Tokaj - winnice i atrakcje
#1
Nie znalazłem odpowiedzi w innych tematach więc zapytam tutaj.

Winnice to większość tych domów przy głównej drodze? Czy może dysponuje ktoś konkretnymi adresami ?

Nie znam się na winie, chciałbym przywieźć w ramach podarunku wina słodkie lub pół słodkie, jak to wygląda w każdej winnicy dostanę kompletnie inno wino z racji innego producenta... ?

Na jakie ceny się przygotować?

Może ktoś wie czy można zapłcić w euro?

Mam jedno popłudnie na Tokaj, chciałbym zakupić wino i zwiedzić jakiś zamek w pobliżu, jeden nawet mijałem chyba po drodze niedaleko za granicą - ktoś pomoże mi zlokalizować taką atrakcje?
Odpowiedz
#2
Jadą przez Tokaj masz co kawałek miejsca gdze możesz kupić wino z racji tego że prawie każdy tam zajmuje się jego produkcją . Myślę że w euro będziesz mógł zapłacić lecz wydaję mi się że lepiej to euro wymienić w kantorze na forinty i płacić ich waluta  unika się wtedy zaokrąglania cen co przeważnie jest z korzyścią dla sprzedającego  Oczko Konkretnego miejsca Ci nie polecę bo kupowałem w różnych i zawsze  Wino było dobre (W Tokaju produkują tylko wina białe) Zamek do zwiedzenia proponuję w Sarospatak 35 km od Tokajuhttp://wypadnaweekend.blogspot.com/2012/07/zamek-w-sarospatak.html?m=1
Odpowiedz
#3
Piwnice z winem znajdziesz na pewno i przy drodze, ale odwiedź okolice stacji kolejowej. Region Tokaj, kupisz tam białe wina słodkie, pół- oraz wytrawne. Król Tokaji Aszu może kosztować na nasze i ponad 100 zł za flaszkę, ale są chętni. Są oczywiście i tańsze. W Benko Borhaz możesz płacić kartą, w niektórych innych być może też. Myślę, że euro też przyjmą. To niby swojskie wino ma profesjonalne pakowanie i etykietę, nadaje się na prezent.
https://forum.wegierskie.com/Degustacja-...o#pid31795
Odpowiedz
#4
Będę się starał znaleźć tą stacje kolejową, chyba obok niej nie jechałem w tą strone. Mam jeszcze takie pytanie czy w Tokaju da rady gdzieś przepłynąć się statkiem czy czymś większym niż rowerek wodny? Widziałem że tam jest jakieśjeziorko i są statki jak jechałem w tą stronę.
Odpowiedz
#5
https://www.google.pl/maps/place/Benk%C5...21.4047328

Powyżej link do Benko Borhaz w GM. Jest to obok dworca, ale z przeciwnej strony torów, nie od hali dworcowej. Tego miejsca nie mija się jadąc z granicy do Nyiregyhazy, trzeba zrobić chyba pół ronda, a nie 3/4 i dalej taką wąską dróżką w prawo.
Statków w Tokaju jest dużo, na pewno któryś pływa.
Odpowiedz
#6
Dziękuję za link. Niestety wracam jutro, więc widzę że będzie ciężko bo winnica zamknięta, pewnie z innymi będzie podobnie...Smutek Ronda to oni tam mają takie że nie wiadomo jak po nich jeżdzić, to już po takim z kilkoma pasami łatwiej.
Odpowiedz
#7
(28-07-2018, 23:48)Damiano88 napisał(a): Ronda to oni tam mają takie że nie wiadomo jak po nich jeżdzić, to już po takim z kilkoma pasami łatwiej.

Jazda po rondzie w Polsce jest bardzo trudna... wielu kierowców nie wie jak jeździć po rondach wielopasmowych. 
Raz taki na bmv "wymusił" ode mnie jazdę w prawo, gdyż zapomniał że ma obowiązek jazdy na wprost.  !
Odpowiedz
#8
Co powinieniem wiedzieć na temat win? Są jakieś oznaczenia jakości czy jakieś odmiany? Aszu kiedyś piłem, bardzo mi smakowało ale niestety tanie nie było. Widziałem wczoraj w sklepie za 4100huf czyli raczej nie drogo. Te puttony to jest oznaczenie jakości? Takie minimum to 3 puttony?
Odpowiedz
#9
Niewinne Podróże o tym piszą, 3 puttony mają w ogóle wypaść z katalogu. Takie to bywają w Tesco po 2 tysiące. Możesz takie kupić i będzie Ci smakowało, możesz kupić za 11.000 i nie zauważysz różnicy, ale znawca - tak. Dwa 5-putonowe z różnych roczników mogą kosztować 6 i 10 tys. Putony to ilość wiader czegoś tam użytych na beczkę, to jest tylko przy Aszu.
Kup Szamorodni, bo podobno też wypada ze stawki, a dla mnie wielka szkoda, nazwa świadcząca o polsko-węgierskiej przyjaźni i współpracy.

Hahaha złóżmy się, i wykupmy nazwę Szamorodni, będziemy go produkować, tylko bez Tokaji na początku (chyba, że na Słowacji by przeszło).  Wino Wino Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#10
Czołem Uśmiech  Czuje się wywołany do tablicy więc... 3 puttonów już nie widziałem od jakiegoś czasu, w Tesco już tego nie ma, no chyba, że jakieś resztki sprzed 2013 im zostały. Puttony, czyli putnia to wiadro o wielkości 25 litrów, które to wiadra gron aszú dodawało się do bazowego wina. Dziś to w całości automatyka, puttony określają min. ilość cukru w winie. Szamorodni nie wypada ze stawki. Zostaje i ma stanowić główną kategorię win w regionie, które nie klasyfikują się jako aszú.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Atrakcje przy płd. części drogi 86 Rafał 5 4,586 07-10-2015, 16:48
Ostatni post: Gonzinia
  Tokaj na kilka dni - z pięcioletnią córką Rafcz 6 7,639 28-05-2015, 0:36
Ostatni post: Rafcz



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości