Wina węgierskie
Między S-ujhely i S-patak jest ten zabytkowy kamieniołom Megyer-Hegyi Tengerszem we wsi Karolyfalva. Na kempingu pod tym kamieniołomem można było kupić swojskie wino, ja parę lat temu nabyłem flaszkę na drodze handlu wymiennego. Wino
Odpowiedz
(25-05-2016, 7:18)Sztasek napisał(a): GLÉDA - Cechy produktu: Bez geograficznie oznaczonego miejsca pochodzenia, nasze wina polecamy tym konsumentom...

Gleda jest do tego stopnia odmiejscowiona, że na czerwonych jest "magyar termek", a na jakimś białym "olasz bor".
Dla znawców tanich win jest też w Tesco wyrób winopodobny "365" (a 29 lutego prohibicja?) w cenie 223FT. Z etykiety przypomina Weinhausa, ale wstydziłem się wziąć do ręki i sprawdzić.
WinoWinoWinoWinoWinoWinoWinoWino
Odpowiedz
[Obrazek: 662c5e34661f.jpg]
W tym roku wina zakupiłem w Andornaktalya koło Mezokoves i coś czuję że te wina nie są zasiarkowane w związku z tym ich żywotność jest chyba ograniczona.
Ma może ktoś doświadczenie z tym rodzajem win z Węgier.

PS. te wina są 100x lepsze niż ze sklepu Uśmiech Wino

Koledze po 2 dniach po otwarciu zoctowiało ale to nie z tej winnicy i nie w tym roku.
Odpowiedz
Wczoraj byłem z tatą na zakupach w Mezőkövesd oraz w Egerze w związku z festiwalem win w supermarketach Tesco i Spar (przy okazji także w Dolinie Pięknej Kobiety). Ceny konkurencyjne, niektóre wina w cenie z 2014 roku. Warto wybrać się w któryś z weekendów i doposażyć piwniczkę Uśmiech
Odpowiedz
Jest Sześciu Króli! Przyszli do Tesco w S-ujhely. Grafika nieco zmieniona. Święty Stefan produkowany przez Torley i Bathory z regionu Villany. Szukałem, ale od początku roku nigdzie ich nie było.

[Obrazek: 72bcbaee0ed8af13.jpg]
Odpowiedz
Odnośnie wina kupowanego w małych wytwórniach w prywatnych przydomowych piwniczkach lub w piwniczkach handlarzy winem (na przykład niektóre przy drodze 25 przed Egerem) mam własne doświadczenia. Przede wszystkim można tam kupić wino, oczywiście po skosztowaniu, w plastikowych pojemnikach. Jest to wygodne dla podróżników przewożących większe ilości nie obciążając samochodu zbędnym szkłem. Winiarze zawsze leją "pod korek", aby jak najmniej powietrza miało kontakt z winem. Taki pojemnik w niewysokiej temperaturze może postać kilka miesięcy( ale bez przesady - powyżej czterech miesięcy nie przetestowałem Szeroki uśmiech ). Po ulaniu wina z pojemnika nie można go już odstawić. Im mniej wina w butli, tym bardziej należy się spieszyć ze spożyciem Uśmiech . Niestety te wina w takich warunkach (szczególnie w lecie) szybko kwaśnieją. Stąd można wysnuć wniosek, że zbyt dużo chemii w tym winie nie ma. Nie sprawdzałem, ale się tym pocieszam. Najważniejsze jest to, że skosztujesz - jak ci pasuje, to kupujesz. Inny problem jest taki, że kosztować musi ktoś, kto nie jest kierowcą i to nie jestem ja Zły.
A propos. Za nic mam winiarskie bon ton. Po prostu lubię to co mi smakuje. a głównie chodzi o ten lekki stan "nieważkości" i dobry sen. Pozdrawiam wszystkich mi podobnych Wino Wino Wino Wino Wino Wino Wino , i dość.
Odpowiedz
(22-09-2016, 21:47)oldman58 napisał(a): A propos. Za nic mam winiarskie bon ton. Po prostu lubię to co mi smakuje. a głównie chodzi o ten lekki stan "nieważkości" i dobry sen. Pozdrawiam wszystkich mi podobnych Wino Wino Wino Wino Wino Wino Wino , i dość.

Popieram
Odpowiedz
(15-08-2016, 13:36)hanek napisał(a): [Obrazek: 662c5e34661f.jpg]
W tym roku wina zakupiłem w Andornaktalya koło Mezokoves
No bez przesady Uśmiech
Andornaktalya to przedmieście Egeru a nie "koło Mezok." Oczko

Cytat: i coś czuję że te wina nie są zasiarkowane w związku z tym ich żywotność jest chyba ograniczona.
Ma może ktoś doświadczenie z tym rodzajem win z Węgier.
A jest w tym jakaś zasada? trzeba pytać przy zakupie, raczej wiedzą co sprzedają i chętnie informują co się kupuje. Oczywiście pod warunkiem że akurat ktoś mówi w jakimś ludzkim jezyku Uśmiech
Kupowałem z dwa razy A. ale w sumie wybór i ceny jak w Egerze, więc mi się już potem nie chciało zatrzymywać.

Cytat:PS. te wina są 100x lepsze niż ze sklepu Uśmiech Wino
A tu się nie zgodzę, i tu i tu kupi się dobrze lub niedobrze Oczko
A w Tesco często kupuję, zauważyłem że kupowanie tych najtańszych nie ma sensu, ale ze średniej półki kupowałem świetne csilagi w o wiele lepszych cenach niż w "piwnicach". No i Tokaje zawsze w Tesco Uśmiech
pzdr.
Odpowiedz
(26-09-2016, 19:27)ember napisał(a): A tu się nie zgodzę, i tu i tu kupi się dobrze lub niedobrze Oczko
A w Tesco często kupuję, zauważyłem że kupowanie tych najtańszych nie ma sensu, ale ze średniej półki kupowałem świetne csilagi w o wiele lepszych cenach niż w "piwnicach". No i Tokaje zawsze w Tesco Uśmiech
pzdr.
Zgadzam się z tym co napisał ember i proponuję spróbować tokaja z Tesco
[Obrazek: pauj5.jpg]
Odpowiedz
Ratunku! Tylko nie z napisem Tesco albo Spar na etykiecie, bo żaden z tego prezent i wstyd na stole postawić! Oczko
Ja też kupuję w Tesco, ale Aszu bywa tam rzadko, i najwyżej 3-putonowy.
Ciekawe, po czym głowa mniej boli - po 0,7l siarczynów z Tesco, czy po 5 litrach domowego? (bo trzeba wypić do dna, może skisnąć, a wylać szkoda) Oczko
A co powiecie na taką orkiestrę? Szczegółowy cennik w wątku "Ceny na Węgrzech".

[Obrazek: 27251f36bbd93848.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Restauracje węgierskie w Polsce fvg 83 73,000 09-08-2022, 22:14
Ostatni post: Waldek
  Najlepsze cukiernie węgierskie w 2022 Waldek 0 458 12-06-2022, 11:47
Ostatni post: Waldek
  Węgierskie wody mineralne Kamjon 14 19,267 31-01-2019, 23:03
Ostatni post: Slavekk
  Potrawy węgierskie - godne polecenia Dora_hu 91 113,969 30-01-2017, 7:19
Ostatni post: Sztasek
  Węgry - kraj winogron i wina Klimaty Węgierskie 16 20,240 19-10-2016, 21:47
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 20 gości