Zakładanie konta w węgierskim banku - jak i w jakim?
#7
Ja w zeszłym tygodniu zakładałam konto w banku ponieważ rozpocznę pracę na Węgrzech i pracodawca chciał jak najszybciej mój numer konta. Jest to duża, międzynarodowa korporacja, która nie narzucała mi żadnego konkretnego banku. Na początku bałam się, czy uda mi się to konto założyć ponieważ nie miałam żadnych "węgierskich papierów", ale na szczęście się udało Uśmiech

Byłam w 3 bankach - nie znałam żadnego z nich, poszłam po prostu do tych, które były najbliżej. Wszystkie miały podobne opłaty (a ich wysokość zależała od miesięcznych przelewów przychodzących na konto) - ale co najważniejsze - udało mi się założyć konto z paszportem i dowodem osobistym (i tutaj odpowiadam na 2. pytanie autora wątku). Uściślając - chcieli jakieś "id" oraz drugi dokument z adresem zameldowania (mogło to być drugie ID, umowa wynajmu, umowa o pracę) - nie ważne czy miał być to adres polski czy węgierski. No i oczywiście do tego pytali się o numer telefonu (dla opcji SMS) oraz adres węgierski (aby wysłać kartę i pin).

Osoba, która zakładała mi konto musiała wysłać moje dokumenty do zaaprobowania przez innych pracowników banku co trwało ponad godzinę. Na szczęście konto zostało utworzone.

ps. We wszystkich 3 bankach które odwiedziłam pobierają opłatę roczną za kartę debetową.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Zakładanie konta w węgierskim banku - jak i w jakim? - przez melequa - 13-01-2014, 21:29

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mandat z Węgier - brak numeru konta camel7771 5 2,167 06-12-2021, 10:50
Ostatni post: ex-komar
  Jak adresować korespondencję na Węgry? Węgierskie adresy rozszyfrowane! Arw 15 29,442 22-04-2020, 9:31
Ostatni post: Kalina123
  Jak wygląda nocne życie na Węgrzech? stopeer 7 5,274 13-07-2018, 23:59
Ostatni post: LukaszRK
  Kempingi - jak to ogarnąć? seeksoul 11 7,730 02-07-2018, 23:38
Ostatni post: Pudelek
  jak najlepiej płacić na węgrzech lysywolf 2 8,956 29-06-2017, 23:43
Ostatni post: allegrosch



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości