A mnie ostatnio poniosło i tranzyt przez Słowację wybrałem w innej wersji , bardziej na wschód. Gogle mówią , że dołożyłem 6 km (czyli tyle co nic) a miałem święty spokój.
Było kilka odcinków gorszej nawierzchni (w sumie może 10 km), ale mały ruch lokalny i piękne widoki na odcinku górskim w pełni rekompensowały ten mankament.
[Obrazek: wersja.JPG]
Jadąc z Polski przy "sklepie na zakręcie" (Krajna Polana) trzeba jechać prosto aż do drogi 575 gdzie skręcamy w lewo
Ok 10 km dalej w m. Havaj skręcamy w prawo na drogę 554 która prowadzi nas na południe.
Optymalnie byłoby przeskoczyć w okolicy Vranowa na tą klasyczną wersję (droga 79), to odległość ok 1 km od ruin zamku.
Odpowiedz
#25
A jak to wygląda czasowo? Bo mi się robi niedobrze, jak główną drogą jadę 50-40-50-40, a przez te lasy to nawet, gdyby było ograniczenie, to policja chyba ani raz w roku tam się nie pokaże, chyba, że w jakiejś akcji na kłusowników i złodziei drewna?
Odpowiedz
#26
(14-09-2014, 7:59)eplus napisał(a): A jak to wygląda czasowo? Bo mi się robi niedobrze, jak główną drogą jadę 50-40-50-40, a przez te lasy to nawet, gdyby było ograniczenie, to policja chyba ani raz w roku tam się nie pokaże, chyba, że w jakiejś akcji na kłusowników i złodziei drewna?

Drogę 554 poprawiono jakościowo... no, nie na całej długości... jedzie się dobrze i uwaga ! sarny i jelenie jesienią nawet w dzień są bardzo blisko drogi.
Trasę polecam tym co jadą na Pácin, casowo jest krótsza od tej na Sátoraljaújhely.
Odpowiedz
#27
(31-07-2014, 19:31)Sztasek napisał(a):
(31-07-2014, 11:29)martyna11 napisał(a): ... wyruszamy ... z RZESZOWA / dokładnie Ropczyce/ do Hajdúszoboszló.
Zastanawiamy się ... nad zakupem WINIETY słowackiej ...

Winietka na słowackie autostrady nie jest potrzebna... jadąc od Barwinka do Hajduszoboszló jedziesz tak: Svidnik, Stropkov, Vranov, Trebisov, Sátoraljaújhely, Tokaj, Nyíregyháza, Debreczyn, Hajduszoboszló.

witam,
czy ktos moze potwierdzic ze w/w trasa nie ma odcinków płatnych w tym roku oraz czy wciaz są roboty w okolicach Stropkov, Vranov bo wybieram sie za kilka dni i nie wiem jak jechac

z góry dziekuje

soma
Odpowiedz
#28
Na odcinku Barwinek - Satorljaujhely (Ufff...) lub Pacin nie ma płatnych odcinków. Chyba, że ktoś zapędzi się pod Preszow, wtedy może wpaść na autostradę. Obwodnica Svidnika nie jest płatna dla osobówek.
Odpowiedz
#29
Na tej trasie nie ma odcinków płatnych a remont drogi nr 15 miedzy Stropkovem a Vranovem jak pisał tu jakiś czas temu Sztaszek już się zakończył, niestety zaczęły się remonty od granicy do Svidnika i jest kilka wahadeł lecz i na to jest rada dla tych co jadą na Stropkov można odbić miejscowości Krajna Polana w lewo na Makovce i jak się dojedzie do drogi nr 575 odbić w prawo na Stropkov
Odpowiedz
#30
(28-06-2015, 13:52)wojti76 napisał(a): rada dla tych co jadą na Stropkov można odbić miejscowości Krajna Polana w lewo na Makovce i jak się dojedzie do drogi nr 575 odbić w prawo na Stropkov

Witam wszystkich, powiedzcie mi, jak wygląda ten objazd Świdnika, będę jechał z przyczepą kempingową i nie chcialbym wpakować się w jakieś bardzo kiepskiej jakości drogi, a z drugiej strony chciałbym ominąć wszystkie wahadła i remonty...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rzeszów-Hajduszoboszlo neolka 16 8,398 21-08-2023, 16:49
Ostatni post: eplus
  Trasa: Wrocław - Tokaj lukawzor 3 1,822 02-08-2019, 14:48
Ostatni post: wojti76
  Trasa Opole - Balatonfured jurekp 0 1,325 25-06-2019, 13:50
Ostatni post: jurekp
  Trasa Poznań Eger beniu11 7 3,131 24-06-2019, 10:21
Ostatni post: bastus2
  Kielce - Ostrowiec - Hajduszoboszlo Kilka pytań Portable13 36 11,001 05-06-2019, 17:23
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości