Węgierskie nazwiska
#61
W bazie nazwisk znalazłem te cztery nazwiska: Kosicek, Kosiczek, Kossic, Kossicz.
Skoro znasz miejsce i datę urodzenia, więc najpewniejszym źródłem informacji mogą być przykościelne księgi parafialne. 
Aby mieć wgląd do nich, należy nawiązać kontakt... polecam Zakon Franciszkanów.
400112-Cluj, str. Victor Deleu nr. 4.      e-mail > frtibi/małpa/gmail.com
Na miejscu są możliwości''noclegów, Braciszkowie prowadzą akademik dla studentów w centrum miasta, chętnie służą pomocą osobom poszukującym swoich krewnych.
Odpowiedz
#62
Ponownie bardzo dziękuję za pomoc. Czy ta baza nazwisk węgierskich jest dostępna w internecie? Będę chciała jeszcze znaleźć brzmienie nazwiska prapraprababci Zuzanny Dopsy-Nagy (lub podobna pisownia ale spotkałam też jako Dopsinai Nagy). Kontakt z Franciszkanami - wielkie dzięki,na razie pewno nawiążę pisemny. Mam niestety takiego "pecha", że i po mieczu i kądzieli moi przodkowie to rodziny kresowe a w takiej sytuacji poszukiwania korzeni to sprawa i kosztowna i przede wszystkim wymagająca poświęcenia czasu a i efekt niepewny, ze względu na wojenne dzieje tych ziem.Gdybyś gdzieś, kiedyś, przypadkiem znalazł węgierski herbarz online to proszę o mnie pamiętać - poszukuję czegokolwiek o herbie "siedem pałeczek" - łącznie z informacją czy on w ogóle istnieje. Tylko takie jedno zdanie mam zapisane we wspomnieniach stryja. Dotyczy praprapradziadka Gabora Kosiczek. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Odpowiedz
#63
Kosicek, Kosiczek, Kossic, Kossicz >>> https://www.radixindex.com/hu/vezeteknev..._mutato/ko
Odpowiedz
#64
(28-09-2019, 11:45)Sztasek napisał(a): Kosicek, Kosiczek, Kossic, Kossicz >>> https://www.radixindex.com/hu/vezeteknev..._mutato/ko

!!! Uśmiech
Odpowiedz
#65
Loading...
Jest taka węgierska strona genealogiczna MACSE (Magyar Családtörténet-kutató Egyesület): macse.hu
Możesz tam spróbować, wpisując nazwisko w wyszukiwarkę.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co setne węgierskie dziecko uczęszcza do szkoły w Austrii. Waldek 3 294 22-03-2023, 11:39
Ostatni post: Slavekk
  Węgierskie strony w Waszych ulubionych Kamjon 18 43,129 11-01-2019, 19:43
Ostatni post: Sztasek
  węgierskie pogadanki andrasz 10 7,967 25-11-2015, 14:04
Ostatni post: eplus
  Poszukiwanie portalu - węgierskie mp3 Czarek 3 4,444 06-02-2014, 20:06
Ostatni post: fvg
  Obywatelstwo węgierskie Kamjon 3 8,710 21-03-2013, 15:23
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości