Wymiana waluty [złotówka, forint, euro, itd.]
#81
No generalnie patrząc na te wszystkie wyliczenia po tych mocno wysokich kursach to i tak wychodzi, że jest i tak ciut taniej niż w moich kantorach.. No ale generalnie ja kupiłem większość potrzebnych mi HUFów tak na wszelki wypadek Uśmiech Liczyłem, że przy tej ilości co biorę, to różnica w kantorze i przy Waszych wyliczeniach to ok. 10 PLN na korzyść płacenia kartą Uśmiech Tak więc wolę "stracić" trochę PLN i być bardziej niezależny Uśmiech
Odpowiedz
#82
Dzisiaj we Wrocławiu kupowałem forinty po 1,40 zł za 100 HUF.

A czy wypłacał ktoś kartą Pekao (żubr) z bankomatów Unicredit na Węgrzech? Wypłata jest bezpłatna, tylko interesuje mnie po jakim kursie przeliczają.
Odpowiedz
#83
No właśnie chciałem wpisać: też używam Żubra, zwykle bezgotówkowo, ale chciałem po przeszło roku odświeżyć zapas gotówki, i zakradłem się wczoraj wieczór do centrum Ny-hazy (wieczorem w niedzielę parkowanie bezpłatne Oczko ) , zażądałem 20.000 forintów i dostałem pytanie, czy obciążyć konto kwotą 280zł i parę groszy, czy kwotą 20.000 forintów. Mając doświadczenia z drobnymi kwotami w knajpach kliknąłem obciążenie w forintach. W domu sprawdziłem - i z konta ubyło 269zł z groszami! Italiańcy to złodzieje (w zeszłym roku pobrali niemałą prowizję, o którą musiałem się upomnieć), ale ludzie (nieokreślonej nacji Szeroki uśmiech ) z MasterCardu to mega złodzieje! Oczko Oczko 10 złotych na piwo zaoszczędziłem !
Reasumując: żądać rozliczenia w forintach (przynajmniej w Unicredit).
Odpowiedz
#84
(18-08-2014, 9:06)eplus napisał(a): ...centrum Ny-hazy ... 20.000 forintów i dostałem pytanie, czy obciążyć konto kwotą 280zł i parę groszy, czy kwotą 20.000 forintów... W domu sprawdziłem - i z konta ubyło 269zł z groszami!...
Reasumując: żądać rozliczenia w forintach (przynajmniej w Unicredit).

Wymiana gotówki:
Váltani kívánt összeg: 280 lengyel zloty (PLN) = 20 748,00 Ft (HUF)
Nyíregyháza, Correct Change, Vay Ádám krt. 4-6.
dzisiaj tj. 2014.08.18.
Wniosek: eplus - wygląda na to, że zostałeś obciążony kwotą ok. 77 forint Zdziwiony Uśmiech
Odpowiedz
#85
Jedyny kantor ze złotówkami na Węgrzech widziałem w Segedynie. Lepiej wziąć euro i wymienić na Węgrzech (u Bratanków kurs jest lepszy). Oczko
Odpowiedz
#86
(18-08-2014, 10:43)Sztasek napisał(a): Wymiana gotówki:
Váltani kívánt összeg: 280 lengyel zloty (PLN) = 20 748,00 Ft (HUF)
Nyíregyháza, Correct Change, Vay Ádám krt. 4-6.
dzisiaj tj. 2014.08.18.
Wniosek: eplus - wygląda na to, że zostałeś obciążony kwotą ok. 77 forint Zdziwiony Uśmiech
Nieeee, mnie to kosztowało 269,50PLN, bo zażyczyłem rozliczenia w forintach po kursie UniCredito, i tyle ubyło z konta. Groszy nie jestem pewien, ale między 269 a 270. Nie będę teraz się logował do Pekao, bo mam tu w pracy komputer z wirusami. Język
No to teraz proporcjonalnie jak 280 daje 20748, to 269,5 dałoby tylko 19970. No to 30 forintów więcej dostałem niż w kantorze (okrągłe 20000), a to jest akurat różnica 50 groszy, o które mogę się mylić w kwocie obciążenia konta. Nawet jak straciłem 20gr, to nie za bardzo się opłaca przechodzić na drugą stronę ulicy, a poza tym trzeba mieć polską gotówkę, a portfel 3 dni leżał w schowku w otwartym aucie, gdy kąpałem się we wodzie, a na kempingu Rumunów pełno - to bardzo porządni ludzie, no ale Polaków też tam było paru... OczkoSzeroki uśmiechJęzykJęzykJęzyk
Odpowiedz
#87
eplus - może źle się wyraziłem... według moich wyliczeń te 77 forint to róźnica, ale wynikająca prawdopodobnie z różnicy kursów dnia. Inny kurs miał forint w niedzielę, inny ma dziś w poniedziałek. O przelicznikach nie decydujemy MY tylko bank. Bez względu na to, kurs twojej wymiany jest tej samej wielkości co mojej - nic ująć, nic dodać.
Inna sprawa, to zaokrąglanie wielkości - należy pamietać, że na Węgrzach nie ma w obiegu monet 1 i 2 forint w obrocie gotówkowym, natomiast w rozliczeniach bezgotówkowych stawki te istnieją. PZDR
Odpowiedz
#88
Zauważyłem to na kasie w sklepie, gdy kupowałem chlebek za 169 i głupio było płacić kartą - kasa zaokrągliła do 170 i tak miałem wydane. Przy płatności kartą jest co do forinta.
Odpowiedz
#89
Dzisiaj podczas wypłacania kartą pekao z bankomatu unicredit, bank policzył 1,34 zł za 100 HUF. Wypłata bez prowizji i bez przeliczania na złotego. W przypadku opcji z przeliczaniem wychodziło coś ok. 1,38-1,39 zł za 100 HUF.
Odpowiedz
#90
(09-08-2014, 11:31)kris74 napisał(a): warto dopytać w banku o to czy nie policza za wypłatę z bankomatu, znajomy tez miał mieć za darmo a ściągnęli mu
Ja raz tak miałem i wysłałem maila z reklamacją do banku - wkrótce prowizję zwrócili.
No ale twój znajomy niech przypadkiem tak nie robi, wykłócanie się o parę złotych to polska wiocha i słoma z butów itd.... Szeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z wymianą 10,000 forintów maciekd27 7 4,933 19-08-2019, 19:30
Ostatni post: maciekd27
  Tani przelew w EURO na Węgry maciej.h 7 5,703 20-07-2016, 22:06
Ostatni post: eplus
  Złotówki, Forinty czy Euro? - Półroczny wyjazd do Budapesztu kamo99 3 8,889 10-01-2015, 16:12
Ostatni post: Simon
  Mandat za parkowanie - Euro Parkin Collection - co zrobić? Polo87 0 5,940 16-11-2013, 21:21
Ostatni post: Polo87
  Wymiana USD na Forinty szybkibil 6 9,525 21-05-2013, 14:18
Ostatni post: szybkibil



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości