Bieżące wydarzenia na Węgrzech
W nocy przy E60 na granicy była szpera na całego. Wszystkie ciężarowe i busy na bok.
Dobra godzinka w plecy Smutek
Odpowiedz
Po dwóch tygodniach robót ... od poniedziałku znów otwarty dworzec zachodni w Budapeszcie, ale jeszcze nie koniec prac. Podróżni napotkają kilka utrudnień na dworcu "Budapest Nyugati Pályaudvar".
Odpowiedz
Ukończono dcinek autostrady M43 pomiędzy węgierskim Mako a granicą rumuńską - przejście graniczne Csanádpalota-Nadlac ... od dziś można jechać.
Odpowiedz
13.07 Węgrzy rozpoczęli budowę muru na granicy z Serbią.
[Obrazek: 667047.jpg]

Na stronie pl.sputniknews.com/swiat podają.
6 lipca węgierski parlament zatwierdził budowę muru na granicy z Serbią. Poza tym projekt ustawy przewiduje zaostrzenie zasad ubiegania się o azyl, co pozwoli władzom na przetrzymywanie imigrantów w tymczasowych obozach, skrócenie terminu rozpatrzenia wniosków o azyl oraz ograniczenie możliwości apelacji. Premier Węgier podkreślił, że kraj doświadcza największej fali imigracji w historii i jest pod tym względem przeciążony o 130%.

Według danych agencji Associated Press, roboty budowlane prowadzone przez węgierskich wojskowych, rozpoczęły się w okolicach miasta Mórahalom na południu kraju, 4-metrowy mur zostanie zbudowany w 8-10 rejonach, „najbardziej obleganych przez migrantów". Prawdopodobnie długość muru wyniesie 175 km.
Odpowiedz
(17-07-2015, 17:37)Aattaa napisał(a): 13.07 Węgrzy rozpoczęli budowę muru na granicy z Serbią....

Pierwszy odcinek (Mórahalom) uszczelniający granicę pomiędzy Węgrami a Serbią ukończono ... !
Odpowiedz
(19-07-2015, 15:07)Sztasek napisał(a):
(17-07-2015, 17:37)Aattaa napisał(a): 13.07 Węgrzy rozpoczęli budowę muru na granicy z Serbią....

Pierwszy odcinek (Mórahalom) uszczelniający granicę pomiędzy Węgrami a Serbią ukończono ... !

... ten kawałek "muru" to zaledwie 175 metrów ... FOTKI TUTAJ
Odpowiedz
Dzięki za korektę informacji. Tak jak podałam przeczytałam ją na sputniknews, węgierskiego niestety nie znam i nie mam możliwości sprawdzenia u żródła.
Odpowiedz
(20-07-2015, 11:09)Aattaa napisał(a): Dzięki za korektę informacji. Tak jak podałam przeczytałam ją na sputniknews, węgierskiego niestety nie znam i nie mam możliwości sprawdzenia u źródła.

Są dwie prawdy:
1.Węgrzy planują budowę "technicznego" zamknięcia granicy z Serbią.
2.Aktualnie wybudowano mały odcinek (około 150 m) ale w 4 technologiach wykonania..
Na najbliższym posiedzeniu rząd ma wybrać technologię wykonania całego zamknięcia technicznego. Granica z Serbią jest juź strzeżona systemem kamer termowizyjnych. Zastosowano kamery stałe, zamontowane na masztach obserwacyjnych i kamery mobilne .

Budowę poprzedziła zmiana ustawy o granicy państwowej. Parlament węgierski 6. lipca przegłosował poprawkę dającą państwu węgierskiemu prawo do wykorzystania, w interesie publicznym. pasa ziemi o szerokości 10 metrów od zewnętrznej granicy "schengeńskiej".
Rząd przesunął w budżecie kwotę 6,6 miliarda forintów na budowę "zamknięcia technicznego granicy".
Odpowiedz
(20-07-2015, 10:38)Sztasek napisał(a): ... ten kawałek "muru" to zaledwie 175 metrów ...

Brakuje tylko izolatorów i prądu.
Przypomniała mi się granica w Drasenhofen w latach osiemdziesiątych i celników czeskich i austriackich i ich ulubione zajęcie polegające na poniżaniu polskich kierowców.

BTW dostaliśmy bezwzględny nakaz przekraczania granicy SRB-HU tylko w Röszke.
Fajny skrót do Peczu przez Hercegszántó przepadł.
Odpowiedz
(20-07-2015, 13:51)Komarek napisał(a): BTW dostaliśmy bezwzględny nakaz przekraczania granicy SRB-HU tylko w Röszke.
Fajny skrót do Peczu przez Hercegszántó przepadł.
My?
Znaczy wy w twojej pracy?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 216 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 309 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 164 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 490 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek
  Podsumowanie lutego na portalu Ambasady RP w Budapeszcie. Waldek 1 524 24-03-2023, 13:06
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości