Węgry - baza linków
#1
Katalog stron internetowych poświęconych Węgrom:

Flaga polska Jeż węgierski "Moje zdziwienia budapeszteńskie" - blog polaka mieszkającego w Budapeszcie.

Flaga węgierska index.hu - jeden z największych portali informacyjnych na Węgrzech.

Flaga węgierska kuruc.info - jak wyżej. Portal konserwatywny.

Flaga węgierska Lengyelország ma - węgierski blog o Polsce.

Flaga brytyjska Budapest Daily Photo - codzienna dawka Budapesztu w fotografii Uśmiech



Słowniki:

Flaga polska Flaga węgierska e-bratanki - słownik polsko-węgierski i węgiersko-polski.

Flaga węgierska Sztaki - zbiór słowników.

Flaga węgierska Węgierski słownik synonimów

Flaga węgierska Értelmező Szótár

Flaga węgierska Koniugacja czasowników węgierskich

Flaga polska Nauka słówek węgierskich
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#2
Witaj, bardzo dziękuje Ci za zamieszczenie tych linków, naprawdę są przydatne. Szczególnie dla mnie, ponieważ od dziecka kocham Węgry i bardzo chętnie się do nich wybieram. Mam tam rodzinę, dlatego każde wolne dni spędzam u nich. Węgry to wspaniały kraj, naprawdę szczerze polecam go wszystkim, którzy tam jeszcze nie byli. Sama chętnie zakładam blogi o Węgrach, gdyż uważam, że Polacy zbyt mało wiedzą na tak wspaniały temat. Prowadzenie ich nie jest proste, gdyż wymaga wiele czasu i poświęcenia. Ale dla mnie nie jest to pracochłonne, bo sprawia mi wiele radości , a nawet satysfakcji. To wszystko z zamiłowania do Węgier Uśmiech
Dziękuje jeszcze raz i pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
Same przydatne linki, brawo Uśmiech Lukrecja05, podzielam Twoje zdanie, trzeba promować Węgry bo to naprawdę wspaniały kraj, no i wiadomo, Polak-Węgier dwa bratanki Uśmiech Trochę szperam w necie, jak znajdę jakieś ciekawe linki to pozwolę sobie podrzucić.
Pozdrowienia dla wszystkich Węgro-maniaków!
Odpowiedz
#4
http://hirlista.hu/ - agregat niusów węgierskich, odświeżane co parę minut, można sobie wybrać tematykę: kraj, zagranica, gospodarka, kultura, technika itd.
http://ize.hu/ - humor, ciekawostki itp. niestety dużo tam tłumaczeń rzeczy ogólnointernetowych [angielskich], ale jest też sporo specyfiki węgierskiej.
http://www.startlap.hu/lapkatalogus/ - zbiór stron na każdy temat. schemat wygląda w ten sposób, że przed .lap.hu wstawiamy interesujące nas zagadnienie, np. http://mozi.lap.hu/ - informacje o kinie.
: Ɔ(X)И4M :
Odpowiedz
#5
Też się z Wami zgadzam, bardzo przydatna jest taka baza. Jak dla mnie a że jestem wygodna jest mi bardzo na rękę , że w jednym miejscu mam dużo informacji na poszukiwany temat. Mi również coraz bardziej się podobają Węgry. Jak patrzę na te różne zdjęcia coraz bardziej się w nich zakochuje.
Odpowiedz
#6
Wiele informacji użytecznych i dla hungarystów (linki do słowników, glosariuszy, baz etc.), i tych, którzy chcą wiedzieć co nieco o Węgrzech publikuję na annabutrym.pl/category/turmix/. Są tam kategorie poświęcone literaturze, przekładom, muzyce, filmowi, zdjęciom, polityce, węgierskim stronom i serwisom internetowym, blogom, podróżom, wydarzeniom węgierskim w Polsce i polskim na Węgrzech, forom dyskusyjnym, konferencjom, konkursom etc.

I oczywiście na dniach pojawi się wpis i o tym forum Uśmiech Swoją drogą - pomysł ze słówkiem dnia jest świetny, mam nadzieję, że Autor nie straci zapału oraz rzuci czasem słówkiem "od czapy" Uśmiech
Odpowiedz
#7
(05-02-2012, 0:14)a_magyar_ananke napisał(a): Swoją drogą - pomysł ze słówkiem dnia jest świetny, mam nadzieję, że Autor nie straci zapału oraz rzuci czasem słówkiem "od czapy" Uśmiech

To, co będzie pojawiało się w serwisie slowka.wegierskie.com zależy tylko i wyłącznie od nas. Na chwilę obecną w bazie znajduje się kilkaset słów/zwrotów. Swoje propozycje można dodawać tutaj Uśmiech

Pozdrawiam!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#8
"Wielobarwne Węgry" - o mniejszościach narodowych.
a ciekawostką jest, że status takiej mniejszości ma także, jak widać na załączonym obrazku, społeczność polska.
: Ɔ(X)И4M :
Odpowiedz
#9
Witam,

Nie nazwałbym portalu kuruc.info konserwatywnym bo jest on skrajnie prawicowy, rasistowski, antysemicki, antycygański, nacjonalistyczny, itd. - jakiś czas jeszcze można by wyliczać. Osoby o poglądach konserwatywnych pewnie poczułyby się urażone gdyby ktoś powiedział, że mają poglądy jak kuruc.info. Nieprzypadkowo portal siedzi na serwerach w Stanach, gdyby był na Węgrzech czy w Europie pewnie ściganoby go prawnie za podjudzanie do nienawiści o podstawie narodowościowej i rasowej. Uważam, że na Węgrzech w tej chwili nie ma znaczącej politycznej siły konserwatywnej, Fidesz jest zbyt rewolucyjny jeśli chodzi o pewna wartości konserwatywne jak na przykład wartość prywatna.

Przy okazji dzięki za inicjatywę (i za umieszczenie tu mojego blogaOczko Ze swej strony dorzucam ostatnio odkrytego świetnego bloga o regionie tokajskim http://bliskotokaju.pl/.

Pozdrawiam!
Odpowiedz
#10
Ciekawe forum poświęcone Austro-Węgrom.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Głowy jeszcze polecą, na trójstyku Węgry-Ukraina-Rumunia Waldek 0 109 21-02-2024, 20:44
Ostatni post: Waldek
  Węgry jedynym państwem członkowskim UE bez kobiety ministry. Waldek 0 147 02-08-2023, 0:11
Ostatni post: Waldek
  Węgry najbardziej skorumpowanym krajem UE. Waldek 7 603 01-02-2023, 13:17
Ostatni post: Slavekk
  Grająca droga nr 67 - Węgry OldMan 2 1,669 04-10-2021, 14:56
Ostatni post: Aattaa
  Miasta partnerskie: Polska i Węgry Tudós 31 48,406 11-03-2017, 20:57
Ostatni post: rwmagyar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości