Bieżące wydarzenia na Węgrzech
Witam was serdecznie.Licze na wasza pomoc.
W piatek wyjezdzam z Polskim do Grecji nocleg za Budapesztem i ranow sobote na przejscie graniczne z Serbia??Przy zaistnialej sytuacji z uchodzcami gdzie najlepiej przekroczyc granice ?? Plan byl taki ze Roszke ale wlasnie czytam ze M5 zamknieta!! Co w takiej sytuacji robic??

Pozdrawiam
Odpowiedz
Ja juz musisz przez SRB to jedz M6 na poludnie, przejscie Udvar, Osijek, Backa, Novy Sad.

Edytowalem bo literowka. M6 na poludnie.
Odpowiedz
(09-09-2015, 14:17)tcpw napisał(a): Witam was serdecznie.Licze na wasza pomoc.
W piatek wyjezdzam z Polskim do Grecji nocleg za Budapesztem i ranow sobote na przejscie graniczne z Serbia??Przy zaistnialej sytuacji z uchodzcami gdzie najlepiej przekroczyc granice ?? Plan byl taki ze Roszke ale wlasnie czytam ze M5 zamknieta!! Co w takiej sytuacji robic??

Pozdrawiam
Udało mi się wymyślić 2 warianty trasy (jest to nieco nadkładanie drogi, ale trudno, lepiej nadłożyć niż stracić cały dzień na granicy). Oba omijają Roszke szerokim łukiem (60 - 110 km po drodze).

Wariant zachodni:

Wybierz jedno z bocznych przejść: H/SRB (Bacsalmas/Bajmok lub Hercegszanto/Backi Breg (dlatego te, że są najdalej od Roszke, które jest szturmowane przez nielegalnych imigrantów i bardzo ruchliwe, kolejka czasem po kilka(naście) godzin. W związku z tym w/w przejścia są stosunkowo najbezpieczniejsze). Nie polecałbym Tompy (jest najczęstszą alternatywą dla Roszke, w sobotę na pewno będzie kolejka). Oba przejścia (Bajmok i Backi Breg) testowałem odpowiednio 18 i 29 lipca, bezproblemowo.

Wariant wschodni:

Możesz rozważyć również trasę: Kiszombor/Cenad (H/RO) lub Nagylak/Nadlac (H/RO) - Timisoara - Moravita/Vatin (RO/SRB). Niestety nie testowałem tych przejść oprócz Nadlacu (jedynie wjeżdżałem przez Nadlac na Flaga węgierska - dość popularne przejście, kolejka była na ok. 20 - 30 minut, w piątek 15/08/2014 wieczorem).

Osobiście skłaniałbym się ku wariantowi zachodniemu (dalej omija Roszke i odpada winieta rumuńska - 20 RON/20 PLN).
Odpowiedz
(09-09-2015, 15:06)Komarek napisał(a): Ja juz musisz przez SRB to jedz M6 na poludnie, przejscie Udvar, Osijek, Backa, Novy Sad.
Przejście Udvar testowałem 5.IX pod wieczór - 5 minut i po sprawie.
Jeśli już dotrze do Osijeku, to chyba prościej pognać autostradą te 50 km na południe, a potem na południowy wschód prosto do Belgradu, z pominięciem Novego Sadu.
Problemy za to mogą być dalej bo, jak rozumiem, celem jest i tak przejazd autostradą przez Macedonię, a tam też na przejściach z Serbią się dzieje..
Odpowiedz
Witam, szukam aktualnych info na temat jazdy pociągów z Keleti. Jadę do Rumuni w góry i mamy pociąg o 7:10 właśnie z Keleti. Jak wygląda sytuacja, da się w ogóle wejść na dworzec/do pociągu, pociągi kursują regularnie (przynajmniej te na wschód)?
Odpowiedz
(10-09-2015, 20:46)Arni napisał(a): Witam, szukam aktualnych info na temat jazdy pociągów z Keleti. Jadę do Rumuni w góry i mamy pociąg o 7:10 właśnie z Keleti. Jak wygląda sytuacja, da się w ogóle wejść na dworzec/do pociągu, pociągi kursują regularnie (przynajmniej te na wschód)?

Do Rumunii dojedziesz bez problemów ... tylko sam dworzec Keleti teraz paskudny
Dzisiaj pociąg 73 TRAIANUS (Budapest-Keleti - Bucureşti Nord) odjechał z Keleti o 7.10 i przybył na granicę w Lőkösháza o 11.01 (opóźnienie 19 minut).
Odpowiedz
super, dzięki. Rozumiem, że na Keleti da się wejść do tego pociągu bo to akurat nasz? Jak miał byś jakieś inne niepokojące info to daj znać, bo rozważamy ewentualnie dojazd do Szolnoka na kolejną stację.
Odpowiedz
(12-09-2015, 23:05)Arni napisał(a): ... rozważamy ewentualnie dojazd do Szolnoka na kolejną stację.

Jeśli macie bilet na określony pociąg, to należałoby opłacić przejazd na trasie Budapest Keleti - Szolnok ... osobiście myślę, że to zbędne. Na Keleti trzeba być sporo wcześniej. Kolejki do wejścia do pociągów odjeżdżających na zachód tworzą imigranci, jest policyjny kordon. Nie wiem jak wygląda obecna sytuacja na dworcu, ale nikt z imigrantów nie będzie szturmował pociągów jadących w kierunku wschodnim.
Dzisiaj ten pociąg (Traianus) wyjechał o 7.11 i na granicę w Lőkösháza ma przybyć z 3-minutowym opóźnieniem.
Odpowiedz
Od 15 września nielegalne przekroczenie granicy Węgry - Serbia będzie grozić więzieniem/deportacją. Także przewóz nielegalnych imigrantów będzie karalny.
Odpowiedz
(13-09-2015, 13:03)Simon napisał(a): Od 15 września...

Odrobinkę za późno.
Mój rekord: Skopje - BP w 27 h. Z tego 24 h w SRB.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 213 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 306 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 160 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 485 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek
  Podsumowanie lutego na portalu Ambasady RP w Budapeszcie. Waldek 1 524 24-03-2023, 13:06
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 67 gości