Wakacje nad Balatonem z psem
#1
Witam, wybieram się w drugiej połowie lipca 2014 nad Balaton, ale chcielibyśmy pojechać z psem (dużym) i wiem, że niektóre kwatery przyjmują .
Ale interesują mnie również domki na campingu. Czy znacie jakieś miejsca, gdzie czworonogi są mile widziane. Jak jest z kąpielą w Balatonie, czy są miejsca dostępne dla psiaków.
dziękuję za każdy pomocny post
Oliviena1Oczko
Odpowiedz
#2
(07-11-2013, 10:52)Oliviena1 napisał(a): ...Czy znacie jakieś miejsca, gdzie czworonogi są mile widziane. Jak jest z kąpielą w Balatonie, czy są miejsca dostępne dla psiaków.
dziękuję za każdy pomocny post
Oliviena1Oczko
Niestety, nie znam takich... trudno bedzie znaleźć legalne miejsce do kąpieli psa w Balatonie. Niektóre samorządy zakazały kąpieli zwierząt w Balatonie pod karą administracyjną. Są miejsca - i jest ich coraz więcej - gdzie jest zakaz wprowadzania psów na tereny rekreacyjne.
LINK TYLKO_HU
Odpowiedz
#3
Dziękuję za odpowiedź. Trochę się zmartwiłam. Ale i tak będziemy próbować znaleźć jakieś miejsce dla nas. Bardzo chcemy jechać nad Balaton.
Odpowiedz
#4
(08-11-2013, 8:42)Oliviena1 napisał(a): ... Bardzo chcemy jechać nad Balaton.

Dzisiaj porozmawiałem z kolegą Węgrem, który ma podobny problem z pieskiem, nota bene fajnym seterem.
Generalnie obowiązuje zakaz kąpieli psów w Balatonie - ale 'generalnie' czyli są wyjątki Oczko
Jednym z nich jest trzcinowisko między Alsóörs a Csopak /po węgiersku nazywał to nádharaszt o ile dobrze zrozumiałem/.
Na ścieżkach do zatoczki i trzcin nie ma zakazu i wielu posiadaczy psów z tego korzysta.
Musisz tylko pamiętać, że pies powinien być na długiej lince, nie wolno puszczać go samopas.
Odpowiedz
#5
Dziękuję za odpowiedź, to już jakieś światełko w tunelu. Bo tak się nastawiliśmy na Węgry, że nie ma innej opcji. A czy może wiesz jak jest z tolerancją psów w miejscowościach turystycznych. Już nie chodzi o kąpiel, ale o bytność z psem. Da się jakoś w miarę normalnie prosperować?

Dziękuję i pozdrawiam
Odpowiedz
#6
Jasne, nie powinno być z tym większych problemów.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#7
(28-11-2013, 8:44)Oliviena1 napisał(a): ... Da się jakoś w miarę normalnie prosperować?

Jak już kolega napisał - bezproblemowo.
Będę jutro w Budapeszcie i popytam jeszcze kolegę o szczegóły.
Odpowiedz
#8
Sprawdź Kemping Balatontourist Napfény
na stronie www.revfulop.hu/magyar/revfulop_szallas_balaton_kemping_napfeny
masz info.,że zwierzęta akceptowane.
Obóz Sunshine - Révfülöp
Révfülöp-8253, Fisher Street 5
Telefon: +36 87/563-031
Fax: +36 87/464-309
Otwarcie: 26 kwietnia - 29 Wrzesień
E-mail: napfeny@balatontourist.hu
Strona www: www.balatontourist.hu

[Obrazek: 10.gif] TAK
Odpowiedz
#9
Już wiem więcej Oczko
Pobyt z psem ustala właściciel/zarządca obiektu, większość nie widzi przeszkód.
Pies musi być na smyczy w trakcie spacerów gdy są inni ludzie, psy z groźnych ras muszą mieć kaganiec i nie wolno ich puszczać ze smyczy poza prywatnym terenem nawet gdy nie ma nikogo.
Po psie zawsze się sprząta.
Tam gdzie wchodzą do wody ludzie - nie wchodzą psy.
Dlatego jest generalny zakaz pławienia psów w Balcsim.
Psów nie wpuszcza się na plantacje winne.
Pies musi mieć chip i aktualne szczepienia /nie starsze niż rok/.

Tak przy okazji to często spotykamy żeglarzy z psami na pokładzie.
Natomiast nigdy nie widziałem żeby ktoś pluskał się z pieskiem.
Czyli przepis jest szanowany.
Odpowiedz
#10
(04-12-2013, 16:35)Komarek napisał(a): Już wiem więcej Oczko ...Pies musi mieć chip i aktualne szczepienia /nie starsze niż rok/.
Psa można zaczypować na Węgrzech... wystarczy zgłosić się do weterynarza, cena od 3500 HUF Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najdroższa plaża nad Balatonem Waldek 0 793 30-07-2023, 22:26
Ostatni post: Waldek
  Ceny wejścia na plaże na Balatonem w 2023 roku Waldek 5 1,565 25-07-2023, 13:21
Ostatni post: ex-komar
  Gdzie są piaszczyste i bezpłatne plaże nad Balatonem? duo1 33 73,590 09-07-2023, 13:13
Ostatni post: Pudelek
  wakacje z dziećmi 12 i 10 lat ZYCZmonia 4 1,122 08-05-2023, 11:18
Ostatni post: maj0nez
  Kąpieliska termalne nad Balatonem lisia312 10 2,096 23-07-2022, 13:48
Ostatni post: lisia312



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości