Występ kabaretowy Jana Pietrzka dla polonii węgierskiej i jego konsekwencje
#1
Szanowny Pan Pietrzak zawitał do Budapesztu. Jego występ narobił tam zamieszania. Każdy sobie sam oceni słuszność jego słów:

Odpowiedz
#2
Od razu na początku napiszę, że nie widziałam tego występu kabaretowego. Nie
wiedziałam nawet, że Jan Pietrzak jeszcze występuje. Przestał być śmieszny wiele lat temu ( co najmniej 20) i jego żarty kwalifikują się do kategorii "suchary". I nie chodzi tutaj bynajmniej o żarty z premiera i prezydenta, bo te są jak najbardziej wskazane.
Że został zaproszony przez polonię węgierską, to świadczy to o poziomie tejże....
Odpowiedz
#3
(29-12-2013, 15:24)Kamjon napisał(a): Szanowny Pan Pietrzak zawitał do Budapesztu. Jego występ narobił tam zamieszania. Każdy sobie sam oceni słuszność jego słów...
... a gdzie te słowa, no te do oceny, co to p.Pietrzak miał powiedzieć... Język
Odpowiedz
#4
Sztasek: tego chyba nie znajdziesz. Ale jest reakcja Ambasady:

[Obrazek: z15198452Q.jpg]
Odpowiedz
#5
(30-12-2013, 10:39)Kamjon napisał(a): Sztasek: tego chyba nie znajdziesz. Ale jest reakcja Ambasady...
znam treść tej notatki ... czyli sprawdziło się stare powiedzenie: "zaproście Pietrzaka, to będzie draka" Oczko
Odpowiedz
#6
Ja będę bronił Pana Janka, bo go lubię, choć może jego żarty nie zawsze są finezyjne, jak u innych artystów jego pokolenia. Ale nie ma on z pewnością szczęścia w relacjach z władzami. Szeroki uśmiech Komuna przedrzeźniała go za "Żeby Polska była Polską". Widziałem go raz na żywo, już w latach '90. Parę lat temu znalazłem jego stronkę, wysłałem jakieś życzenia, odpisał (on, a może jego sekretarka albo bot?). Szeroki uśmiech Pan Janek już chyba od kilkunastu lat mógłby korzystać z dobrodziejstw emerytury, ale pewnie ciągnie wilka do lasu. Szeroki uśmiech Tak już jest, że kto się opatrzy w stolicy, ten robi tournee po prowincji, a potem występuje dla Polonii (w tym miejscu przypomniał mi się Jan Pietrzak wpuszczający Pawlaka i Kargula na antenę polonijnego radia Szeroki uśmiech ). Pan Janek to "produkt", który marketoidzi nazywają niezbyt ładnie, ale produkt tak określany przy minimalnych nakładach na promocję daje duże i stabilne zyski dzięki wcześniej zdobytej renomie. Język A Polonii węgierskiej czy innej też bym pochopnie nie oceniał, bo nie ma chyba kraju, w którym nazwisko Żołnierczyk czy Łęgowski byłoby kluczem do kariery.
Z "pokolenia Pana Janka" widziałem na żywo Jacka Fedorowicza w pamiętne lato 1980, a później Marcina Wolskiego i Elitę. Potem lubiłem słuchać Fedorowicza w radiu i oglądać w TV. Wszyscy chyba pamiętamy jego występ: "Zróbmy na złość Tuskowi, zagłosujmy na Komorowskiego, żeby premier nie mógł mówić, że prezydent torpeduje jego plany...". To był chyba ostatni publiczny występ Fedorowicza. JęzykJęzyk Ironia losu, że Marcin Wolski, który ma dokładnie przeciwne sympatie polityczne, niż Fedorowicz, także od smoleńskiej katastrofy Samolot nie występuje w "mainstreamie". Od tamtego czasu, czy to północ, czy dziesiąta rano - jeśli przelecieć kanały TV, to przynajmniej na dwóch znajdą się ci dwaj blondyni - jeden łysiejący z haczykowatym nosem, a drugi - wyżelowany, kończą występ zawsze słowami "haratnijmy w gałę" Piłka , ubaw po pachy na okrągło. Oni dwaj muszą ciągnąć ze 20% z abonamentu, bez nich musieliby chyba nadawać przez pół dnia obraz kontrolny. TV
Odpowiedz
#7
(30-12-2013, 22:37)eplus napisał(a): Pan Janek już chyba od kilkunastu lat mógłby korzystać z dobrodziejstw emerytury
Tu się zgadzamy w 100%. I na tym poprzestanę...Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Trzeci Nobel dla Węgrów Waldek 0 153 02-10-2023, 12:28
Ostatni post: Waldek
  Zarobki piłkarzy w węgierskiej I lidze (NB I) ponad 9 razy wieksze od nauczycieli Waldek 0 360 20-02-2023, 21:19
Ostatni post: Waldek
  Kartka dla Bratanka 2016 emi106 5 4,918 15-03-2016, 20:08
Ostatni post: eplus
  Koszulka dla miłośników Węgier :) Astra 6 5,528 19-11-2015, 22:59
Ostatni post: Michalina
  Lajos i jego rzeźby fvg 1 2,366 27-04-2014, 17:20
Ostatni post: samtroUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości