Péter Magyar na placu Bohaterów sobota 8 czerwca
#28
(23-07-2024, 13:00)Slavekk napisał(a): Ja sądzę, że Ukraińcy teraz tą blokadą chcą zmusić Orbana do odblokowania funduszy unijnych na pomoc dla Ukrainy.
My też czekamy na odblokowanie zapłaty za broń, którą już dawno Ukrainie dostarczyliśmy.
Się Viktorek zdziwił... Kozaczył, kozaczył jakby w próżni działał...

Intencje Ukraińców wydają się być oczywiste, bardziej interesują mnie skutki, bo mam wrażenie, że ani Orban ani Fico łatwo się nie ugną. O ile się nie mylę Węgry miały zapewnioną (jako jeden z wyjątków) możliwość zakupu ropy w Rosji do końca 2024 r. Pytanie jakie mieli plany na okres późniejszy i czy są w stanie je przyśpieszyć.
A co do samego Orbana i jego polityki mam mieszane uczucia, z tym że podobnie jest w przypadku Zełenskiego.
Generalnie rozumiem potrzebę solidaryzmu, nie jestem jednak do końca przekonany gdzie jest jego granica. Z punktu widzenia Ukrainy jak rozumiem jest to solidaryzm za wszelką cenę i co do zasady jednokierunkowy, ale z punktu widzenia Węgier, Słowacji czy nawet Polski (vide afera ze zbożem)? Czy sytuacja Ukrainy usprawiedliwia tego rodzaju wywieranie presji i w przenośni "kąsanie" pomocnej dłoni, bo za mało wysunięta? Chyba nie ma na to prostej odpowiedzi. Zmieszany     
Zdaje się, że zabrnąłem w offtop. Przepraszam   Oczko
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Péter Magyar na placu Bohaterów sobota 8 czerwca - przez Mac_pl - 24-07-2024, 7:52

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tranzyt ropy naftowej przez Ukrainę na Węgry Waldek 21 716 16-09-2024, 15:24
Ostatni post: stan
  Péter Magyar o Węgieskich Klejach Państwowych (MÁV) Waldek 0 57 31-08-2024, 12:33
Ostatni post: Waldek
  Bieżące wydarzenia na Węgrzech fvg 1,241 772,668 15-06-2024, 11:57
Ostatni post: Waldek
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 308 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 419 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości