Wędkowanie na Węgrzech
#1
Witam
Zbliża się dłuższy wypad, a że jestem zagorzałym wędkarzem chciałbym trochę posiedzieć i pomoczyć kije. Posiadam PL kartę wędkarską, na forum jest o wędkarstwie nad Balatonem, natomiast ja planuje wędkować w Tiszadob. Chciałbym znać konkrety, bo jak na razie po dość długim przeszukiwaniu netu nic nie udało mi się znaleźć. Gdzie w okolicy można uzyskać pozwolenie na wędkowanie i opłacić pozwolenie na zbiornik /region?
Proszę o pomoc gdyż w ząb nie znam języka posiłkuje się translatorem
Odpowiedz
#2
1. Wędkowanie na Węgrzech, na bazie całorocznej licencji...
Aby taką nabyć, należy zostać członkiem MOHOSZ (Węgierski Związek Wędkarski), czyli należy być członkiem koła wędkarskiego na Węgrzech. Nie ma z tym problemów, jeśli jest się członkiem polskiego koła z ważną licencją. Pokonując niewielkie trudności można wstąpić do koła węgierskiego (należy wybrać koło i porozumieć się odnośnie członkostwa). Stając się jego członkiem otrzymamy pozwolenie na "węgierskie" wędkowanie. Całość dokumentów to: legitymacja wędkarska, licencja (Állami Horgászjegy), + pozwolenia terytorialne na zbiornili, rzeki, starorzecza, wody klubowe na których mamy chęć wędkować. Taki zestaw dokumentów uprawnia do wędkowania dwoma dowolnymi zestawami.
Sama licencja to dość gruba książeczka, zawiera dzienniczek połowów + sporo nowych informacji dotyczących przepisów... kalendzrz połowów+dzienniczek, okresy i wymiary ochronne, wykaz odmian objętych całkowitą ochroną (tych jest dużo), licencja ważna jest do 31.stycznia 2018 roku.
Koszty: członkowskie koła, członkowskie MOHOSZ, licencja + terytorialne na wody koła... za całość płaciłem prawie 33000 Ft, to ~450 zł za rok wędkowania na wszystkich wodach koła wędkarskiego.
W ub. roku miałem pozwolenia na Dunaj, w tym roku nie mam.
2. Drugi sposób na wędkowanie to licencja turystyczna (Turista Állami Horgászjegy), którą można wykupić tylko raz w roku kalendarzowym.
Załatwć można przez internet > https://tuhir.nebih.gov.hu/ < info: węgierski, angielski.
Taka licencja jest ważna w okresie 90 dni licząc od dnia wydania (należy go podać), uprawnia do wędkowania tylko jednym zestawem. Aby swobodnie wędkować, należy jeszcze zrobić opłatę terytorialną (területi jegy) na wybrane wody.
Odpowiedz
#3
Dzięki Staszek- potrzebne jakieś zdjęcia do tych papierów?
Wybieram się 15-18.06 w dzień baseny wieczorami nieopodal hotelu zbiornik z dużą ilością karpi Oczko
Właściciel hotelu podał konkrety dotyczące cen pozwoleń na wędkowanie jednak nie jest w stanie powiedzieć gdzie moge uzyskać pozwolenie i to wszystko opłacić. Więc jeśli miał by ktoś takie info to proszę pisaćOczko
Odpowiedz
#4
Fotki nie są potrzebne.
W licencji wpisane jest twoje nazwisko i imię, przy kontroli należy okazać też dokument tożsamości.
Odpowiedz
#5
(04-06-2017, 10:01)bioly117 napisał(a): Właściciel...podał konkrety dotyczące cen pozwoleń na wędkowanie
jednak nie jest w stanie powiedzieć gdzie moge uzyskać pozwolenie i to wszystko opłacić.

Powtórzam: jak uzyskać węgierską turystyczną licencję na wędkowanie (Turista Állami Horgászjegy).
Korzystamy ze strony > https://tuhir.nebih.gov.hu/ < strona w j.węgierskim z możliwością wyboru: j.angielski i j.niemiecki. Na stronie jest info o całym procesie uzyskania licencji
Odpowiedz
#6
Turystyczna licencja słabo mnie interesuje jeśli wolno tylko na jedną wędkę łowić Oczko
Odpowiedz
#7
(04-06-2017, 14:35)bioly117 napisał(a): Turystyczna licencja słabo mnie interesuje jeśli wolno tylko na jedną wędkę łowić Oczko

Oczko skoro ta opcja ci nieodpowiednią, ... to zostań członkiem koła wędkarskiego na Węgrzech.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,294 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 902 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Koszt LPG na Węgrzech kurek 49 64,780 06-07-2022, 13:58
Ostatni post: blackberry



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości