Wyjazd z południowej Polski na najbliższe baseny termalne. Kilka pytań
#5
Dziękuje Wam za zainteresowanie moim tematem i chęć pomocy, wbrew pozorom dla kogoś kto pierwszy raz wyjeżdża do kraju nie znając ich ojczystego języka, każda rada jest chyba na wagę złota.

Po przemyśleniach jednak lepiej będzie osiąść i pozostać w jednym miejscu zwłaszcza, że z Lipot jest jednak daleko do miejsc o których pisałem, a wymienione w okolicy baseny o których wspomniał kolega tkoko są jednak drogie a basen jak basen, zwłaszcza z maluchem, którego trzeba pilnować na każdym kroku to i tak z nich pewnie za wiele nie skorzystamy.

Jest jeszcze jedna opcja by pierwszego dnia podróży udać się o jakieś 100km dalej ( ok 1h jazdy ) do miejscowości np. Celldömölk  w której również są ciekawe baseny oraz przy okazji można skorzystać z basenów w Sárvár oraz Pápa które są oddalone od Celldömölk jakieś 20-40  minut jazdy czyli chyba do zniesienia, tylko kwestia jest taka - czy warto nadganiać te 100km, będą dzięki temu bliżej jakieś ciekawe atrakcje w tych wyżej wymienionych lub pobliskich miejscowościach ?

Problem jest też taki, że Lipot ma tylko odkryte baseny, w razie niepogody np. w Sarvar mamy zakryty basen z atrakcjami dla dzieci. Obawiam się, że może nam tego zabraknąć stąd tez taki dylemat z wyborem miejsca pobytu i noclegiem.

Wracając do Lipot - chodzi o nocleg w takich domkach? http://campinglipot.hu/#!/arak
Jak dobrze wnioskuję domek mobilny dla 2-3 osób 32000HUF czyli około 430zł za noc... to przecież mega drogo czyż nie?  Opcja za domek dla dwóch osób ( tylko nie wiadomo co z dzieckiem ) wychodzi taniej alei też bez szału...  Jeśli chodzi o zapytanie w kwestii wolnych pokoi, to wiadomość email wystarczy?

Sztasek - Karty EKUZ już oczywiście wyrobione, dla młodego mamy wyrobiony dowód.
Gaz faktycznie wychodzi dość drogo, na samej Słowacji już jest znacznie droższy. Na baku myślę, że około 300km zrobimy więc gdzieś na SK będzie trzeba zatankować.
Co do znalezienia kwatery to skorzystamy na pewno z jakiegoś pośredniczącego portalu, wyboru dużego już nie ma a praktycznie żaden, zwracamy uwagę jednak na cenę a zależy nam na tym by pokój był przyzwoicie schludny, czysty i jak jeszcze będzie przed domem jakiś mini plac zabaw to już będzie extra, wymagań tutaj wielkich nie mamy.
eplus - Tobie również dziękuje za rzeczowe porady!  Piwo


Jak wygląda kwestia ręczników i kluczyków do szafek? Są one zawsze w cenie to już "rarytas" i trzeba mieć swój ręcznik i zapłacić za szafeczkę ?
Czytałem, że są w jakiś miejscowościach jakieś ośrodki / biura które pomagają w razie problemów np. ze znalezieniem noclegów - czy tam gdzie się wybieram znajdę taki punkt? 
Powinienem zapisać sobie jakieś numery telefonów ( prócz alarmowych ) które mogę mi się przydać?

Jeśli ktoś jeszcze może coś napisać na temat atrakcji w tych okolicach i które według niego miejsce najlepiej wybrać to będę wdzięczny.
Pozdrawiam.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Wyjazd z południowej Polski na najbliższe baseny termalne. Kilka pytań - przez Damiano88 - 13-07-2018, 23:00

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strandok éjszakája, czyli nocne kąpiele na Węgrzech kowcio 13 14,704 09-11-2023, 14:58
Ostatni post: au-iv-385223
  Baseny po drodze Rzeszów - Hajdúszoboszló Cytryna 11 1,683 21-10-2023, 5:49
Ostatni post: eplus
  Dojazd na kąpieliska z podkarpackiego fvg 10 10,380 22-08-2023, 18:26
Ostatni post: eplus
  Miskolc Tapolca - baseny jaskiniowe andrasz 97 215,555 02-07-2023, 21:41
Ostatni post: jolciaa171
  Nyiregyhaza baseny - informacje. Adin0 7 3,751 12-10-2022, 14:19
Ostatni post: Aattaa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości