Wina węgierskie
#41
... bo co to też za idea, żeby te najlepsze sprzedawać po półlitra... i to Polakowi... Zły

JęzykSzeroki uśmiechJęzykSzeroki uśmiech
Odpowiedz
#42
Kocham wina węgierskie, moim zdaniem są jednymi z lepszych na świecie, niestety nie mam możliwości, aby wino to kupić bezpośrednio w Węgrzech. Póki co próbowałam Kekfrankos , CHÂTEAU TELEKI CABERNET SAUVIGNON i Tokaj Disznoko Asu 6 Puttonyos. Smakowało mi zwłaszcza to ostatnie . Parę dni temu odkryłam innego Tokaja i jestem ciekawa jego smaku. Czy ktoś z Was może próbował to wino [REKLAMA - CIACH] . Będę wdzięczna za wszelkie opinie.
Odpowiedz
#43
Ja ostatnio pytam sprzedawców win: czy są Tokaje węgierskie. Wszyscy odpowiadają, że przecież Tokaje są tylko węgierskie, a ja na to, że nie tylko. Chyba nie wszyscy mi wierzą na słowo.
Odpowiedz
#44
Wiadomo, że Słowacy wykorzystują nazwę Tokaj, w końcu granice administracyjne to jedno, historia to co innego, a gleba i klimat nie znają granic i nie interesują się historią. Wino Język
Odpowiedz
#45
27 maja znowu pojawią się w Warszawie winiarze skupieni w stowarzyszeniu Tokaj Renaissance. 50 zł. za wstęp na degustację otwartą takich win to moim zdaniem atrakcyjna oferta.
Odpowiedz
#46
Witam!!!
Ja mam pytanie do znawców wina węgierskiego - jak rozróżnić wino (zakorkowane) słodkie, półsłodkie i wytrawne. Co jest napisane na butelkach? Będę w rejonie Villany i rodzinka oraz znajomi proszą o przywiezienie tamtejszych win. A, że każdy chce coś innego to będę miał problem.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#47
(17-05-2013, 10:57)gon178 napisał(a): Witam!!!
Ja mam pytanie do znawców wina węgierskiego - jak rozróżnić wino (zakorkowane) słodkie, półsłodkie i wytrawne. Co jest napisane na butelkach? Będę w rejonie Villany i rodzinka oraz znajomi proszą o przywiezienie tamtejszych win. A, że każdy chce coś innego to będę miał problem.
Pozdrawiam
Napisy na etykietach:
słodkie -édes
półsłodkie - félédes
półwytrawne - félszáraz
wytrawne - száraz

Jeszcze wino stołowe - asztali bor
Odpowiedz
#48
minőségi - jakościowe
pezsgő - musujące
fehér - białe
vörösbor - czerwone wino
Odpowiedz
#49
Gorąco polecam spotkanie w Węgierskim Instutucie Kultury w Warszawie. 12 czerwca, w godz. 17-21 odbędzie się tam degustacja win tokajskich powstających w wiosce Erdőbénye połączona z promocją festiwalu "Bor, mámor, ... Bénye".
Odpowiedz
#50
Drobna korekta - spotkanie rozpocznie się już o szesnastej. O festiwalu pisałem parę razy na swoim blogu. Podaję tez działający link do informacji na Facebooku.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Restauracje węgierskie w Polsce fvg 83 73,020 09-08-2022, 22:14
Ostatni post: Waldek
  Najlepsze cukiernie węgierskie w 2022 Waldek 0 459 12-06-2022, 11:47
Ostatni post: Waldek
  Węgierskie wody mineralne Kamjon 14 19,270 31-01-2019, 23:03
Ostatni post: Slavekk
  Potrawy węgierskie - godne polecenia Dora_hu 91 114,000 30-01-2017, 7:19
Ostatni post: Sztasek
  Węgry - kraj winogron i wina Klimaty Węgierskie 16 20,244 19-10-2016, 21:47
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 14 gości