Nowy/nowa na forum? Przedstaw się!
Czeeeść!
Ogólnie, to przyprowadziło mnie na to forum poszukiwania luźnych materiałów do nauki języka węgierskiego. Tak dla własnej satysfakcji.
Jakby ktoś mógł mnie utwierdzić, to czy "jeghideg madar" oznacza/ można porównać do "lodowego ptaka" ? Niby sprawdzone na kilku słownikach, ale jak ktoś żywy mnie nie utwierdzi, to ciężko odpędzić myślenie o wpadce. :D
Odpowiedz
(16-07-2015, 1:06)Jeghideg napisał(a): (...)
Jakby ktoś mógł mnie utwierdzić, to czy "jeghideg madar" oznacza/ można porównać do "lodowego ptaka" ? (...). Szeroki uśmiech

Flaga węgierska jéghideg Flaga polska lodowaty, zimny jak lód
Flaga węgierska madár Flaga polska ptak

Czyli może być lodowaty ptak.
Odpowiedz
Cześć drodzy forumowicze. Nazywam się Karol obecnie mieszkam w Oslo. Na forum sprowadziła mnie chęć poznania wszystkiego co związane jest z Węgrami. Pozdrawiam.
Odpowiedz
W Oslo rano o 7 nie ma 28 stopni Uśmiech
Pozdrawiam
Odpowiedz
Witam
jeszcze nigdy nie byłem na Węgrze trochę się boje swojego pierwszego razu ale może w te wakacje się uda
żona i 2 dzieci 9l i6l.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(24-07-2015, 11:52)maj0nez napisał(a): Witam ... jeszcze nigdy nie byłem na Węgrze trochę się boje swojego pierwszego razu ale może w te wakacje się uda ... żona i 2 dzieci 9l i6l. Pozdrawiam

Witaj ... to "pierwszy raz" najważniejsze Uśmiech
Odpowiedz
Witam wszystkich, mój pierwszy raz na Węgrzech już był, teraz może się uda 2 raz Uśmiech Pozdrawiam
Odpowiedz
Witajcie,
miło Was poznać. Mam nadzieję, że zbliżający się mój pierwszy wyjazd to tylko początek tradycyjnej przyjaźni z Węgrami! Uśmiech
Odpowiedz
Witam szanownych forumowiczów.Nazywam się Mariusz.Trafiłem tu szukając informacji na temat winiet.Znalazłem dużo potrzebnych informacji.Na Węgry jadę chyba z 6ty raz a jeżdżę tylko do Hajduszoboszlo więc tak jakbym tego kraju nie znał.Myślę i liczę na to,że dzięki informacjom tutaj zawartych rozpocznę explorację tego kraju
Odpowiedz
Jak mnie się to zawsze podoba: trafiłem tu, znalazłem dużo potrzebnych informacji itp. Jakże to odmienne od różnych hejek, co to pomóżcie, bo nie chce mi się szukać.

A z tą znajomością kraju mam podobnie: Budapeszt, Kékes i Eger, a reszta szkoda gadać. A, i Pécs - cztery razy miałem jechać.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Chce mi się śmiać... fvg 145 145,093 07-11-2023, 22:29
Ostatni post: adamlca
  Prośba o zamówienie płyt DVD na vatera.hu nonamez0 0 622 17-02-2023, 9:46
Ostatni post: nonamez0
  Rośnie płaca minimalna i gwarantowana płaca minimalna na Węgrzech w 2023 roku. Waldek 0 470 15-12-2022, 23:49
Ostatni post: Waldek
  Rośnie liczba dyplomatów rosyjskich na Węgrzech Waldek 4 882 10-12-2022, 16:20
Ostatni post: Slavekk
  Kolejna fabryka akumulatorów na Węgrzech Waldek 1 959 04-11-2022, 10:28
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości