Zamawianie taxi po angielsku
#1
Niestety, po węgiersku nie umiem jeszcze nic. Jak przyjadę pociągiem do Budapesztu (ze względu na dużą ilość bagażu) będę musiał wziąć taksówkę. Czy możecie, proszę, doradzić:

1) Jakie firmy taksówarskie mają korzystne ceny (i jaki jest do nich numer telefonu)

2) Ile może kosztować kurs (nie chcę dokładnej ceny, tylko w przybliżeniu) z PKP KELETI (nie wiem czy nazwy nie pomyliłem) do Váci utca (West End na przykład)

3) NAJWAŻNIEJSZE - czy jak zadzwonię to dogadam się z dyspozytorem/dyspozytorką po angielsku?

Dzięki za pomoc!
Odpowiedz
#2
(09-01-2014, 0:43)kurczakimp napisał(a): ...z PKP KELETI (nie wiem czy nazwy nie pomyliłem) do Váci utca (West End na przykład)...
West End jest przy Váci út... jeśli to ten West End - to przy dworcu zachdnim (Nyugati Pályaudvar).
Jest też taka opcja: wysiadasz w Vác (stają tu poc.międzynarodowe), przesiadka na pociąg podmiejski - te kursują do dworca Nyugati... wychodzisz z dworca na prawo i jesteś obok West End Oczko
Odpowiedz
#3
Dzięki, następnym razem na pewno tak zrobię, ale teraz będę miał baaardzo dużo bagażu... Chciałbym spokojnie wsiąść do samochodu i wysiąść u celu podróży Uśmiech ps. Często takie pociągi kursują?
Odpowiedz
#4
(09-01-2014, 0:43)kurczakimp napisał(a): Niestety, po węgiersku nie umiem jeszcze nic. Jak przyjadę pociągiem do Budapesztu (ze względu na dużą ilość bagażu) będę musiał wziąć taksówkę. Czy możecie, proszę, doradzić:
1) Jakie firmy taksówarskie mają korzystne ceny (i jaki jest do nich numer telefonu)
2) Ile może kosztować kurs (nie chcę dokładnej ceny, tylko w przybliżeniu) z Dworca KELETI (nie wiem czy nazwy nie pomyliłem) do Váci utca (West End na przykład)
3) NAJWAŻNIEJSZE - czy jak zadzwonię to dogadam się z dyspozytorem/dyspozytorką po angielsku? (...)

1.Teoretycznie wszystkie korporacje taksówkowe maja te same ceny cennikowe - wynika to z prawa lokalnego. Ja polecam Ci firmę Főtaxi - telefon:2222222 Strona internetowa Főtaxi.
2. Kurs na trasie, która podałeś kosztuje około 1500 Ft (zależy to np. od wielkości korków na trasie).
3. W tej korporacji nie ma problemów z językiem angielskim i niemieckim.

Twój cel jest na ulicy Váci 5-7 (Váci út nie utca) w VI. dzielnicy Budapesztu.
Poczytaj nasze wpisy o adresowaniu. Tak w skrócie w Budapeszcie te same nazwy ulic mogą wystąpić w różnych dzielnicach. Oprócz ulic występują też uliczki o takich samych nazwach np. Váci út we wspomnianej VI. dzielnicy i Váci utca w V. dzielnicy.
Odpowiedz
#5
W takim razie dałam się oszukać. Wzięłam taksówkę (właśnie 2222222) z ulicy i poprosiłam o zawiezienie mniej więcej na podobnej trasie. Kierowca skasował mnie 3400 HUF (jakieś 10min jazdy, zero korków, piątek rano). Wtedy nie bardzo wiedziałam, że mnie oszukał, ale jak powinnam zachować się następnym razem w takiej sytuacji?
Odpowiedz
#6
(13-01-2014, 21:32)melequa napisał(a): W takim razie dałam się oszukać. Wzięłam taksówkę (właśnie 2222222) z ulicy i poprosiłam o zawiezienie mniej więcej na podobnej trasie. Kierowca skasował mnie 3400 HUF (jakieś 10min jazdy, zero korków, piątek rano). Wtedy nie bardzo wiedziałam, że mnie oszukał, ale jak powinnam zachować się następnym razem w takiej sytuacji?
Jest coś takiego jak "kalkulator" > Firmy Főtaxi TUTAJ
oraz > oferta cenowa przewozów
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Eger - gdzie zjeść "po węgiersku" alicja.jw 17 17,378 22-01-2022, 18:31
Ostatni post: stan
  Podróż koleją po Węgrzech Lilly Lill 79 78,301 06-07-2021, 20:32
Ostatni post: Miłośnik76
  Motocyklem po Budapeszcie przemo 0 2,199 03-08-2019, 12:29
Ostatni post: przemo
  wycieczki autobusem po Budapeszcie ewelik 2 2,902 31-08-2018, 20:22
Ostatni post: Sztasek
  Winieta na Węgry po zmianach od 1-01-2017 GrzesiekU 5 6,167 11-07-2017, 14:16
Ostatni post: GrzesiekU



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości