Slask-Keszthely przez Austrie??
#1
Witam obserwuje forum juz od jakiegos czasu ale nie znalazlam nigdzie odpowiedzi na to pytanie.Wybieramy sie w lipcu ze Slaska ok.Tychów do Keszthely.GPS w Nokii pokazuje trase przez Austrie wlasnie.I stad moje pytanie czy polecacie ta trase??? I jaki kozt winietek na tej trasie?? Na pieniadzach mi nie zalezy wole zaplacic iz jechac 3h dluzej.

Drugie moje pytanie odnosnie samego miasta, byl ktos? jak tam wygladaja restauracje , ile mniej wiecej pieniedzy zabrac.Czy 22000f na dzien wystarczy?
Odpowiedz
#2
Nie polecam Keszthely, jak chodzi o spanie (19EUR/noc/2os+auto na campie Zala). Myślę że ok. 22 000 HUF (290 PLN) dziennie wystarczy - Keszthely to drogi kurort pełen niemieckich turystów. Co do trasy przez Austrię - droga do Wiednia jest bez szału, do tego drogo, a wcale nie jedzie się dużo krócej. Z Tychów proponuję tak: Tychy - Bielsko - Zwardoń - Zilina - Prievidza - Nitra - Komarno - Kisber - Papa - Sumeg - Keszthely. Unika się płacenia, my jechaliśmy tamtędy (tylko w drugą stronę) ok. 6,5-7 godzin (nie wliczam postojów na zwiedzanie). A jak przez Austrię pojedziesz, to wyjdzie mniej więcej tak samo czasowo. Uśmiech
Odpowiedz
#3
(12-06-2015, 19:56)Maziajka napisał(a): ...Wybieramy sie w lipcu ze Slaska ok.Tychów do Keszthely.GPS w Nokii pokazuje trase przez Austrie wlasnie.I stad moje pytanie czy polecacie ta trase??? I jaki kozt winietek na tej trasie?? Na pieniadzach mi nie zalezy wole zaplacic iz jechac 3h dluzej...

Jadąc przez Austrię do Keszthely potrzebujesz czeskich i austriackich winietek. W Czechach przed granicą Austriacką, i po jej przejechaniu, nie ma autostrady. To krótkie odcinki. Przejazd przez Wiedeń dobrze oznakowany, w mieście jeździ się bardzo dobrze, spokojnie. Od (do) głównych ulic przeważnie odchodzą ulice jednokierunkowe, na przemian. Z parkowaniem w Wiedniu uważaj, nie wszędzie funkcjonuje tradycyjna opłata znana na codzień, z większości parkingów oznazonych jako płatne możesz korzystać po wcześniejszym wykupieniu w kiosku abonamentu parkingowego. To taki bloczek z kolorowymi kartkami do wypełnienia na okres parkowania. Parkingowi i policja często sprawdzają. Praktycznie w każdym"bezirku" parkowanie na ulicach jest płatne.
Odpowiedz
#4
Dziekuje za odpowiedz.

Simon czyli proponowana przez Ciebie trasa jest calkowicie bez oplat?? i powiedz mi czy sa jakies wywijasy , pagorki itp raczej nie chcialabym jechac kretymi drogamiJęzyk Jak to kobieta.

Co do Keszthely my juz mamy nocleg wykupiony przez booking.com.Placimy 1000 zl za 3 os ze sniadaniami.(4 noce).W obiekcie mamy 3 baseny, jacuzii , rowery, wifii i to wszystko w cenie.WIec chyba nie ma tak zleUśmiech Poza tym zawsze jezdzilimy nad morze i spalismy w maly miescinach, zreszta mieszkamy tez na wsi wiec chcielismy jechac do jakiegos miejsca tetniacego zyciem.A z tego co czytalam to Keszthely i tak tańsze od Siofok.


Sztasek my nie chcemy zwiedzac chcemy tylko znalezc jak najbardziej optymalna trase( bezpieczna i szybka) do Keszthely.A Ty co proponujesz, bo z tego co czytalam troche sie na tym znaszUśmiech
Odpowiedz
#5
Maziajka - Przez Austrię na Węgry, to chyba tylko ja jeździłem ... lubię czasami odwiedzić Wiedeń, wypić "gemischt", pospacerować trochę nocą i na drugi dzień jechać dalej Oczko .
Z twojej okolicy jadąc do Keszthely, masz do pokonania ok. 550 km. Jadąc optymalnie, przez Cieszyn, Jablunkov, Zilina... na Węgrzech nie masz autostrady i omijasz Budapeszt. Jadąc przez Słowację, będzie gdzieś ok. 150 km po autostrdzie, to mniej niż 1/3 trasy - nasuwa się pytanie, czy warto kupić "słowcką nalepkę" ? Jeśli wyjedziecie koło północy, przy niewielkim ruchu winietka jest zbędna, w tym czasie droga od Żyliny do Sered jest prawie puszta, dalej masz dobrej jakości drogę na Galanta (Galánta), Medvedov (Medve), Győr. Przejazd przez Győr trochę skomplikowany, wprawdzie trasa nad Balaton (83 do Pápa, dalej: Jánosháza, Sümeg) bardzo dobrze oznakowana, ale łatwo się można zagubić w centrum miasta Győr... dalej to już pikuś Oczko
Odpowiedz
#6
dziekujd bardzo za odpowiedzOczko Czyli w zasadzie bezsensu jechac przez austrie;P nie wiem czemu moj gpek mi tak pokazauje.Jestem zielona w tych winietkach itp .Dlaczego mowisz ze jest zbędna, nie ma wtedy patroli czy jak?? na ktorym odcinku wjezdzamy na ta autostrade( jestem na prade zielonaUśmiechCo do wyjazdu planujemy wlasnie jechac w okolicach polnocy.
Odpowiedz
#7
(13-06-2015, 8:53)Maziajka napisał(a): (...)
Simon czyli proponowana przez Ciebie trasa jest calkowicie bez oplat?? i powiedz mi czy sa jakies wywijasy , pagorki itp raczej nie chcialabym jechac kretymi drogamiJęzyk Jak to kobieta.
(...)

Dokładnie - jest bez opłat i nie ma ryzyka wjechania na płatną drogę Uśmiech ale jakoś bardzo kręta nie jest; do tego największa wysokość to ok. 800 m. A później (za Prievidzą) to już z górki Uśmiech

A co do zbędnej winietki - chodzi o to, że zwykłą bezpłatną drogą będzie tak samo szybko (i tu i tu nie ma dużego ruchu), więc nie ma sensu płacić za autostradę, jak można tam być tak samo szybko za free. Chodzi o tą trasę: https://www.google.pl/maps/dir/Tychy/Kes...b1!2b1!3e0
Odpowiedz
#8
dziekuje bardzo trase juz zapisalamOczko

Simon a co do samego Keszthely, to powiedz jakie inne miasto nad Balatonem jest godne uwagi? chodzi o to by bylo to miasto i cos sie dzialo powiedzmy cos ala KolobrzegUśmiech
Odpowiedz
#9
Maziajka - jeśli wyjazd planuję koło północy, więc jadąc przez Czechy i Słowację nie ma jeszcze dużego natężenia ruchu. W takim czasie nigdy nie kupuję winietki.
Jeśli decyduję się jechać po autostradzie, wówczas słowacka diaľničná nálepka i węgierska autópálya matrica kupione raz są wykorzystane w okresie ich ważności dowolną ilość razy Uśmiech .
Odpowiedz
#10
(13-06-2015, 23:10)Maziajka napisał(a): dziekuje bardzo trase juz zapisalamOczko

Simon a co do samego Keszthely, to powiedz jakie inne miasto nad Balatonem jest godne uwagi? chodzi o to by bylo to miasto i cos sie dzialo powiedzmy cos ala KolobrzegUśmiech

Niestety nigdzie więcej nad Balatonem nie byłem Smutek, ale może Balatonfured? Trochę bardziej kameralny, ale podobno bardzo tętniący życiem kurort Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,321,550 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Przez Słowację bez winietki równolegle do autostrady, przez Węgry z winietką Jan Orban 59 55,797 13-11-2019, 16:28
Ostatni post: ember
  Przyjemna i bezpłatna droga z Egeru na Śląsk Wazzki 1 2,509 05-09-2019, 9:21
Ostatni post: kowcio
  Trasa z Barwinka przez Slovenske Nove Mesto do Hajduszoboszlo Tomeq 2 2,991 23-04-2018, 13:01
Ostatni post: Tomeq
  trasa Myszków-Gyenesdiás przez Słowację miodzioo1 1 2,222 22-08-2017, 18:36
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości