Wymiana waluty [złotówka, forint, euro, itd.]
(18-07-2016, 11:48)rustin napisał(a): Witam
1. Czy w Bogacs jest gdzie wymienić PLN na HUF ? Jeżeli nie to gdzie najbliżej ( czytałem ,że lepiej wymienić na miejscu niż w PL )
2. Czy bez problemu będę mógł płacić np w coopach kartą VISA ( konto w pko )
3. Czy są bankomaty w bogacs , jeżeli tak to za wypłatę jest jakaś prowizja ?
dziękuje

W Bogacs byłem w tamtym roku ale żadenk kantor nie rzucił mi się w oczy napewno
wymienisz walute w Mezokovesd
Co do płacenia w sklepach to tez nie zwróciłem uwagi ale myślę zeraczej mają terminale ,napewno można płacic kartą na campingu Uśmiech
Bankomat jest gdzie to Ci nie powiem bo tylko ze słyszenia wiem jak sąsiad z campingu mowił ze był wybrać forinty ale niestety się skończyły i musiał jechac do Mezokovesd. A jeśli chodzi o prowizję zapytaj w swoim banku
Odpowiedz
(06-07-2016, 13:09)Sztasek napisał(a): (...)
Dobrze że na węgierskich wioskach są możliwości wymiany, o tym kilka razy się przekonałem... Uśmiech
... szkoda, że w polskich wioskach nie ma takiej możliwości.
(...)

tylko nie zlotowek [kantory ze zlotowkami widzialem tylko w wiekszych miastach - Budapeszt, Szeged i Nyiregyhaza, moze w innych miejscach tez sa - nie wiem] Uśmiech dolary albo euro. A dokladnie w jakich wioskach sie o tym przekonywales?
Odpowiedz
(18-07-2016, 15:08)Simon napisał(a):
(06-07-2016, 13:09)Sztasek napisał(a): (...)
Dobrze że na węgierskich wioskach są możliwości wymiany, o tym kilka razy się przekonałem... Uśmiech
... szkoda, że w polskich wioskach nie ma takiej możliwości.
(...)

tylko nie zlotowek [kantory ze zlotowkami widzialem tylko w wiekszych miastach - Budapeszt, Szeged i Nyiregyhaza, moze w innych miejscach tez sa - nie wiem] Uśmiech dolary albo euro. A dokladnie w jakich wioskach sie o tym przekonywales?

Simon - jesteś w błędzie ... każdy ", Takarék..." wymienia złowtówki w godzinach pracy Uśmiech

Komitat Hajdu > kursy Hajdu-Takarék
Odpowiedz
Czyli lepiej gotówkę wymienić w Polsce ?
Odpowiedz
(18-07-2016, 22:42)rustin napisał(a): Czyli lepiej gotówkę wymienić w Polsce ?

Najwyższe kursy kupna dzisiaj, 18.lipca
Budapest: 1 EUR = 313,60 HUF ... 1 PLN = 71,50 HUF Uśmiech
Siófok... : 1 EUR = 305,82 HUF ... 1 PLN = 67,66 HUF
Odpowiedz
To wychodzi tak jak w Polsce
100 HUF = 1,4zł

Wymienię w Polsce i z głowy
Odpowiedz
Przy takim kursie lepiej kupić forinty w Polsce ponieważ przy wymianie na Węgrzech kantor pobiera prowizję. Teraz już nie pamiętam czy opłata jest stała czy zależy od kwoty wymiany.
Odpowiedz
(19-07-2016, 7:14)gryfus napisał(a): Przy takim kursie lepiej kupić forinty w Polsce ponieważ przy wymianie na Węgrzech kantor pobiera prowizję. Teraz już nie pamiętam czy opłata jest stała czy zależy od kwoty wymiany.

Nie wszystkie kantory pobierają prowizję ... prowizja to 0,3% transakcji, max. 6000 Ft.
Odpowiedz
w Tesco w Mezokovesd kantor w ubiegłym roku pobierał prowizje, pewnie w tym roku też pobiera
Odpowiedz
W poniedziałek będę w Mezőkövesd ktoś może jest lub był w kantorze Tesco i wie po ile tam płacą za Forintów za 100 zł ? albo odwrotnie 100 Huf - ZŁ ? Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z wymianą 10,000 forintów maciekd27 7 4,933 19-08-2019, 19:30
Ostatni post: maciekd27
  Tani przelew w EURO na Węgry maciej.h 7 5,703 20-07-2016, 22:06
Ostatni post: eplus
  Złotówki, Forinty czy Euro? - Półroczny wyjazd do Budapesztu kamo99 3 8,889 10-01-2015, 16:12
Ostatni post: Simon
  Mandat za parkowanie - Euro Parkin Collection - co zrobić? Polo87 0 5,938 16-11-2013, 21:21
Ostatni post: Polo87
  Wymiana USD na Forinty szybkibil 6 9,525 21-05-2013, 14:18
Ostatni post: szybkibil



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 24 gości