Węgierskie przejścia graniczne
#11
(28-06-2019, 18:20)bodek1 napisał(a): Niektóre przejścia są tylko otwarte 7-19 i auta przechodzą kontrolę tylko w tych  ramach czasowych .
Na początku strony masz napisane  które w tych godz. otwarte.
Tompa i Roszke całodobowo.
Ciężarówki mają odprawę w niektórych .
W jaki dzień chcesz przekroczyć Hu/Srb ?

W niedzielę wieczorem planujemy przekroczenie granicy. Początkowo spróbujemy Roksze, ale jak prognozy oczekiwania będą niekorzystne, spróbujemy zmienić na Tompa.
Odpowiedz
#12
W tym momencie Röszke stoi ... autostrada osobówki do 2 godz., drogowe osobówki 1 godz. czekania na wyjazd.
Tompa osobówki czakaja 15 minut.
Na mniejszych przejsciach osobówki odprawiane bez kolejek na przejazd do Serbii.
Odpowiedz
#13
Czy na przejściu granicznym Słowacja - Węgry dokładnie na parkingu  Rajkai Határ Parkoló - kupię węgierską winietę. Przyznam się iż dawno już nie jechałem tą drogą i nie pamietam  czy tam zakupię winietę.
Odpowiedz
#14
Tak, kupisz
Odpowiedz
#15
Odświeżę wątek ;) a kojarzy ktoś może godziny otwarcia nowego przejścia (wyczytałem, że otworzyli je chyba w październiku '19) Kubekhaza / Rabe między Węgrami a Serbią? To jest to przejście na trójstyku Serbia / Rumunia / Węgry. I czy ono jest dla wszystkich, czy tylko dla miejscowych?
Odpowiedz
#16
(23-06-2020, 15:35)Simon napisał(a): Odświeżę wątek Oczko a kojarzy ktoś może godziny otwarcia nowego przejścia (wyczytałem, że otworzyli je chyba w październiku '19) Kubekhaza / Rabe między Węgrami a Serbią? To jest to przejście na trójstyku Serbia / Rumunia / Węgry. I czy ono jest dla wszystkich, czy tylko dla miejscowych?

Kübekháza-Rabe otwarte od 07.oo do 19.oo * dla obywateli UE, Serbii ...
Odpowiedz
#17
Na stronie węgierskiej policji są wyznaczone "korytarze humanitarne" dla ruchu tranzytowego:
http://www.police.hu/en/content/humanitarian-corridor

Wybieram się do Chorwacji tranzytem przez Węgry i jako opcję traktuję przejazd przez Sátoraljaújhely lub Komarom. Moje pytanie brzmi: czy te przejścia graniczne są otwarte dla ruchu tranzytowego? Wiem, że Polska leży w strefie zielonej, ale niepokoi mnie ta mapka na stronie węgierskiej policji. Czy teoretycznie nie jest tak, że cudzoziemcy ze strefy zielonej, mogą swobodnie spędzić urlop na Węgrzech, ale jeżeli tylko jadą tranzytem to wyznaczonymi korytarzami? Na forum greckim przeczytałem, że Polacy  wracający z Grecji przez Serbię podobno dostają nalepki "tranzyt" na przejściu w Roszke.
Odpowiedz
#18
(19-07-2020, 11:11)qumil napisał(a): Na stronie węgierskiej policji są wyznaczone "korytarze humanitarne" dla ruchu tranzytowego:
http://www.police.hu/en/content/humanitarian-corridor

Wybieram się do Chorwacji tranzytem przez Węgry i jako opcję traktuję przejazd przez Sátoraljaújhely lub Komarom. Moje pytanie brzmi: czy te przejścia graniczne są otwarte dla ruchu tranzytowego? Wiem, że Polska leży w strefie zielonej, ale niepokoi mnie ta mapka na stronie węgierskiej policji. Czy teoretycznie nie jest tak, że cudzoziemcy ze strefy zielonej, mogą swobodnie spędzić urlop na Węgrzech, ale jeżeli tylko jadą tranzytem to wyznaczonymi korytarzami? Na forum greckim przeczytałem, że Polacy  wracający z Grecji przez Serbię podobno dostają nalepki "tranzyt" na przejściu w Roszke.
Przejście graniczne Sátoraljaújhely jest  czynne, kilku znajomych w ostatnich dniach przejeżdżali tamtędy
Odpowiedz
#19
(19-07-2020, 11:11)qumil napisał(a): Na stronie węgierskiej policji są wyznaczone "korytarze humanitarne" dla ruchu tranzytowego:
http://www.police.hu/en/content/humanitarian-corridor
Wybieram się do Chorwacji tranzytem przez Węgry i jako opcję traktuję przejazd przez Sátoraljaújhely lub Komarom. Moje pytanie brzmi: czy te przejścia graniczne są otwarte dla ruchu tranzytowego? Wiem, że Polska leży w strefie zielonej, ale niepokoi mnie ta mapka na stronie węgierskiej policji. Czy teoretycznie nie jest tak, że cudzoziemcy ze strefy zielonej, mogą swobodnie spędzić urlop na Węgrzech, ale jeżeli tylko jadą tranzytem to wyznaczonymi korytarzami? Na forum greckim przeczytałem, że Polacy wracający z Grecji przez Serbię podobno dostają nalepki "tranzyt" na przejściu w Roszke.
Chorwacja (w chwili obecnej) to zielona strefa. Jedziesz z Polski cały czas drogami prowadzącymi po zielonej strefie, więc nie masz ograniczeń dotyczących podróży, możesz swobodnie spędzać wolny czas na Węgrzech. 
Na forum greckim piszą prawdę. Pomimo że Grecja zaliczona jest do strefy zielonej, to aby autem dojechać do węgierskiej granicy musisz podróżować przez kraje zaliczone do strefy żółtej. Wjazd na Węgry z krajów zaliczonych do tej strafy pozwala jedynie na przejazd tranzytem przez Węgry po wyznaczonej trasie będącej tzw. korytarzem humanitarnym.
Odpowiedz
#20
piablo75 napisał(a):Czy na przejściu granicznym Słowacja - Węgry dokładnie na parkingu  Rajkai Határ Parkoló - kupię węgierską winietę. Przyznam się iż dawno już nie jechałem tą drogą i nie pamietam  czy tam zakupię winietę.

Wszystkim planującym zakup węgierskiej winiety rekomenduję zakup e-winiety na państwowej stronie  https://ematrica.nemzetiutdij.hu/
jest to opcja  dostępna od dobrych kilku lat, proces zakupu jest intuicyjny i trwa na prawdę kilka minut - poza węgierską jest angielska lub niemiecka wersja językowa,
samemu wybiera się datę rozpoczęcia okresu ważności winiety, jeżeli nie ustawisz daty, to datą początkową jest data zakupu, o czym system uprzejmie przypomina przy zatwierdzeniu zakupu, potwierdzenie zakupu przychodzi na e-mail, można też ustawić przypomnienie o zbliżaniu się do początku oraz końca okresu ważności winiety,
zakup e-winiety pozwala uniknąć konieczności postoju na granicy czy przysłowiowej pierwszej stacji czy też innych niespodzianek, bo zdarzyło mi się kilka lat temu, że na jednej stacji winiet po prostu nie mieli i musiałem szukać kolejnej przed wjazdem na autostradę,

uwaga przy tym, bo jest sporo stron oferujących zakup winiety i rejestracji winiety - winieta jest wprawdzie w cenie znormalizowanej ale za usługę "rejestracji" w systemie usługodawca pobiera opłatę serwisową Zmieszany  (od 200 do ponad 1000 HUF),
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Drożeją węgierskie autostrady i drogi szybkiego ruchu w 2022 r. Waldek 0 2,342 27-12-2021, 22:39
Ostatni post: Waldek
  Słowackie przejścia graniczne-tranzyt. mariusz 36 9,684 13-09-2021, 21:08
Ostatni post: eplus
  Czop-Záhony - przejście graniczne Marmur 7 6,413 15-12-2019, 13:09
Ostatni post: Sztasek
  Przejście graniczne Bajmok Simon 16 17,676 18-07-2016, 10:18
Ostatni post: Olek87
  Jak dojechać z Budapesztu w góry węgierskie - pociąg, autobus? arie1980 5 5,034 25-01-2016, 23:28
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości