Wymiana waluty [złotówka, forint, euro, itd.]
Moglby mi ktos odpowiedziec mianowicie w kantorze w PL moge kupic 100forintow za 1,4 zl a jak wyglada to na Wegrzech ?? bo nie wiem czy ryzykowac i kupowac na miejscu czy jechac z forintami???
Odpowiedz
(26-06-2015, 9:45)Maziajka napisał(a): Moglby mi ktos odpowiedziec mianowicie w kantorze w PL moge kupic 100forintow za 1,4 zl a jak wyglada to na Wegrzech ?? bo nie wiem czy ryzykowac i kupowac na miejscu czy jechac z forintami???

Mam nadzieję, że znajdziesz chwilę czasu i prześledzisz wątki dotyczące wymiany pieniędzy. WSZYSTKO w nich już napisano.
Życzę miłej lektury.
Odpowiedz
Z lektury forum widzę że lepiej w Polsce nie wymieniać ale nie wiem na ile jest to aktualne.
Odpowiedz
(29-06-2015, 11:13)chocolate_cake napisał(a): Z lektury forum widzę że lepiej w Polsce nie wymieniać ale nie wiem na ile jest to aktualne.

Jest aktualne. Lepiej wymienić na HUF na Flaga węgierska
Odpowiedz
Super szybka odpowiedź Szeroki uśmiech
Dzięki


Ale podrążę jeszcze Oczko

Faktycznie nic a nic nie wymieniać no oprócz jakiejś małej sumy w razie czego?
Pierwszą rzeczą dla mnie będzie zakup biletu 24 godzinnego grupowego. Czy kupię go na lotnisku i bez problemu zapłacę kartą?
Bo zakupy spożywcze, jedzenie na śniadanie, obiad w restauracji to pewnie spokojnie zapłacę kartą.


Mamy zapłacić za noclegi w forintach od razu z góry za 4. W takim razie rozumiem, że najkorzystniej finansowo będzie zaraz po przylocie poszukać bankomatu i tą sumę wypłacić niż wymieniać w Polsce?
Odpowiedz
Napiwek wypada dać gotówką, żeby fiskus się nie dowiedział.
Odpowiedz
Szeroki uśmiech
pewnie
Odpowiedz
(29-06-2015, 11:46)eplus napisał(a): Napiwek wypada dać gotówką, żeby fiskus się nie dowiedział.
Kiedy w ub. roku byłem w Egerze to w 3 różnych miejscach miałem na rachunku w restauracji/barze:
- kwoty za poszczególne dania (zgodne z tymi z menu)
- kwotę równą 10% sumy powyższych
Do tego zostawiałem gotówką napiwek ok. 10% całości (bo rachunek czasem płaciłem kartą)
Płaciłem napiwek dwa razy? Oczko
Odpowiedz
Nawet, jeśli jest serwis na rachunku, to staram się dorzucić coś ekstra, jeśli jest za co oczywiście.
Odpowiedz
eplus takich klientow lubieJęzyk -powiedziala zawodowa kelnerkaJęzyk ja tez zawsze jak jest za co daje napiwek bo sama wiem jak milo jest cos dostac od klientaUśmiech)))

Powiedzcie mi koledzy czy nie bedzie na pewno problemu z wymiana zl na forinty w kantorze w balatonfured chodzi mi o ok 2000zl od razu.

Sorki, ze tak mecze dupke;P ale jade pierwszy raz i nie chce wymieniac w PL a mąż mi gitare truje , ze pewnie tam nie wymienimy i ze jak cos to bedzie problem i wszystko bedzie moja winą jak nie wymienimyJęzykZmieszanyZmieszany:DodgyZdziwionyZdziwiony
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z wymianą 10,000 forintów maciekd27 7 4,933 19-08-2019, 19:30
Ostatni post: maciekd27
  Tani przelew w EURO na Węgry maciej.h 7 5,703 20-07-2016, 22:06
Ostatni post: eplus
  Złotówki, Forinty czy Euro? - Półroczny wyjazd do Budapesztu kamo99 3 8,889 10-01-2015, 16:12
Ostatni post: Simon
  Mandat za parkowanie - Euro Parkin Collection - co zrobić? Polo87 0 5,938 16-11-2013, 21:21
Ostatni post: Polo87
  Wymiana USD na Forinty szybkibil 6 9,524 21-05-2013, 14:18
Ostatni post: szybkibil



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 22 gości