Shell zamyka kolejne stacje benzynowe
#1
Od drugiego listopada Shell zamyka kolejne 17 stacji benzynowych dla klientów prywatnych.
W sierpniu firma zastosowała już nowy model działania na stacji paliw w Mosonmagyaróvár i na stacji w Debreczynie i zgodnie z ich oświadczeniem, również klienci indywidualni odebrali go pozytywnie.

Od 2 listopada tylko partnerzy korporacyjni posiadający kartę paliwową euroShell będą obsługiwani w następujących lokalizacjach, tzn. tankowanie po  cenach urzędowych nie będzie możliwe:

    1037 Budapeszt, Bécsi út 277.
    1239 Budapeszt, Haraszti út 38/B.
    1097 Budapeszt, Kén u. 1.
    1173 Budapeszt, Pesti út 6.
    1039 Budapeszt Batthyány út 77.
    3300 Eger, Rakoczi út 95.
    9021 Győr, ul. Tompa 7.
    6000 Kecskemét, Városföld út 50
    3527 Miskolc Külterület droga główna nr 3 Rondo Felsősolca .
    8800 Nagykanizsa, Balatoni út,
    4400 Nyíregyháza, Mező utca 28-40,
    7630 Pecz, Zsolnay Vilmos utca 41-43.
    6728 Szeged, Bajai út 2c-2d
    5000 Szolnok, Tószegi út 5/a
    9700 Szombathely, Kiskar utca 8.
    2800 Tatabánya, droga 100, odcinek 53 km
    8900 Zalaegerszeg, ul. Hock J.

Źródło: vezess.hu
Odpowiedz
#2
(22-11-2022, 16:36)Cloe997 napisał(a): Ciekawe co było powodem zamknięcia tych stacji.

Na oficjalnej witrynie Shell jest następujący komunikat:

"Shell Węgry ZRt. na początku sierpnia 2022 r. zmienił, na próbę, model obsługi klientów na stacji benzynowej w Mosonmagyaróvár i na stacji w Debreczynie. Dotychczasowe doświadczenia ze stacjami obsługującymi zakontraktowanych partnerów korporacyjnych pokazują, że zarówno klienci korporacyjni, jak i klienci indywidualni pozytywnie odebrali nowy model działania, gdyż szybciej realizują płatność, a dostawy paliwa w całej sieci stały się bardziej niezawodne."

Na stacjach "korporacyjnych" nie ma możliwości zatankowania pojazdu bez karty paliwowej euroShell. Z innych usług zwykli klienci mogą korzystać bez ograniczeń.
Odpowiedz
#3
A tłumacząc z węgierskiego na nasze - Shell nie chce sprzedawać paliw po cenach "urzedowych" bo to mu przynosi straty.
Reszta to bełkot marketingowy.

I pytanie - czy jako turysta z zagranicznymi blachami ale nie posiadający karty Shella mam omijać ich stacje?
Odpowiedz
#4
(23-11-2022, 10:31)Slavekk napisał(a): A tłumacząc z węgierskiego na nasze - Shell nie chce sprzedawać paliw po cenach "urzedowych" bo to mu przynosi straty.
Reszta to bełkot marketingowy.

I pytanie - czy jako turysta z zagranicznymi blachami ale nie posiadający karty Shella mam omijać ich stacje?
Robicie antyreklamę stacji paliwowych Shell na Węgrzech  !  Piszecie bzdury.
Mam kartę Shell (Üzemanyag kártya/Karta paliwowa - poprosiłem o jej wydanie składając wniosek) i tankowałem w Pécs (Zsolnay Vilmos utca 41-43). Jedyną prawdą jest to: aby zatankować na wymienionych powyżej stacjach paliwowych Shell'a należy mieć kartę firmy... Tyle w temacie.
Odpowiedz
#5
Czyli odpowiedź na moje pytanie jest - tak, omijać.
To moja antyreklama czy raczej Shella?
ZTCW w Polsce Shell wydaje kart euroShell jako flotowe, czyli dla normalnego smiertelnika niedostepne.
Przejeżdżając w weekend przez Wegry jak niby mam się zaopatrzyć w tą kartę? I po co?

A co poza tym jest bzdurą?
- miałeś tablice polskie czy węgierskie?
- płaciłeś cenę urzedową czy rynkową?
Odpowiedz
#6
[quote='Sztasek' pid='49179' dateline='1669193578
Robicie antyreklamę stacji paliwowych Shell na Węgrzech :!:  Piszecie bzdury.Mam kartę Shell Üzemanyag kártya/Karta paliwowa - poprosiłem o jej wydanie składając wniosek  tankowałem w Pécs Zsolnay Vilmos utca 41-43. Jedyną prawdą jest to: aby zatankować na wymienionych powyżej stacjach paliwowych Shell'a należy mieć kartę firmy... Tyle w temacie. [/quote]
Coś mi nie pasuje. Tankowałeś paliwo na stacji w cenie urzędowej tj. ok 480 Ft? Według poniższych źródeł taka możliwość nie istnieje:
z VG
z HVG
cyt:  Flaga węgierska(...) Ezeken a benzinkutakon már csak kizárólag szerződött, vállalati partnereket szolgálnak ki. Ugyanakkor ezt azt is jelenti, hogy az ilyen töltőállomásokon már nem lehet hatósági áron, vagyis 480 forintért tankolni, mivel a céges tankolásra nem vonatkozik az ársapka.
A cég szerint az üzemanyagkártyával nem rendelkezők számára ez nem okoz jelentős változást, üzemanyagellátásukat Budapesten az adott kerületen belüli, vidéken pedig ugyanazon városon belüli másik kútjuk biztosítja

Flaga polska Na tych stacjach benzynowych obsługiwani są wyłącznie zakontraktowani partnerzy korporacyjni. Jednocześnie oznacza to również, że na tych stacjach nie można już tankować paliw w cenie urzędowej, czyli 480 HUF, ponieważ limit cenowy nie dotyczy tankowania pojazdów firmowych.
Zdaniem firmy nie spowoduje to istotnej zmiany dla tych, którzy nie posiadają karty paliwowej, ich zaopatrzenie w paliwo w Budapeszcie zapewnia inna stacja Shell w tej samej dzielnicy, a na prowincji  w tej samej miejscowości.

Czyżby dziennikarze bajki pisali?
Dziwne to jakieś.
Tym bardziej, że podobne teksty spotkałem na stroni shell.hu, https://www.penzcentrum.hu.
Odpowiedz
#7
(23-11-2022, 10:31)Slavekk napisał(a): (...)
I pytanie - czy jako turysta z zagranicznymi blachami ale nie posiadający karty Shella mam omijać ich stacje?

Nie no skąd ten pomysł? Możesz skorzystać ze sklepiku, toalety i wszystkich pozostałych dóbr poza tankowaniem paliwa.  Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#8
(23-11-2022, 23:03)Waldek napisał(a):
(23-11-2022, 10:31)Slavekk napisał(a): (...)
I pytanie - czy jako turysta z zagranicznymi blachami ale nie posiadający karty Shella mam omijać ich stacje?

Nie no skąd ten pomysł? Możesz skorzystać ze sklepiku, toalety i wszystkich pozostałych dóbr poza tankowaniem paliwa.  Szeroki uśmiech

Co za ulga...
A już się bałem że za kołnierz i na kopach z takiej stacji wylecę  Język
Odpowiedz
#9
To już wiem na którą stację przyjadę specjalnie się wysikać i nie tylko Oczko
Odpowiedz
#10
Lotos się reklamuje od dawna, że na jego stacjach można tankować z kartą EuroShell.
Ale co by mieli wprowadzić?
Zakaz tankowania dla innych uzytkowników bez tej karty?
Przecież to nie jest karta Lotosu, tylko jedna z metod płatności na tej stacji.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Stacje benzynowe na Węgrzech - wyszukiwarka julka 9 24,357 21-04-2013, 21:39
Ostatni post: Helka Travel



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości