Trasa Poznań Eger
#1
Witam. W tym roku nasze plany urlopowe kierują nas do Egeru. Mam pytanie, wyjeżdżamy z Poznania w najbliższy piątek z krótkim postojem w Katowicach. Nawigacja pokazuje mi trasę przez Cieszyn trasa częściowo przebiega przez Czechy Słowację. Czy potrzebuję na te odcinki winiety? Może lepiej jechać na Zwardoń i odpadnie sprawa winiety Czeskiej jeśli jest potrzebna. Część tras (autostrad i tras szybkiego ruchu) przebiega odcinkami obwodnic miast czy one są również płatne. Może lepiej wybrać opcję w automapie drogi bezpłatne,lecz tu obawiam się uciążliwości trasy. Dzięki za info. Różnica w czasie przejazdu jest niewielka.
Odpowiedz
#2
Można pojechać ładą widokową trasą na Poprad czyli od Krakowa do Białki Tat. przez narodowy park słowacki.
Na Słowacji nie pogoni bardzo nie ma gdzie a pozatym strasznie dają "pokutu".
Odpowiedz
#3
witaj , nawigacja to nie ma co ufać , a ze najkrótsza to nie znaczy sie ze najszybsza , polecam ci do Egeru obrać droge na Kosice , omijasz autostradę na SK tam jej masz zaledwie 60 km a stracsz tylko 30 min a na Węgry zarz za granicą masz sklepiki z winetami spokojnie rozumieją po naszemu nie masz żadnego stresu i żadne e winety to błazenada , przez Poprad jest najkrótsza droga ale nie polecam bo stracisz tam więcej paliwa góry, zakręty. światła, roboty niż troche dalej jak przez Kosice , jak coś z zapytaniem to na emaila ci moge doradzć , znam tam dokładne te tereny czesto tam zwiedzam a to z racji nie dalekiej  odległości  jaka mam , pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Omijajcie Koszyce z daleka ... roboty drogowe na D1 pomiędzy Preszowem i Koszycami  !
Odpowiedz
#5
(20-06-2019, 22:21)zyga410 napisał(a): żadne e winety to błazenada, znam tam dokładne te tereny czesto tam zwiedzam a to z racji nie dalekiej  odległości  jaka mam , pozdrawiam

Dlaczego e winiety to błazenada?
Odpowiedz
#6
(21-06-2019, 9:40)Sztasek napisał(a): Omijajcie Koszyce z daleka ... roboty drogowe na D1 pomiędzy Preszowem i Koszycami  !

Ale równoległa OK? I od granicy węgierskiej przez Budapeszt na Roszke i Serbię mogę spodziewać się niespodzianek jutro?
Odpowiedz
#7
- Stop dla ciężarówek na Słowacji jest w niedziele. Jutro jest sobota, więc licz się z większym natężeniem ruchu ciężarówek.
Po tej równoległej (nr.20) do autostrady D1 też może być trudno. Trwa budowa węzła na D1 (Preszów-południe), mijanka na autostradzie. 
- Dzisiaj na M3 i M5 po południu nic szczególnego, roboty drogowe nie były przeszkodą dla kierowców.
Co może być jutro ... ? ... tego nie wiem. W dni powszednie omijam Budapeszt z daleka. Prace na obwodnicy Budapesztu (M0) są powodem korków. Dzisiaj też był taki na długości ok. 10 km. Jeśli nie jesteś ciekawy Budapesztu, omiń go. Jest taka możliwość: trzeba zjachać z M7 (Füzesabony, Heves, Jászapáti, Újszász, Cegléd) i wjachać na M5 w Kecskemét. Trasa krótsza ok.50 km. Przejazd 10-20 minut dłuższy.
Odpowiedz
#8
Dziękuję Uśmiech W sobotę start o 5.35 z Tarnowa i Słowacja przez Bardejov, Presov i Koszyce bez żadnych problemów. Także równoległą do D1 żadnych kłopotów, no oprócz pociągu, który trzeba było przepuścić zaraz za Koszycami Uśmiech Na Węgrzech za granicą ze Słowacją budowa autostrady do Miszkolca, ale robotnicy w kilku miejscach czekają, aby zatrzymać auta, gdy przejeżdża samochód z budowy, nas nie zatrzymali ani razu. Węgry od Miszkolca do Roszke na granicy z Serbią bardzo płynnie, żadnych prac, tylko trzy zwężenia, żadnych korków i wypadków - na szczęście Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Trasa: Wrocław - Tokaj lukawzor 3 1,816 02-08-2019, 14:48
Ostatni post: wojti76
  Trasa Opole - Balatonfured jurekp 0 1,325 25-06-2019, 13:50
Ostatni post: jurekp
  Droga Poprad - Eger stan 4 3,070 28-01-2019, 16:48
Ostatni post: ember
  Jaka trasa Łódź - Budapeszt. Nawigacja i Roaming perfekt 18 7,980 09-10-2018, 9:40
Ostatni post: eplus
  Trasa Barwinek - Eger - darmowa baranek 6 3,561 17-08-2018, 17:56
Ostatni post: wojti76



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości