Wcale nie chce mi się śmiać ...
#1
Pamiętam jak opowiadano o przedwojennych złodziejach mających swoje niezłomne zasady i swój swoisty honor.
Wychowywano mnie na człowieka prawego o wrażliwym sumieniu i ambicjach, który powinien tak żyć i postępować aby nikt nie mógł mnie nawet posądzać o jakieś bezeceństwa.
Obecnie będąc już emerytem jestem człowiekiem etycznie i moralnie wykluczonym. Dlaczego? Dlatego, że nie rozumiem współczesnego naszego społeczeństwa. I to nie dlatego, że nastąpił szalony rozwój a ja zostałem w tyle. Tylko dlatego, że następuje szalony regres w tej dziedzinie a ja nie mogę tego ogarnąć i dostosować się. I nie mam tutaj na myśli swobody z jaką każdy może się w dowolny sposób wypowiadać w stosunku do poglądów innych - no bo co mi zrobisz?
Pamiętam czasy, kiedy do komentowania wydarzeń i zjawisk poczuwali się (lub byli dopuszczani  Oczko ) ludzie o pewnym dorobku mogącymi być w tych sprawach autorytetami. Przynajmniej ta pozycja nie pozwalała im się całkowicie zeszmacić. Tacy ludzie przeważnie cechowali się pewną kulturą osobistą. I dotyczyło to również osobistości z areny politycznej ( przynajmniej dbano o pozory ).
Obecnie niezależnie od szczebla wydarzenia mówi się bez skrupułów nieprawdę albo bez jakiejkolwiek bojaźni "odwraca się kota ogonem" czyli zaprzecza się wcześniejszej wypowiedzi. Dominująca metoda na zarzuty, to zwalanie winy i oczernianie innych.
A w polityce można robić co się chce  mając na uwadze własny interes, byle to robić z chrześcijańską otoczką.
To ostatnie wydarzenia związane z politykami spowodowały u mnie taki wyrzut goryczy. Wolałbym pozostać "wykluczonym" ale jako homo sapiens nie mogę się nie zastanawiać do czego to zmierza.
Odpowiedz
#2
Świat jest komedią dla tych, którzy myślą i tragedią dla tych, którzy czują.
Odpowiedz
#3
Wcale nie chce mi się śmiać kiedy znajduję powoli, ale coraz częściej, wypowiedzi dziennikarskie utwierdzające mnie w swoim przekonaniu, że ludzie ludziom chcą i są w stanie zgotować okropny los.
Jako że nie dyskryminuje żadnych źródeł informacji, to najbardziej ciekawą pracę dziennikarską znalazłem w dyskusji panelowej "Oblicza pandemii" w szkole Tadeusza Rydzyka. Moim zdaniem warto na początek (i do końca) wysłuchać wystąpienia redaktora Jana Pospieszalskiego.
https://www.youtube.com/watch?v=5OPgpT8AsfU
Po tym można spokojnie przyjąć do wiadomości udostępnione na YT wysłuchania publiczne w Sejmowej Komisji Zdrowia ze stycznia tego roku. A na koniec wysłuchać sobie prześmiewcę redaktora Ziemkiewicza pt. Szczep się powoli.

A na koniec konkluzja: niewielu zwykłych, logicznie myślących ludzi nie jest w stanie dyskutować z zastraszoną i zmanipulowaną tłuszczą. Chyba tak upadały wcześniej rozwinięte cywilizacje - naprawdę nie ma z czego się śmiać.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Chce mi się śmiać... fvg 145 144,422 07-11-2023, 22:29
Ostatni post: adamlca
  Nowy/nowa na forum? Przedstaw się! italodisco 851 687,964 07-11-2021, 11:57
Ostatni post: Ferenc Kovál
  No i stało się Waldek 1 1,488 27-08-2018, 0:43
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości