wakacje z dziećmi 12 i 10 lat
#1
witam, to będą nasze pierwsze wakacje na Węgrzech, w poprzednich latach jeździliśmy do Chorwacji. Poproszę o informację jaką wybrać miejscowość tak żeby zagospodarować dzieciom czas. Planujemy odwiedzić parę Aquaparków oraz pojechać do Budapesztu. Nie lubimy dużego zgiełku ludzi oraz spania w hotelach.
Odpowiedz
#2
Witaj, jak miałem dzieci w takim wieku to byliśmy w Nyíregyháza, w okolicy masz ogromne ZOO z ciekawymi pokazami, duży aquapark SOSTO, i po drodze jeszcze można zobaczyć Tokaj.
Odpowiedz
#3
Polecam okolice Egeru. W rejonie Egeru (20km) 6  Furdo. Dla dzieciaków najlepszy Demjen (podziemna komora ze zjeżdzalniami) ale reszta też posiada zjeżdzalnie itp rozrywki. Drugi rejon polecany to zach. część Balatonu. Tu juz większe odległości. Fajne parki są w Sarvarze, Zalaegrszeg i Zalakaros te znam, może jeszcze coś jest. W sezonie co do zgiełku to może byc różnie ale myśle ,że w tygodniu spoko. Natomiast totalna egzotyka to Harkany (egzotyka bo nie spotakłem tam rodaków). Jest tam duże furdo, ładne  zadrzewione kapelisko atrakcje są, szczegóły na stronie.  Bliziutko aby wyskoczyc na zwiedzanie tej małooczywistej części  Chorwacji (Baranja) Osijek Vukovac, Ilok. Rejon win po części Wegier to Villany i w Chorwackiej Ilok (filmy Makłowicza) Koło Harkany Sarvar i zamek do zwiedzania w wekendy były tam rekonstrukcje rycerskie jest tam tez kapielisko (nie byłem)
Odpowiedz
#4
Skoro nie lubisz hoteli to obejrzyj kempingi na tej stronie balatontourist.hu/pl/ lub zobacz ofertę HelkaTours. Wydaje mi się, że Kemping Fured w Balatonfüred będzie dla Was odpowiedni. Położony nad samym Balatonem z piaszczystą plażą, zapewnia sporo atrakcji dla dzieci: zjeżdżalnie wodne, dmuchańce, rowerki wodne, basen. Usytuowany na obrzeżu miejscowości i dobrze bo w sezonie tam tłok. Ale fajne widoki, rejsy po Balatonie, blisko półwysep Tihany z przepięknym krajobrazem. Dobra trasa rowerowa. Na kempingu market ale 5 min. na piechotę Tesco.
Blisko bo 20 km do Veszprém gdzie warto zobaczyć Wzgórze Zamkowe.
Odpowiedz
#5
(05-05-2023, 11:32)Gison13 napisał(a): Dzieki bardzo za polecenie Egeru

Byłem w weekend majowy w Egerze i nie polecam Ci tej miejscowości z dziećmi w takim wieku, aquapark w Egerze jest mały i dzieci będą się tam nudziły.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Prośba o pomoc wakacje 2+2 damnes82 1 1,665 13-06-2019, 22:54
Ostatni post: Helka Travel
  Szukam domku 3-10 Siepnia GOREK 3 1,886 16-04-2019, 10:49
Ostatni post: GOREK
  rodzinne wakacje gdzie? w ciemno? doktorpolmos 13 11,050 13-06-2018, 15:41
Ostatni post: ex-komar
  Pierwszy raz nad Balatonem z dziećmi agnieszkafu 11 20,993 11-04-2018, 1:32
Ostatni post: Helka Travel
  Pierwsze wakacje nad Balatonem martabz 12 10,751 05-01-2018, 0:15
Ostatni post: danielus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości