Wymiana waluty [złotówka, forint, euro, itd.]
No dobra, sprawdziłem w 3 bankach i wychodzi mi, że 7,5%-9% drożej niż kurs NBP będą płatności kartą w 3 bankach.
A wypłacanie kasy z bankomatu to dodatkowe od 6 zł do 3 %.
Najlepszy kurs kupna walut w Budapeszcie jest mniej niż 1% niższy niż średni NBP.
Czyli karta kosztuje dodatkowo około 10 %.
Potwierdzacie z doświadczenia, że jest rzeczywiście karta nieopłacalna względem węgierskich kantorów?
Ktoś poleci tani kantor w Egerze, gdzie przyjmują PLN? Uśmiech
Odpowiedz
(10-08-2016, 12:27)Jan Orban napisał(a): ...Najlepszy kurs kupna walut w Budapeszcie jest mniej niż 1% niższy niż średni NBP.

Jan Orban - kalkulacja w oparciu o dzisiejsze kursy walut w NBP:
NBP: forint (Węgry) 100 HUF > kupno = 1,3601 PLN ... sprzedaż = 1,3875 PLN
- w Budapeszcie masz za 1 złotówkę > 72,25 Ft
- w NBP po przeliczeniu w oparciu o kurs dzisiejszy masz za 1 złotówkę > 72,07 Ft
Odpowiedz
Staszku, czyli nawet 0,3% niższy. Ale w kantorze trzeba doliczyć prowizję 0,3% ?
Polecisz(polecicie) mi kantor w Egerze ? Uśmiech
Odpowiedz
(10-08-2016, 13:12)Jan Orban napisał(a): Staszku, czyli nawet 0,3% niższy. Ale w kantorze trzeba doliczyć prowizję 0,3% ?
Polecisz (polecicie) mi kantor w Egerze ? Uśmiech

W Egerze nic nie polecam. Jeśli masz do wymiany np. 300 złotych, to policz sobie ile stracisz na tych "promilowych prowizjach" - Oczko . Nie wybieram forintów z bankomatu, lepiej płacić kartą.
Ostatnio dużo przebywam na Węgrzech i nie liczę "strat" powstałych przy wymianie kantorowej. Regularnie wymieniam złotówki w kantorach w Budapeszcie, euro kupuję w Polsce.
Odpowiedz
(10-08-2016, 11:32)Jan Orban napisał(a): Tak więc wypłata z Mbanku będzie kosztować nawet 12% Smutek
Złodziejom powinno się ucinać ręce. Mam konto techniczne w mBanku, ciągle chcą mi coś wcisnąć, ale ich karty jeszcze nie mam.
Unicredit przy tym prowadzi działalność charytatywną: wypłata z bankomatu obcego kartą ddebetową do RORu Pekao Maestro to najwyżej 4...5%, a płacenie w sklepach jest bardzo korzystne (nie korzystać z możliwości natychmiastowego przeliczenia kwoty na złotówki). Także wyjmowanie gotówki z bankomatów UCB - za darmo.
I tak następnemu pytaczowi nie będzie się chciało przeglądać 32 stron wątku...
Odpowiedz
Przejrzałem wątek - widzę że opłaca się jechać do Budapesztu ze złotówkami i w kantorze wymieniać na HUF. Ale pytanie jak w Egerze ? Uśmiech
Odpowiedz
W Egerze są chyba tylko 2-3 kantory z tego jeden w centrum koło MC Donalda. Wg mnie lepiej kupić EUR tym bardziej, że teraz spada i wymienić na HUF
Odpowiedz
serio tylko 2-3 ?
Odpowiedz
tylko PLN-EUR-HUF... nie wszystkie kantory na Flaga węgierska przyjma zlotowki (gl. w Budapeszcie i innych duzych miastach). Wymiana na euro jest wg mnie najsensowniejsza, bo euro wszedzie przyjma
Odpowiedz
Z mojego dwudzestoletniego doświadczenia mogę powiedzieć że nie spotkałem kantoru na Węgrzech żeby nie przyjmował złotówek fakt że były to kantory w większych miastach takich jak Eger Miszkolc Debreczyn lub miejscowości turystyczne np. Hajduszoboszlo Ale przeważnie zabieram ze sobą forinta żeby nie tracić czasu na latanie szukanie kantoru Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z wymianą 10,000 forintów maciekd27 7 4,933 19-08-2019, 19:30
Ostatni post: maciekd27
  Tani przelew w EURO na Węgry maciej.h 7 5,703 20-07-2016, 22:06
Ostatni post: eplus
  Złotówki, Forinty czy Euro? - Półroczny wyjazd do Budapesztu kamo99 3 8,889 10-01-2015, 16:12
Ostatni post: Simon
  Mandat za parkowanie - Euro Parkin Collection - co zrobić? Polo87 0 5,938 16-11-2013, 21:21
Ostatni post: Polo87
  Wymiana USD na Forinty szybkibil 6 9,524 21-05-2013, 14:18
Ostatni post: szybkibil



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 25 gości