Bieżące wydarzenia na Węgrzech
Bal

Data: 15 lutego 2014 r. godz. 19.00
Miejsce: Hotel Hungaria ( Budapest VII , ul. Rákóczi 90 ) Bal poprowadzi zespół muzyczny "Music Band".

Program:
19.00 - powitanie gości, rozpoczęcie balu "Poloneza czas zacząć"
20.00-22.00 - kolacja ( trunki i napoje bezalkoholowe bez ograniczeń )
22.00 - występ grupy tańca akrobatycznego "4 Muskétás Dance" oraz inne atrakcje
2.00 - zakończenie balu

Dalsze informacje, zgłoszenia oraz bilety (6.000 Ft/osoba) do nabycia w OSP (Budapest X dz. Állomás u. 10.) do dnia 7 lutego 2014 r.
Opłaty za bilety można dokonać również przelewem na poniższe konto: 10400157-00026532-00000008
Informacje i zamawianie biletów: tel. 06 1 261 1798, 06 30 729 9141, 06 20 994 6177

Sponsorzy: Ministerstwo Zasobów Ludzkich Węgier i Ambasada RP w Budapeszcie
Odpowiedz
W lutym w Dunaújváros w sali wystawienniczej „ Uitz Terem” oglądać można wystawę pt: „ Rozstrzelane miasta. Poznań-Budapeszt 1956”. Twórcami ekspozycji są poznański Oddział IPN, Instytut 1956 roku i Instytut Kultury Węgierskiej w Warszawie.
Odpowiedz
[Obrazek: Kp_367.jpg]

W dniu 7 lutego w Budapeszcie zostali wybrani kandydaci na funkcję rzecznika narodowości polskiej do Zgromadzenia Narodowego Węgier. W nadzwyczajnym posiedzeniu brało udział 19 radnych Ogólnokrajowego Samorządu Polski na Węgrzech.
Odpowiedz
Opróżniam właśnie flaszkę - pamiątkę z wakacyjnych wyjazdów, ale jeśli dobrze kontaktuję, to nasi będą mogli mieć własną listę narodową tak samo, jak Cyganie? Wino
Odpowiedz
21 lutego o godzinie 19.00 w Budapeszcie w Sali Óbudai Társaskör odbędzie się polski wieczór poetycko - muzyczny pt: „ Nic dwa razy się nie zdarza”.
Odpowiedz
W Népszabadság ukazał się wywiad z Zsuzsą Koncz, która szykuje się do kolejnego koncertu w budapeszteńskiej Arénie. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane, między innymi, utwory z nowej płyty ( to już 37) pod tytułem Tündérország (Kraina czarów). Dwa z nich zostawił artystce Cipő. Niestety nie ma szans na bilety -i wszystkie zostały sprzedane.
Więcej w Népszabadság
Odpowiedz
Tündérország Koncz Zusa http://www.youtube.com/watch?v=Occ-mZB58II
Odpowiedz
Sorry jeśli to temat nie do tego działu albo już gdzieś był (po przerwie trochę poznaję Forum od nowa), ale taka oto ciekawostka.
Bezdomny z Gyor wygrał w loterii ponad 600 mln forintów (podobno najwyższa wygrana w historii Węgier) i za część tej kwoty planuje utworzyć centrum pomocy dla uzależnionych i maltretowanych kobiet.

Ciekawa (jednocześnie dość pesymistyczna) jest też informacja podana w tekście odnosząca się do problemu bezdomności na Węgrzech
"Wia­do­mość o po­pra­wie losu László An­dra­sch­ka po­ja­wi­ła się przy oka­zji fali pro­te­stów obroń­ców praw czło­wie­ka, któ­rzy sprze­ci­wia­ją się wę­gier­skiej usta­wie, wedle któ­rej bez­dom­ni za spa­nie na ulicy będą ka­ra­ni wy­so­ką grzyw­ną lub karą wię­zie­nia.
Tylko w ubie­głym ty­go­dniu od­by­ły się de­mon­stra­cje przed wę­gier­ski­mi am­ba­sa­da­mi i kon­su­la­ta­mi w Lon­dy­nie, Pa­ry­żu, Nowym Jorku, Wied­niu, Li­zbo­nie, Du­bli­nie, Bruk­se­li i Stam­bu­le. Sza­cu­je się, że na Wę­grzech żyje około 30 tys. bez­dom­nych."


http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wegry-be...iety/xdf2x
Odpowiedz
Wracajac do koncertów Zsuzsy Koncz to mam juz bilety na jej koncert w Berlinie 12 kwietnia - Akademia der Künste [Akademia Sztuk Pieknych] można je kupić przez internet .
Odpowiedz
a to się uśmiałem. ten nagłówek o bezdomnym, który wygrał na loterii widziałem kilka razy na różnych serwisach, ale jakoś nie otwierałem artykułu.

byłem przekonany, że to Stany będą (takie rzeczy tylko w USA Oczko), a to, proszę bardzo, nasze Węgry... nieźle Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 217 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 309 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 164 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 490 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek
  Podsumowanie lutego na portalu Ambasady RP w Budapeszcie. Waldek 1 526 24-03-2023, 13:06
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości