Zakładanie konta w węgierskim banku - jak i w jakim?
#9
(16-01-2014, 0:31)Patrico24 napisał(a): Odświeżę trochę temat. Jadę na Węgry na Erasmusa na pół roku, już wymieniłem złotówki na forinty. Jak już będę w Budapeszcie chciałbym założyć konto i wpłacić kasę, żeby nie mieć wszystkiego przy sobie. Jakich dokumentów będę potrzebował i jaki bank polecacie?

Przeczytałeś wcześniejsze wpisy?

Znalazłem w internecie kalkulator kont bankowych. Ma jedną wadę jest tylko po węgiersku.
Z tą wymianą pieniędzy to się pospieszyłeś. Warto czytać nasze forum.
Może uczelnia ma jakieś korzystne propozycje? Niestety nie podałeś na jaką uczelnię się udajesz.

Znalazłem dane archiwalne z sierpnia 2013 rankingu kont bankowych dla uczniów i/albo studentów. Kolumny z wygranymi nie tłumaczyłem.

[Obrazek: 2hhjiio.jpg]

źródło:studencki rachunek bankowy

Na stronie, banku zwycięzcy, Erste Bank wymienione są następujące zalety konta studenckiego:
  • prowadzenie konta bez opłat miesięcznych
  • opłata za wydanie głównej karty Erste Visa Electron Diák 0 Ft, opłata roczna również 0 Ft
  • bezpłatne powiadomienia SMS o operacjach kartą
  • co miesiąc pierwsze pobranie pieniędzy na korzystnych warunkach w przypadku korzystania z bankomatów grupy Erste zarówno w kraju jak i poza jego granicami lub z bankomatów banków i kas oszczędnościowych zrzeszonych w Krajowym Związku Kas Oszczędnościowych
  • co miesiąc bezpłatne dotarcie do swojego konta,przy pomocy naszych usług NetBank i TeleBank z dowolnego punktu świata w ciągu 24 godzin na dobę
  • korzystając z usługi SMS zapewniasz sobie całkowite bezpieczeństwo, dodatkowo natychmiast masz informacje o stanie środków na koncie po każdej operacji. Na Węgrzech jest ponad 400 bankomatów banku Erste. Bank ma swoje placówki również w Austrii, Słowacji, Czechach, Chorwacji, Serbii i w Rumuni.

Kto może otworzyć taki rachunek?
Konto to może otworzyć uczeń lub student posiadający legitymację uczniowską/studencką. Z chwilą osiągnięcia wieku 26 lat bank zawiesza konto.
Strona z danymi kontaktowymi Erste Bank w Budapeszcie

Czy to dobre konto? Bez poznania Twoich potrzeb, szczegółowego regulaminu i tabeli opłat w banku Erste nie umiem odpowiedzieć.
I jeszcze uwaga na koniec: nie ma bezpłatnych kont.
Zawsze jakaś operacja kosztuje i w ten sposób bank pokrywa koszty prowadzenia rachunku.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Zakładanie konta w węgierskim banku - jak i w jakim? - przez Waldek - 16-01-2014, 3:33

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mandat z Węgier - brak numeru konta camel7771 5 2,169 06-12-2021, 10:50
Ostatni post: ex-komar
  Jak adresować korespondencję na Węgry? Węgierskie adresy rozszyfrowane! Arw 15 29,446 22-04-2020, 9:31
Ostatni post: Kalina123
  Jak wygląda nocne życie na Węgrzech? stopeer 7 5,274 13-07-2018, 23:59
Ostatni post: LukaszRK
  Kempingi - jak to ogarnąć? seeksoul 11 7,731 02-07-2018, 23:38
Ostatni post: Pudelek
  jak najlepiej płacić na węgrzech lysywolf 2 8,963 29-06-2017, 23:43
Ostatni post: allegrosch



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości