Węgierska nutka na dziś
Wracałem z miasteczka, po drodze zatrzymał mnie patrol policji... kontrola pojazdu ... z autem wszystko w porządku 
"Ciribiribin" w wykonaniu Készenléti Rendőrség Zenekara (Hungarian Police Band)  Uśmiech
Odpowiedz
Omen - "Senki lenni ... Być nikim"

Látok, bár mennyi sebből vérzünk … Widzę, jak z wielu ran krwawimy
Szépen egy szakadék szélére értünk … Pięknie, dotarliśmy na skraj przepaści
És ha csak nem zuhannál … I jeśli prawie nie spadłeś
Visszafordulsz, nincsen más … Zawracasz, nie ma nic innego
Arra meg jön az úthenger, ez választás … A tędy toczy się wał drogowy, to wybór
 
Nem billentünk fejjel a falnak, a fal gázolt el … Nie biliśmy głową o ścianę, ściana nas rozjechała
És már mindenhol ott van és szétölel … I już jest wokół nas i przytula 
És buta senkik boldogan ledarálnak, ha nem vagy senki … I głupcy szczęśliwie zemlą, jak nie jesteś głupcem
Én tudok, nem akarok csöndben senki lenni … Ja wiem, nie chcę w ciszy być głupcem
Így volt (így volt), így van most és mindig … Tak było (tak było), tak jest teraz i zawsze
Most és mindig … Teraz i zawsze
 
És hogyha szenvedsz Te, bújva mástól … A jeśli Ty cierpisz, ukrywając się przed innymi
Nem baj, hogy pusztulsz, az a baj, hogy látszol … Nie problem, że niszczejesz, problem w tym że jesteś
Így csak rontod a képet, belepiszkolsz, jön a radír … I tak tylko psujesz obraz, brudzisz, nadchodzi gumka,
Eltűnsz és az, hogy nem vagy már, nem is hír … Znikasz, a to że już cię nie ma, nie jest niczym nowym
Odpowiedz
Omen - "A család ... Rodzina"
Odpowiedz
Balogh Kálmán ... światowej sławy cymbalista 
"Calusul Dance" - Balogh Kálmán & Gipsy Cimbalom Band  Uśmiech
Odpowiedz
"Villám Csárdás ... Błyskawiczny czardasz" - Balogh Kálmán
Odpowiedz
Kawa ... "Poranna kawa" - Balogh Kálmán
Odpowiedz
26 maja, Dzień Matki Róża serdeczne życzenia naszym kochanym Mamom 
"Anyák napi köszöntő ... Życzenia w Dniu Matki" - Juhász Katalin

Serce
Zöld erdőben, zöld mezőben ... W zielonym lesie, w zielonym polu
Kék virágot szedtem ... Niebieskie kwiaty zrywałem
Kék virágom gyöngyharmattal ... Mój niebieski kwiat
Meg is öntözgettem. ... także podlewałem.
Gyöngyharmatos kék virágom ... Perłową rosą skropiony mój niebieski kwiat
Szellő simogatta ... Wietrzyk głaskał
Azúr színű puha selymét ... Jego azurowy miękki jedwab
Napsugár csókolta. ... Promień słońca całował.
Édesanyám, adhatnék-e ... Moja kochana Mamo, czy mogę podarować ci
Ajándékot szebbet? ... Piękniejszy prazent?
E kis virág - úgy érzem én - ... Ten mały kwiatek - tak czuję -
A szívemben termett. ... Wzrastał w moim sercu.
Odpowiedz
W Polsce, bo na Węgrzech pierwsza niedziela maja. Oczko
Ale lepiej dwa razy świętować, niż przegapić datę! Oczko
Odpowiedz
(26-05-2021, 14:18)eplus napisał(a): W Polsce, bo na Węgrzech pierwsza niedziela maja. Oczko
Ale lepiej dwa razy świętować, niż przegapić datę! Oczko

Świętować ... pamiętać
Flaga polska   26 maja - Dzień Matki   Uśmiech 
Flaga węgierska   26 maja 1980 roku, czterdzieści jeden lat temu, dziś 71-letni Farkas Bertalan jako pierwszy i do dziś jedyny Węgier wyruszył w kosmos ramach programu "Interkosmos" na radzieckim statku Sojuz-36 razem z dowódcą Waleryjem Kubasowem.
Na orbicie okołoziemskiej Sojuz-36 dokował do stacji Saljut-6.

Apacuka zenekar - "Papírrepülő ... Papierowy samolot"

Szállj, szállj papírrepülő ... Leć, leć papierowy samolocie
nem számít, hogy jó vagy épp rossz az idő ... nie ma znaczenia, czy pogoda jest dobra, czy zła
Repülhetsz kint, vagy repülhetsz bent ... Możesz fruwać w pokoju lub latać na dworze
a lényeg hogy szépen landolj idelent! ... najważniejsze to, aby ładnie wylądować na dole!
Odpowiedz
Bródy János - "Mindannyian mások vagyunk ... Wszyscy jesteśmy różni" 

Kisgyermekként tükörbe nézve magunkra ismerünk ... Jako małe dziecko, patrząc w lustro rozpoznawałem siebie
De gyakran felnőttként se tudjuk, mit miért teszünk ... Ale często jako dorośli nie wiemy co i dlaczego robimy
Megpróbáljuk megérteni a természet szavát ... Próbujemy zrozumieć słowo natury
De ahány ember annyiféle csodálatos világ ... Ale, ilu ludzi, tyle jest cudownych światów
Ref.: Mindannyian mások vagyunk ... Ref.: Wszyscy jesteśmy różni
Bár egyben-másban hasonlítunk ... Chociaż w jednym, czy drugim jesteśmy podobni do siebie
Mindannyian mások vagyunk ... Wszyscy jesteśmy różni
Még jó, hogy van néhány közös dalunk ... Jeszcze dobrze, że mamy kilka wspólnych piosenek
Flaga polska Flaga węgierska
Mindannyian vágyakozunk, hogy boldogok legyünk ... Pragnieniem nas wszystkich, być szczęśliwym
De nem tudjuk, hogy honnan jöttünk, s hová érkezünk ... Lecz nie wiemy skąd przyszliśmy i dokąd zmierzamy
A lelkünk mélyén őrzi titkát a kék virág ... W głębi naszych dusz ukrytego sekretu strzeże niebieski kwiat
Ahány ember annyiféle csodálatos világ ... Ilu ludzi, tyle jest cudownych światów
Wino
Ezen a földön mindannyian látogatók vagyunk ... Na tej ziemi wszyscy jesteśmy gośćmi
Ha elmegyünk magunk után, ki tudja, mit hagyunk ... Jeśli odejdziemy, kto wie co zostawimy za sobą
Tanítsuk meg gyermekeinknek a szeretet dalát ... Nauczmy nasze dzieci pieśni miłości
Ahány ember annyiféle csodálatos világ ... Ilu ludzi, tyle jest cudownych światów ...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  János Bródy zaaregował na podsumowanie roku przez premiera Waldek 1 144 19-02-2024, 22:07
Ostatni post: Sztasek
  Muzyka węgierska na płytach rwmagyar 6 4,464 12-02-2024, 15:27
Ostatni post: rwmagyar
  Węgierska telewizja w Polsce fvg 22 27,832 27-03-2023, 14:06
Ostatni post: sdyczko
  Koncert Bryan'a Adams'a na placu Bohaterów (Hősök tér) Waldek 0 1,499 26-08-2019, 22:52
Ostatni post: Waldek
  Węgierska Wiosna Filmowa w Kinie Pod Baranami annamkalfas 1 2,026 13-05-2019, 14:18
Ostatni post: rwmagyar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 19 gości