Szukam kąpieliska NIE termalnego
#1
Witam,
Zalogowałem się na forum, bo po pierwsze jestem wieloletnim miłośnikiem węgierskiego wina, kąpielisk i potraw. Od wielu lat co roku jeżdżę w raz rodziną w różne zakątki Węgier. Gyor, Fertorakos, Eger, Miskolc, Tokaj ( wiele razy Szeroki uśmiech , Balaton, Harkany itd. Jednak w tym roku jestem zmuszony ograniczyć swój wybór do miejsca nie termalnego. Jeden członek rodziny, jest po chorobie nowotworowej skóry i dostał zakaz korzystania z radioaktywnych wód( tj Miskolc) i innych mocno termalnych. Są na Węgrzech godne polecenia kąpieliska? Z góry dzięki za odpowiedź
ps najlepiej gdzieś na północnym wchodzie kraju, by można było uzupełnić zapasy w Tokaju Uśmiech
Odpowiedz
#2
Jeżdżę tylko na baseny termalne, ale gdzieś czytałam o miejscowości Kazincbarcika (Strandfürdő - Kazincbarcika) niedaleko Miskolca.
Odpowiedz
#3
Zabiorę głos w tej kwestii - może się coś wyjaśni. Nie znam węgierskiego kąpieliska, w którym są wyłącznie baseny z wodą termalną. Zawsze obok basenów termalnych są baseny z wodą "zwykłą" często podgrzewaną przez złoże termalne. Ma to istotne znaczenie dla dzieci, które również mają przeciwwskazania do dłuższego przebywania w wodach lekko promieniotwórczych. Nie wiem dokładnie jak sytuacja wygląda w sezonie zimowym, być może niektóre mniejsze kąpieliska oferują tylko zadaszone baseny termalne (Kisvarda?). Na pewno "nie termalne" są wszystkie sportowe baseny pływackie i baseny dla dzieci.
Odpowiedz
#4
Vasarosnameny - latem Atlantika - nietermalne. Szilva - ciepła przez cały rok.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dojazd na kąpieliska z podkarpackiego fvg 10 10,292 22-08-2023, 18:26
Ostatni post: eplus
  Proszę o pomoc szukam basenów z takimi a la piramidami jacek75lodz 4 2,884 10-02-2019, 9:00
Ostatni post: czesieko
  Szukam basenów z białymi wodami czesieko 10 6,015 29-01-2019, 19:13
Ostatni post: czesieko
  Miszkolc - szukam pomocy z noclegiem Lotty 1 1,970 02-07-2018, 23:49
Ostatni post: eplus
  Szukam zakwaterowania Oktawian94 3 4,129 10-11-2014, 9:29
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości