Wymiana waluty [złotówka, forint, euro, itd.]
my wymienialismy pod dworcem Keleti na Kerepesi utca, 29.07 (kursu nie pamietam, zreszta pewnie sie zmienil, ale ogolnie nie byl bandycki), przyjmowali tez zlotowki. Tyle ze tam moze byc tez tak sobie z parkowaniem - najblizej, co sie da, to chyba na stacji benzynowej (ale nie jestem pewien), trzeba przejsc z 400 m. I nie bedziesz "marnowal" wtedy forsy na metro (ktore swoja droga jest bardzo ladne).
Odpowiedz
Moim zdaniem najlepszą opcją jest wymiana PLN na USD w internetowym kantorze Alior Banku (kursy lepsze niż kantory naziemne) + wyrobienie karty debetowej walutowej w USD T-Mobile Usługi Bankowe (Alior Bank) - jednorazowy koszt 15 zł za wyrobienie, poźniej opłat brak (wypłaty z bankomatów za granicą też za free). W zamian dostajemy najlepszy przelicznik bezpośrednio po kursie MasterCard Uśmiech

Sprawdzone na Chorwacji, w tym roku ten sam zestaw na Węgry Uśmiech
Odpowiedz
(09-05-2016, 23:03)adrian64 napisał(a): Moim zdaniem najlepszą opcją jest wymiana PLN na USD w ...

po co ta reklama Zdziwiony ... i po jakiego na Węgrzech transfer z USD na HUF Smutek
Odpowiedz
Ja też coś czasem działam w Aliorze, konto założyłem w nim za poradą kolegi z forum. I zdaje się, że Alior ma karty kredytowe w zagranicznych walutach, ale jedynie tych najpoważniejszych: dolar, euro, funt. Sprawdzałem, że karty w forintach nie wydają, natomiast mam rachunek HUF i mogę robić przelewy zagraniczne w forinatch. Ale PLN>$>HUF to trochę skomplkowane.
Niedawno córce przebywającej za granicą zrobiłem przelew w euro - bank angielski żądał horrendalnej prowizji.
Odpowiedz
(10-05-2016, 6:37)Sztasek napisał(a):
(09-05-2016, 23:03)adrian64 napisał(a): Moim zdaniem najlepszą opcją jest wymiana PLN na USD w ...

po co ta reklama Zdziwiony ... i po jakiego na Węgrzech transfer z USD na HUF Smutek

Jaka reklama? Napisałem wprost z jakiego sprawdzonego rozwiązania ja korzystam.

Dlaczego USD? Tutaj jest to dobrze wyjaśnione: http://livesmarter.pl/najlepsze-konto-wa...a-granica/
Odpowiedz
... o płatnościach za granicą >>> http://marciniwuc.com/jak-placic-karta-za-granica/
Odpowiedz
(10-05-2016, 8:00)eplus napisał(a): Ja też coś czasem działam w Aliorze, konto założyłem w nim za poradą kolegi z forum. I zdaje się, że Alior ma karty kredytowe w zagranicznych walutach,

... ale przedpiszcy pisali o kartach debetowych, nie kredytowych
Cytat: ale jedynie tych najpoważniejszych: dolar, euro, funt. Sprawdzałem, że karty w forintach nie wydają,

Wszystkie banki tak mają - albo karta "ogólna" i ma walutę rozliczeniową USD lub EUR, albo karta do konta walutowego i wtedy też do konta w USD/EUR/GBP

Cytat:natomiast mam rachunek HUF i mogę robić przelewy zagraniczne w forinatch.
- dokąd będziesz robiił przelewy w HUF?
- ile kosztuje cię przelew w HUF na Węgry?
Cytat:Ale PLN>$>HUF to trochę skomplkowane.

To tak samo proste jak karta do konta w PLN, tylko tańsze...

Cytat:Niedawno córce przebywającej za granicą zrobiłem przelew w euro - bank angielski żądał horrendalnej prowizji.
No ba. Jak ktoś do kraju który ma walutę GBP robi przelew w EUR to sam się prosi o kłopoty.
Czy przelewy SEPA nie chodządo Anglii?
Wydaje mi się, że chodzą i są standardowo tanie/bezpłatne, tylko odbiorca tamże musiałby je przyjmować na konto prowadzone w EUR, a nie w GBP...
Odpowiedz
(10-05-2016, 16:59)Slavekk napisał(a): ... ale przedpiszcy pisali o kartach debetowych, nie kredytowych
Tak, oczywiste moje "przejęzyczenie", nikt nie da kredytu na anonimowe konto założone kliknięciem.
Cytat:- dokąd będziesz robił przelewy w HUF?
- ile kosztuje cię przelew w HUF na Węgry?
A robiłem już nawet, do Nyirbator, w Aliorze był za darmo, w mBanku coś 20 złotych.
Cytat:No ba. Jak ktoś do kraju który ma walutę GBP robi przelew w EUR to sam się prosi o kłopoty.
Jak ktoś ma w Londynie konto w funtach i ma wpłacić firmie 100 euro na rachunek prowadzony w Dublinie - to nie są tanie rzeczy, panie Ferdku... Szeroki uśmiechSzeroki uśmiech
Odpowiedz
A jeżeli chodzi o kantory internetowe - to czy np wymieniając euro, koszt spowodowany prowadzeniem konta walutowego nie przewyższa zysków, korzyści z wymiany?
Odpowiedz
(12-05-2016, 12:42)rasta napisał(a): A jeżeli chodzi o kantory internetowe - to czy np wymieniając euro, koszt spowodowany prowadzeniem konta walutowego nie przewyższa zysków, korzyści z wymiany?

tego nie wiem, ale dzisiejszy kurs kantorowy (kupno) euro i złotówki w Budapeszcie (ten najwyższy) jest:
1 EUR = 314,03 HUF
1 PLN = 71,30 HUF
na Erzsébet körút ...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z wymianą 10,000 forintów maciekd27 7 4,945 19-08-2019, 19:30
Ostatni post: maciekd27
  Tani przelew w EURO na Węgry maciej.h 7 5,703 20-07-2016, 22:06
Ostatni post: eplus
  Złotówki, Forinty czy Euro? - Półroczny wyjazd do Budapesztu kamo99 3 8,894 10-01-2015, 16:12
Ostatni post: Simon
  Mandat za parkowanie - Euro Parkin Collection - co zrobić? Polo87 0 5,941 16-11-2013, 21:21
Ostatni post: Polo87
  Wymiana USD na Forinty szybkibil 6 9,528 21-05-2013, 14:18
Ostatni post: szybkibil



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości