Znalezione w sieci, czyli polecane linki
#1
Kilka dni temu natrafiłem na poniższy filmik i nie mogę się od niego oderwać:



Pięknie tańczą - to raz. Ale ta architektura? W życiu nie powiedziałbym, że to Gruzja!



Wątek powstał w celu wymiany interesujących naszym zdaniem materiałów w sieci, linków. Dzielcie się, jak natraficie na coś ciekawego Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#2


Polecam!
Odpowiedz
#3
(30-12-2012, 14:54)fvg napisał(a): Ale ta architektura? W życiu nie powiedziałbym, że to Gruzja!

Złote Tarasy! Oczko


(23-03-2013, 20:23)Kamjon napisał(a): Polecam!

co do filmu o Tatarach, to zaciekawiła mnie wspomniana w nim podwójność imion - jedno islamskie i jedno chrześcijańskie, przy czym ta odpowiedniość najczęściej ograniczała się do podobieństwa fonetycznego: Maciej - Mohamed, Mustafa - Stefan. coś jak w wątku Jakie jest Twoje węgierskie imię. Oczko
: Ɔ(X)И4M :
Odpowiedz
#4
Pomimo że na Forum Węgierskim jest prawie wszystko, to jednak i to też może być przydatne.
Ten polski portal robi reklamę Węgier... prawdę mówiąc dla mnie nic nowego, ale ciekawie przedstawione. Polecam tym wszystkim początkującym, którzy szukają wrażeń na lato, czy potrzebują porady dotyczącej dobrego sposobu spędzenia wakacji...
http://podroze.onet.pl/na-weekend/najwie...gier/rq0h8
Odpowiedz
#5
(30-12-2012, 14:54)fvg napisał(a): Pięknie tańczą - to raz. Ale ta architektura? W życiu nie powiedziałbym, że to Gruzja![/align]
Witam
Kiedy my będziemy się tak bawili.
https://www.youtube.com/watch?v=EOjVtcdq...kUsYZ1F-tJ
Odpowiedz
#6
(02-11-2013, 17:05)Smorodina napisał(a): Witam; Kiedy my będziemy się tak bawili.
https://www.youtube.com/watch?v=EOjVtcdq...kUsYZ1F-tJ
Wystarczy pojechać na Węgry i można tak się bawić... Uśmiech
Laci Betyár to pseudonim artystyczny najlepszego dyplomowanego drużby na Węgrzech, ma on we krwi smykałkę do zabawy ... to wspaniały wodzirej. Jego prawdziwe nazwisko: Szíjártó László.
Odpowiedz
#7
Ja wiem, że na Węgrzech, ale u Nas!!!
Odpowiedz
#8
Betyar to baciar, czyli taki rozrywkowy człowiek? To określenie funkcjonuje chyba też na Słowacji...
Odpowiedz
#9
(02-11-2013, 20:02)eplus napisał(a): Betyar to baciar, czyli taki rozrywkowy człowiek? To określenie funkcjonuje chyba też na Słowacji...
Betyár, po słowacku - beťár ; po polsku zbójnik.
Odpowiedz
#10
Poszukałem - i chyba wiele się nie myliłem:

Kod:
Batiar[edytuj]
Batiar (baciar, baciarz) – potoczne i gwarowe określenie "człowieka ulicy" lwowskiej. Wbrew obiegowej opinii nie odnosiło się wyłącznie do młodzieży.
Najprawdopodobniej wyraz "batiar" pochodzi od węgierskiego "betyar"[1] oznaczającego awanturnika, ulicznika. Znany jest pogląd (propagowany przez Panią Urszulę Jakubowską), że określenia "batiar" używano w czasie przynależności Lwowa do Austro-Węgier.....

(Wikipedia)
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Znalezione w internecie Waldek 17 3,929 18-06-2021, 16:50
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości