Sárospatak
Ja po weekendzie jadé, pogoda raczej bédzie https://translate.google.com/translate?h...rev=search
Odpowiedz
Gdzie na trasie Bardejow-Trebisov-Sarospatak znajduje się restauracja lub zajazd gdzie warto zajechać na posiłek ?
http://www.tengerszem-camping.hu - fajne miejsce tylko jak się dogadać Uśmiech 
pozostaje chodzić z karteczką przetłumaczoną przez wujka googole od domu do domu Uśmiech
Odpowiedz
W Sarospataku, Var Vendeglo.
Może ten motel Kanada czy jakoś tak przy rondzie w Hriadky jest czynny - zaryzykuj.
A w ogóle co to za trasa, dwie godziny jazdy...
Na kempingu Vegardo dogadasz się po słowacku.
Odpowiedz
Powitać, dzis przyjazddo Sarospatak na 9:00, od Muszynki do Bardejow ulewa. Na morawi miejscu w ciagu 5 minut znaleziony nocleg na prywatnej kwaterze 2+2 - wg mnie cena adekwatna do standardu. Przed 16 ulewa - ewakuacja z basenów ..Wg pogody jutro będzie lepiej Pozdro.
Odpowiedz
Witam, właśnie wróciłem ze Sarospatak po tygodniowym pobycie, moje wrażenia:
baseny ok szczególnie dla rodzin z dziećmi, wejście na baseny dla rodziny 2+2 w korzystnej cenie do tego tanie zjeżdżalnie Minus to szczególnie na weekendzie bardzo dużo ludzi ale to chyba ze względu na fakt, ze w pobliżu nie ma innych basenów. Samo miasteczko raczej senne, spokojne sporo restauracji. Wypróbowaliśmy trzy: restauracja w Huszar Panzio Etterem przy głównej ulicy- talerz dla dwóch osób w cenie 5800 - bardzo dobry, restauracja-pizzeria przy drodze na zamek po prawej stronie - schodzi się do piwnicy bez dachu -  nie pamiętam nazwy - świetna pizza oraz polecam Grill Godor - bardzo dobre grilowane mięso plus dodatki w dobrej cenie.
Odpowiedz
@gryfus widziałeś ten zamek? Dla Węgrów jest podobno tak samo ważny jak dla nas Wawel.
Odpowiedz
No chyba bez przesady. Może i ważny - ze względu na św. Elżbietę. Oczko
Odpowiedz
(13-08-2019, 6:53)maj0nez napisał(a): @gryfus widziałeś ten zamek? Dla Węgrów jest podobno tak samo ważny jak dla nas Wawel.

Jest na banknocie 500 ft więc trochę wazny Uśmiech
A poważniej to jest "ważny" dla antyhabsburskich antykatolickich mitologii, Sarospatak to siedlisko Rakoczych, kalwinizmu, frakcji protureckiej (siedmiogrodzkiej), tak w sktócie.
pzdr.
Odpowiedz
Polityka nie powinna mieć wstępu na forum. Oczko
Odpowiedz
Widziałem ten zamek z zewnątrz, nie wchodziłem do środka. Rzeczywiste zamek ładny, odrestaurowany, warty zwiedzania.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sauny Sarospatak eplus 12 5,438 17-11-2019, 20:35
Ostatni post: Rafał
  Potrzebuję namiary na nocleg Sarospatak lub Tiszaujvaros annrac222 1 4,366 15-09-2017, 10:14
Ostatni post: Tomeq
  HAJDUNANAS, TISZAUJVAROS, SAROSPATAK drake112 17 20,986 26-08-2015, 21:12
Ostatni post: tkoko
  objazd Sárospatak - Nyíregyháza -Hajduszoboszlo-Debrecen hlasco 1 8,456 28-09-2012, 10:00
Ostatni post: Aattaa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości