Węgry z dzieckiem 2019
#1
Witam wszystkich, w tym roku wybieram się z dzieckiem ( 8 miesięcy ) na Węgry. 
1. Czy potrzebuje specjalnych dokumentów, jakieś ubezpieczenia itd.?
2. Gdzie w razie potrzeby szukać pomocy?
3. Lepiej płacić karta, czy wybrać sobie forinty w PL?
4. Iiiii najważniejsze, gdzie najlepiej z takim brzdącem się wybrać ?  Flaga węgierska
Odpowiedz
#2
Z takim brzdącem, to najlepiej na działkę i być z nim :-)
Odpowiedz
#3
(23-05-2019, 10:08)slołmen napisał(a): Z takim brzdącem, to najlepiej na działkę i być z nim :-)

Dziękuję za wyczerpująca odpowiedz.
Odpowiedz
#4
Nie ma co dziękować z przekąsem. Slołmen trochę zażartował, ale ja sugerowałbym pogrzebać trochę w innych wątkach na forum. 2-3 dni temu rozpisywaliśmy się z kolegami i koleżankami doradzając czy brać taką walutę, czy taką, gdzie wymieniać, czy kupować ubezpieczenie, czy nie itp., itd...
Codziennie pisać to samo, bo komuś się nie chce "popenetrować" forum... na to czasem po prostu nie ma się siły i ochoty..
Co do tego gdzie pojechać z maluchem - to powiem tak. Napisz w jaki rejon chcielibyście się wybrać i coś doradzimy, chociaż praktycznie na każdych basenach są brodziki dla małych dzieci, gdzie nawet takiego maluszka będzie można popluskać.. 

co do dokumentów to maluch powinien mieć wyrobiony paszport albo dowód (wg mojej wiedzy..)
należy wyrobić w NFZ kartę EKUZ (zapewnia podstawowy zakres usług medycznych) - to jest darmowe
wykupcie lepiej ubezpieczenie dodatkowe - koszt nie jest wielki, a przynajmniej człowiek się nie martwi
pozdrawiam
Odpowiedz
#5
(23-05-2019, 13:13)schibcia napisał(a): Nie ma co dziękować z przekąsem. Slołmen trochę zażartował, ale ja sugerowałbym pogrzebać trochę w innych wątkach na forum. 2-3 dni temu rozpisywaliśmy się z kolegami i koleżankami doradzając czy brać taką walutę, czy taką, gdzie wymieniać, czy kupować ubezpieczenie, czy nie itp., itd...
Codziennie pisać to samo, bo komuś się nie chce "popenetrować" forum... na to czasem po prostu nie ma się siły i ochoty..
Co do tego gdzie pojechać z maluchem - to powiem tak. Napisz w jaki rejon chcielibyście się wybrać i coś doradzimy, chociaż praktycznie na każdych basenach są brodziki dla małych dzieci, gdzie nawet takiego maluszka będzie można popluskać.. 

co do dokumentów to maluch powinien mieć wyrobiony paszport albo dowód (wg mojej wiedzy..)
należy wyrobić w NFZ kartę EKUZ (zapewnia podstawowy zakres usług medycznych) - to jest darmowe
wykupcie lepiej ubezpieczenie dodatkowe - koszt nie jest wielki, a przynajmniej człowiek się nie martwi
pozdrawiam
Racja, doszkole się w szukaniu informacji na forum. ? Dziękuję za odpowiedź, co złego to nie ja.  Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#6
https://forum.wegierskie.com/W%C4%99gry-...erwszy-raz

poczytaj na tym wątku, tu znajdziesz kilka info
Odpowiedz
#7
(23-05-2019, 9:48)Olecz napisał(a): Witam wszystkich, w tym roku wybieram się z dzieckiem ( 8 miesięcy ) na Węgry. 
1. Czy potrzebuje specjalnych dokumentów, jakieś ubezpieczenia itd.?
2. Gdzie w razie potrzeby szukać pomocy?
3. Lepiej płacić karta, czy wybrać sobie forinty w PL?
4. Iiiii najważniejsze, gdzie najlepiej z takim brzdącem się wybrać ?  Flaga węgierska

Osiem miesięcy to już duże dziecko  Oczko mój młodszy syn miał 6 tygodni jak pierwszy raz pluskał sie w Hajduszoboszlo 
1 Potrzebujesz dowód osobisty lub paszpor dla dziecka i karty EKUZ dla kazdego członka rodziny 
2 Pomocy szukać możesz  w punktach medycznych na basenach lub u ratownika,poradnie ,szpitale
3 Kartą oczywiście mozesz płacić ale gotówke musisz mieć ze soba bo nie wsziedzie kartą zapłacisz a co się bardziej opłaca to wszystko zalaży  po jakim kursie kupisz forinta  w kntorach w swoim mieście  i jak twój bank bedzie rozliczła transakcje (prowizja za przewalutowanie)
4 Gdzie najlepieej ? tego nie mogę Ci powiedzieć, nie wiem czego oczekujesz każdy ma inne preferencje
Odpowiedz
#8
W tamtym roku byłem z podobnym maluchem w HU, w tym roku również już byliśmy. Spokojnie można jechać, osobiście polecam raczej kąpieliska mniejsze dla takich małych dzieci, najlepiej aby w cenie była również część z brodzikiem pod dachem i możliwość wielokrotnego wejścia w ciągu dnia na ten sam bilet, oraz kwatera blisko kąpieliska, żeby majdanu całego nie ładować i rozładowywać w kółko z auta.
Jeżeli bliżej na wschodnie Węgry to zdecydowanie:
1. Mezokovesd duży brodzik dla maluchów mam na myśli nowsza cześć kąpieliska, kilka basenów o rożnych temperaturach dla całej rodziny plus strefa lecznicza pod dachem i 2 fajne brodziki dla maluchów w podstawowym bilecie (nie mam tu na myśli strefy aquaprak) duży park z drzewami więc można znaleźć sporo cienia,
2. trochę niżej Berekfurdo - nowa niecka w parku z rwącą rzeką, duży brodzik dla dzieci na zewnątrz w cieniu drzew, strefa pod dachem również z bardzo fajnym brodzikiem dla maluchów
3. Cserkeszolo - trochę dalej na południe również strefa zewnętrzna i wewnętrzna w jednej cenie, fajne brodziki dla maluchów, duży kompleks mało ludzi. Dużo atrakcji dla trochę starszych dzieciaków powyżej 6 lat.
4. Tisza-Parti Tiszakécske - bardzo ładne miasteczko, to mój kolejny cel wyjazdu.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wegry z dziećmi po raz n-ty Pienta1986 5 4,504 13-07-2018, 13:54
Ostatni post: Pienta1986
  Węgry baseny z niemowlakiem toxic86 4 3,729 18-07-2016, 21:20
Ostatni post: Cytryna
  Węgry dla dzieci wojtt9 7 5,248 23-06-2016, 13:49
Ostatni post: bastus2
  Pierwszy wyjazd na Węgry - gdzie polecacie we wrześniu? maslak 12 13,037 30-09-2014, 19:00
Ostatni post: Simon
  Gdzie na pierwszy raz z dzieckiem 9 lat? sly1978 14 14,094 25-08-2014, 21:45
Ostatni post: loxia



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości