Węgierskie przejścia graniczne
#1
Założę nowy wątek bo nie bardzo wiedziałem gdzie się podpiąć Uśmiech

Na przełomie lipiec/sierpień wybieram się do Macedonii i będę przejeżdżał przez Węgry. O ile z przejściami granicznymi ze Słowacją jak mniemam nie będzie problemów, to już na granicy z Serbią może być różnie. I tu moje pytanie, gdzie lepiej się przeprawiać?
[Obrazek: e2dc5ee18058b78emed.jpg]

Śpimy w Suboticy, na pewno będziemy jechać autostradami, więc najbliżej będzie przejście "niebieskie", choć słyszałem, że bywają tam kolejki, dlatego polecano mi przejście "zielone". Istnieje jeszcze jakieś inne? Wyjeżdżam około 3 w nocy z Katowic, myślę około 13 (optymistycznie) być na przejściu Węgiersko/Serbskim i wolałbym nie stać w korkach z małym dzieckiem Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#2
Oba przejścia obsługują ruch ciężarowy: Tompa (zielone) Röszke na autostradzie (niebieskie). W Röszke jest też przejście które obsługuje pojazdy poniżej 3,5T w godzinach 7.oo-19.oo. Jeśli na węgierskich drogach spotkasz grupy aut jadących na południe, szczególnie da się to zauważyć na autostradzie M5, licz się z tym ze na tych obu przyjściach granicznych będą kolejki, na tym mniejszym też. W chwili obecnej (dziś, godz.13.4o) na przejściach w Röszke auta osobowe  wyjeżdżające z Węgier na wyjazd oczekuja ok. 1 godziny, w Tompa 15 minut.
Mniejsze przejścia na granicy węgiersko-serbskiej, czynne w godzinach (7.oo - 19.oo):
> Ásotthalom - Backi Vinogradi 
> Bácsalmás - Bajmok 
> Bacsszentgyörgy - Rastina
Odpowiedz
#3
Znajdę gdzieś informację o czasie oczekiwania na bieżąco w internecie?
Odpowiedz
#4
Flaga węgierska czekiwanie na przejściach granicznych >>> http://www.police.hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo
PS. Határszakasz (granica z...) - wybierasz kraj: Ukraina, Rumunia, Serbia, Chorwacja, Austria - klik po wybraniu na Mehet 
Dostaniesz listę przejść i godziny w których jest otwarte, klikasz na wybrane przejście graniczne i masz godziny oczekiwania
Odpowiedz
#5
(o ile jeszcze nie za pozno)
ja z przejsc granicznych bardzo polecam Bajmok Uśmiech chyba najciekawsze przejscie graniczne Serbia / Wegry (zwlaszcza serbska czesc wyglada klimatycznie!)... chociaz tu byscie sie musieli troche wracac do Suboticy [ok. 30 km]. W 2015 cala granica zajela nam 15 minut (weekend, wakacje) - o ile pamietam, to przed nami byl jeden samochod. Jedyna wada jest to, ze czynne od 7 do 19, a w zimie od 8 do 16
Odpowiedz
#6
Wyjeżdżam dzisiaj w nocy ale zostaniemy przy przejściu Tompa/Kelebija, z małym dzieckiem wolę nie nadkładać drogi Oczko może kiedyś indziej Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#7
Modanisko - kolejki na serbskiej granicy są zwykle pod koniec tygodnia. 
W środku tygodnia na przejściu Tompa/Kelebija nie powinno być kolejek.
Odpowiedz
#8
Witam. Odświeżam wątek. Wybieramy się do Czarnogóry i czeka nas przeprawa przez granicę węgiersko-serbską. Jedziemy autostradą i planujemy być na granicy około godziny 21:00. Czy dobrze zrozumiałem, że osobówki tylko do 19 mogą przekraczać granicę?
Odpowiedz
#9
Niektóre przejścia są tylko otwarte 7-19 i auta przechodzą kontrolę tylko w tych ramach czasowych .
Na początku strony masz napisane które w tych godz. otwarte.
Tompa i Roszke całodobowo.
Ciężarówki mają odprawę w niektórych .
W jaki dzień chcesz przekroczyć Hu/Srb ?
Odpowiedz
#10
(28-06-2019, 17:37)Wojtas81 napisał(a): Witam. Odświeżam wątek. Wybieramy się do Czarnogóry i czeka nas przeprawa przez granicę węgiersko-serbską. Jedziemy autostradą i planujemy być na granicy około godziny 21:00. Czy dobrze zrozumiałem, że osobówki tylko do 19 mogą przekraczać granicę?

Ásotthalom - Backi Vinogradi > 07.00-19.00
Bácsalmás - Bajmok > 07.00-19.00
Bácsszentgyörgy - Raština > 07.00-19.00
Hercegszántó - Bački Breg > 00.00-24.00
Röszke - Horgoš (autostrada) > 00.00-24.00
Röszke - Horgoš (stare przejście) > 07.00-19.00
Tiszasziget - Đala > 07.00-19.00
Tompa - Kelebia > 00.00-24.00
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Drożeją węgierskie autostrady i drogi szybkiego ruchu w 2022 r. Waldek 0 2,343 27-12-2021, 22:39
Ostatni post: Waldek
  Słowackie przejścia graniczne-tranzyt. mariusz 36 9,687 13-09-2021, 21:08
Ostatni post: eplus
  Czop-Záhony - przejście graniczne Marmur 7 6,417 15-12-2019, 13:09
Ostatni post: Sztasek
  Przejście graniczne Bajmok Simon 16 17,679 18-07-2016, 10:18
Ostatni post: Olek87
  Jak dojechać z Budapesztu w góry węgierskie - pociąg, autobus? arie1980 5 5,034 25-01-2016, 23:28
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości