Węgierska muzyka na żywo w Polsce
#11
Tak, to widać ten sam Słowianin Uśmiech



Zasięgnęłam języka i dowiedziałam się, że bilety na koncert Niburty będą po 20 zł, ulgowe 15 zł.



11 grudnia w kościele Zbawiciela w Warszawie o godz. 19.00 odbędzie się koncert chóru Collegium Cantorum z Yokohamy. W programie m. in. utwory Györgya Orbána, a także Michio Mamiya, Wilhelma Stenhammera, Ko Matsushity.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/341351785963704/
Odpowiedz
#12
http://www.groupon.pl/oferty/rzeszow/Fil..._339&a=572

Moze to kogos zaciekawi : Koncert Wirtuozi Wegierscy Rajko w rzeszowskiej filharmonii i oferta na bilety na to wydarzenie na gruoponie ...
Odpowiedz
#13
Ojej, ojej, pisanie pracy magisterskiej tak mnie wessało, że zupełnie się zapuściłam!
A tymczasem Niburta dała w grudniu w Lublinie naprawdę porządny koncert. Chociaż jak to zwykle z nimi jest - tak sobie nagłośniony, bo trudno jest porządnie nagłośnić taką zgraję z tyloma instrumentami. Na szczęście w tym hałasie wciąż miałam w uszach wersje płytowe. Okazało się, że całkiem sporo ludzi przyszło właśnie na ich koncert (łatwo ich było poznać po długich włosach i glanach) i pod sceną rozkręciło się pogo wymieszane z head baggingiem (ja z pogowania już wyrosłam, natomiast włosami nie omieszkałam pomachać, co poskutkowało kilkudniowym bólem szyi). Madziarzy poza kawałkami ze swojej płyty zagrali też utwór Ferenca Sebő "Lydiához", wiedząc że u nas melodia też jest znana (z "Czerwonych korali" Brathanków). Ze sceny padło również, że "Polak-Węgier dwa bratanki". Po koncercie musiałam oczywiście ich zaczepić na "mówię po Waszemu i Was lubię", a że ich wokalistę poznałam już na Rockmaratonie, to wkręciliśmy się z kumplem do nich na afterparty.
Ogólnie byli naprawdę zachwyceni odbiorem ich muzyki przez lubelską publiczność i przyjęciem przez organizatorów festiwalu.
Spotkałam się z nimi znów 21 lutego w Budapeszcie na Folk Farsangu i wciąż bardzo miło wspominali lubelską imprezę Uśmiech


Natomiast w ostatnią sobotę wybrałam się na Wisdom z Eluveitie i Sabatonem. Tym razem Węgrzy byli tylko supportem, więc zagrali jedynie 35 minut. Na dodatek przez opieszałość organizatorów przy wpuszczaniu do hali wiele osób w ogóle nie zdążyło na ich koncert. Mnie początek zastał w kolejce do szatni, ale koledzy się zlitowali i wzięli ode mnie kurtkę, a ja przepchałam się do barierek. Poszły kawałki z obu płyt, a także cover Iron Maiden (chociaż z moich ulubionych utworów brakło "Age of Lies" i "The Prodigal Son"). Chłopaki dawali z siebie wszystko, publiczność też się nie oszczędzała. Koncert został zagrany tak, jak należy. Tym razem nagłośnienie było zrobione dobrze, więc koncertu się nieźle słuchało. A i wizualnie dają radę (image, ruch sceniczny). Po wszystkich koncertach udało mi się ich przydybać przy sklepiku i tak dowiedzieli się m. in., że w Polsce można studiować hungarystykę Oczko Chwilę porozmawialiśmy m. in. o sytuacji muzyki rockowej i metalowej w Polsce i na Węgrzech, a potem rozeszliśmy się w swoje strony. No i kazali mi znów przyjechać na Rockmaraton Uśmiech

A dziś na swoim Facebooku napisali, że polska publiczność jest szalona Uśmiech
Odpowiedz
#14
Odkopuję temat, bo wkrótce znów zjawi się u nas Dalriada Serce! I to aż na 7 koncertach! Szczegóły po kliknięciu w konkretny koncert (daję linki do wydarzeń na last.fm):
Ja wstępnie planuję obecność w Warszawie i Zabrzu Uśmiech
Odpowiedz
#15
Dalriada i Niburta ponownie u nas!

Dalriada zagra 16 sierpnia na festiwalu
II Słowiańska Noc Folk-Metalowa w Brennej


Natomiast Niburta ponownie wystąpi w Lublinie, tym razem na festiwalu HelloFolks 10 sierpnia

Polecam, choć mnie niestety tam nie będzie Smutek
(ale będę 15-17 sierpnia w Czechach na Made of Metal, gdzie również zagra Dalriada i Wisdom Uśmiech)
Odpowiedz
#16
Ktoś zna artystę Éder Gabee? Dodam że to dance/disco :-) szukam tłumaczeń jego tekstów piosenek i nigdzie nie mogę się doszukać.
Odpowiedz
#17
Już pisałem, że w Krakowie zagra Dalriada. Zagra też w Warszawie.
Krakowski koncert odbędzie się 26 czerwca w klubie Rotunda, a warszawski 28 czerwca w klubie VooDoo.
W tym roku ukaże się też ich nowa płyta. Zachęcam. Jeśli czas pozwoli, wybiorę się.
Odpowiedz
#18
Jeśli żaby z nieba nie zaczną spadać widzimy się w Krakowie Uśmiech

6 czerwca natomiast w Zgierzu zagra Wisdom! Więcej szczegółów pod adresem: https://www.facebook.com/events/1406985906270181/

A 4 września w Liverpoolu we Wrocławiu The Moon And The Nightspirit Szeroki uśmiech http://www.themoonandthenightspirit.com
Odpowiedz
#19
Dalriada w grudniu ponownie w Polsce.
Zagra 6 koncertów - jako jeden z suportów rosyjskiej Arkony.
Oprócz języka węgierskiego i rosyjskiego będzie można posłuchać również niderlandzkiego i estońskiego.
Koncerty odbędą się od 16 do 20.12 w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.
Odpowiedz
#20
Znam jeden zespół w Budapeszcie. Wprawdzie pół-amatorski, ale mogę zagadać z nimi. Gdybyście chcieli, to ewentualnie mogę namówić na przyjazd do PL w celu krzewienia kultury węgierskiej w PL.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Węgierska nutka na dziś Sztasek 1,541 702,938 25-03-2024, 14:55
Ostatni post: Sztasek
  János Bródy zaaregował na podsumowanie roku przez premiera Waldek 1 106 19-02-2024, 22:07
Ostatni post: Sztasek
  Muzyka węgierska na płytach rwmagyar 6 4,414 12-02-2024, 15:27
Ostatni post: rwmagyar
  Węgrzy o Polsce i Polakach rwmagyar 0 73 12-02-2024, 13:00
Ostatni post: rwmagyar
  Węgierska telewizja w Polsce fvg 22 27,691 27-03-2023, 14:06
Ostatni post: sdyczko



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości