Wina węgierskie
(02-08-2018, 14:03)hanek napisał(a): Ktoś pisał że w Egerze w jednej z winnic mówią po polsku jaki to nr winnicy ?

Nie pamiętam numeru ale napisana jest informacja "mowimy po polsku".
Odpowiedz
Rok temu kupowaliśmy wina w Hagymasi Borozo,sprzedawca nieźle mówił po polsku.

[Obrazek: IVUQUZ7.jpg]

Także w hurtowni w górnej części Doliny dogadaliśmy się bez problemu.
Odpowiedz
Młody Hagymasi mówi całkiem nieźle po polsku, on teraz głównie siedzi w piwnicy.
Zresztą od roku-dwóch wszyscy się podszkolili choć trochę bo to ich główny klient chyba obecnie.
Jesli chodzi o wina i Hagymasich to oni mają w ofercie oprócz swoich świetnych sporo "polskiego levelu" i sa przyzwyczajeni że Polacy na winach znaja się słabo Oczko
pzdr.
Odpowiedz
(05-08-2018, 11:31)ember napisał(a): Jesli chodzi o wina i Hagymasich to oni mają w ofercie ... sporo "polskiego levelu" i sa przyzwyczajeni że Polacy na winach znaja się słabo ...

rezygnujemy z win oferowanych Polakom ...
Odpowiedz
Mam pytanie do znawcow tematu. Szukam tokaju polslodkiego, znam tylko furmint i sargamuskotaly, czy sa jeszcze jakies inne polslodkie tokaje?
Odpowiedz
https://www.dobrewino.pl/blog/harslevelu.html

PS. Znawcą nie jestem.   Zarumieniony Wino Wino
Odpowiedz
(06-08-2018, 4:32)Sztasek napisał(a): rezygnujemy z win oferowanych Polakom ...

Uśmiech
Polacy preferują wina słodkie, a słodyczą najłatwiej oszukać wady i niedoróbki wina. Aczkolwiek zauważyłem, że nawet mojej ślubnej zaczynają sie zmieniać gusta i wczoraj chwaliła wytrawną leanykę, a słodkie muskaty jej już obrzydły Oczko
Po drugie jak ktoś jest w Egerze to wtedy każde czerwone wino to "bikawer" a co gorsza pytają nawet o bikawera slodkiego Szeroki uśmiech
No co zrobić, nie jesteśmy krajem winnym, wiec skąd tu się znać.
pzdr.
Odpowiedz
Wino ma być takie jakie nam smakuje a nie jakie jest modne czy wypada pić. Moje typy to białe półsłodkie Muskotaly i czerwone półsłodkie Merlot. Smak Węgier i nie potrzeba nic więcej.
Odpowiedz
Ważne są też skutki w dniu następnym. Oczko A raczej ich brak albo niewielkie nasilenie. Oczko
Odpowiedz
Ja z wielkim smakiem wypije kazde wino, o ile bedzie mi smakowalo Uśmiech proste jak budowa cepa. A no i dzieki eplus za linka, tego tokaju jeszcse nie pilem
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Restauracje węgierskie w Polsce fvg 83 72,995 09-08-2022, 22:14
Ostatni post: Waldek
  Najlepsze cukiernie węgierskie w 2022 Waldek 0 458 12-06-2022, 11:47
Ostatni post: Waldek
  Węgierskie wody mineralne Kamjon 14 19,265 31-01-2019, 23:03
Ostatni post: Slavekk
  Potrawy węgierskie - godne polecenia Dora_hu 91 113,959 30-01-2017, 7:19
Ostatni post: Sztasek
  Węgry - kraj winogron i wina Klimaty Węgierskie 16 20,240 19-10-2016, 21:47
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 17 gości