Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety)
(26-09-2022, 11:01)Tomasz62 napisał(a):
(18-08-2022, 13:46)mariusz napisał(a):
(10-05-2022, 15:34)Tomasz62 napisał(a): Po przekroczeniu granicy RS-H i wjeździe na autostradę około 1-2 km po prawej stronie jest pierwszy parking na odpoczynek. Tam obok toalet jest budka z winietami bez żadnych dodatkowych opłat Uśmiech Sprawdzone organoleptycznie Uśmiech
Niestety dodatkowe opłaty są, 10 dniowa winieta kupiona w tym punkcie 11 sierpnia kosztowała13,64 EUR czyli 67,49 PLN, a powinna kosztować według tej strony https://www.nemzetiutdij.hu/articles/art...s-vasarlas 3820 HUF czyli około 44,34 PLN. Podobno Orban stosuje ten sam nr co z paliwem. Oczko
Nie wiem czemu piszecie takie bzdury i mącicie ludziom w głowach ! Zapłaciłem dokładnie tyle ile kosztuje winieta ! różnice mogą występować z uwagi na kurs forinta ! Każdy niech ma wybór Uśmiech

Jezeli chcesz by każdy miał wybór to dlaczego chcesz by jakieś wpisy zniknęły? "nie piszcie"...
Sam piszesz, że zapłaciłeś tyle ile trzeba ale nie piszesz ile...
50% róznicy to raczej nie jest "róznica kursowa".
Choć nie wiemy za co płacił @mariusz i dlaczego na Wegrzech kupował od Węgrów płacąc w EUR, ale ostrozność jest wskazana, sadząc po efektach.
Każda wypowiedź (byle na temat) jest cenna.
Odpowiedz
(26-09-2022, 12:19)Slavekk napisał(a):
(26-09-2022, 11:01)Tomasz62 napisał(a):
(18-08-2022, 13:46)mariusz napisał(a): Niestety dodatkowe opłaty są, 10 dniowa winieta kupiona w tym punkcie 11 sierpnia kosztowała13,64 EUR czyli 67,49 PLN, a powinna kosztować według tej strony https://www.nemzetiutdij.hu/articles/art...s-vasarlas 3820 HUF czyli około 44,34 PLN. Podobno Orban stosuje ten sam nr co z paliwem. Oczko
Nie wiem czemu piszecie takie bzdury i mącicie ludziom w głowach ! Zapłaciłem dokładnie tyle ile kosztuje winieta ! różnice mogą występować z uwagi na kurs forinta ! Każdy niech ma wybór Uśmiech

Jezeli chcesz by każdy miał wybór to dlaczego chcesz by jakieś wpisy zniknęły? "nie piszcie"...
Sam piszesz, że zapłaciłeś tyle ile trzeba ale nie piszesz ile...
50% róznicy to raczej nie jest "róznica kursowa".
Choć nie wiemy za co płacił @mariusz i dlaczego na Wegrzech kupował od Węgrów płacąc w EUR, ale ostrozność jest wskazana, sadząc po efektach.
Każda wypowiedź (byle na temat) jest cenna.

Gdzie tak napisałem ?
Odpowiedz
No dobra, nie napisałeś dosłownie żeby nie pisać, ale zapytałeś "czemu piszecie" sugerując zbędność takiego postu.
I o to mi chodziło.
Odpowiedz
(26-09-2022, 12:19)Slavekk napisał(a):
(26-09-2022, 11:01)Tomasz62 napisał(a):
(18-08-2022, 13:46)mariusz napisał(a): Niestety dodatkowe opłaty są, 10 dniowa winieta kupiona w tym punkcie 11 sierpnia kosztowała13,64 EUR czyli 67,49 PLN, a powinna kosztować według tej strony https://www.nemzetiutdij.hu/articles/art...s-vasarlas 3820 HUF czyli około 44,34 PLN. Podobno Orban stosuje ten sam nr co z paliwem. Oczko
Nie wiem czemu piszecie takie bzdury i mącicie ludziom w głowach ! Zapłaciłem dokładnie tyle ile kosztuje winieta ! różnice mogą występować z uwagi na kurs forinta ! Każdy niech ma wybór Uśmiech

Jezeli chcesz by każdy miał wybór to dlaczego chcesz by jakieś wpisy zniknęły? "nie piszcie"...
Sam piszesz, że zapłaciłeś tyle ile trzeba ale nie piszesz ile...
50% róznicy to raczej nie jest "róznica kursowa".
Choć nie wiemy za co płacił @mariusz i dlaczego na Wegrzech kupował od Węgrów płacąc w EUR, ale ostrozność jest wskazana, sadząc po efektach.
Każda wypowiedź (byle na temat) jest cenna.

Podtrzymuję, że wprowadza się forumowiczów w błąd nierzetelnymi informacjami co do owej budki !
    Sprzątałem auto bo jutro jadę na Węgry i znalazłem rachunek z 26.08.2022r  Oczko Niestety nie mogę  wstawić zdjęcia.  Napisałem tyle ile kosztuje winieta, a nie "że zapłaciłeś tyle ile trzeba" Jak cytujesz to rób to dokładnie !.
Na rachunku jest jak byk napisane ! :

3877 Tornyosnemeti    hrsz  066/45

14571961-2-41
                                                         NYUGTA

bkartyas EUR 13,64                   3820ft                             C00


Jest to oczywiście część tekstu z tego co jest na rachunku napisane. Jeżeli ktoś chce mogę podesłać zdjęcia na maila rachunku.


(29-09-2022, 12:17)Slavekk napisał(a): No dobra, nie napisałeś dosłownie żeby nie pisać, ale zapytałeś "czemu piszecie" sugerując zbędność takiego postu.
I o to mi chodziło.

To co tu napisałeś uważam za k u r i o z u m !
Odpowiedz
Kolego, miesiąc ci zajęło napisanie jaką konkretnie kwotę zapłaciłeś.
W tym czasie zdązyłeś kilkakrotnie ocenić inne wpisy, wyrazić zdziwienie itp.
Więcej merytoryki...
Na razie mamy dwie informacje:
- @mariusz przepłacił (chyba w EUR)
- ty zapłaciłeś kwotę nominalną.
Obie informacje są cenne.
Kropka.
Odpowiedz
(13-10-2022, 10:24)Slavekk napisał(a): Kolego, miesiąc ci zajęło napisanie jaką konkretnie kwotę zapłaciłeś.
W tym czasie zdązyłeś kilkakrotnie ocenić inne wpisy, wyrazić zdziwienie itp.
Więcej merytoryki...
Na razie mamy dwie informacje:
- @mariusz przepłacił (chyba w EUR)
- ty zapłaciłeś kwotę nominalną.
Obie informacje są cenne.
Kropka.
Szeroki uśmiech
Zabawny jesteś i koniecznie musisz mieć ostatnie słowo Uśmiech Ci, którzy przeczytają to jak i co piszesz z pewnością docenią "Twoją" merytorykę i chęć dążenia do prawdy absolutnej Uśmiech

Wjeżdżając 13.10.22r na Węgry w punkcie odległym o około 3 km od granicy ze Słowacją po prawej stronie pierwszy parking (jadąc od strony Koszyc) w budce koło toalet zapłaciłem dokładnie taką samą kwotę za winietę ile wynosi jej oficjalna cena bez pośredników.
     By żaden kolega nie miała wątpliwości zarządcą autostrad jest  Állami Autópálya Kezelő Zrt.  
     Chcę dodać, że do winiety w tym punkcie jest dodawana darmowa kawa Uśmiech Dostaliśmy nawet z żoną dwie  Uśmiech
Odpowiedz
Czy ktoś kojarzy, czy autostrada M4 biegnąca od granicy z Rumunią w kierunku Derecske jest bezpłatna? Tak twierdzi mapa Google...
Odpowiedz
(10-07-2023, 22:12)juniorow napisał(a): Czy ktoś kojarzy, czy autostrada M4 biegnąca od granicy z Rumunią w kierunku Derecske jest bezpłatna? Tak twierdzi mapa Google...

Zmień mapę! M4 na tym odcinku jest płatna.
Zobacz na mapce: https://nemzetiutdij.hu/api/uploads/Toll...8e0f96.jpg
Odpowiedz
Hej,
Mam nocleg w Sarospatak i chce się wybrać do Nyiregyhaza (ZOO), czy potrzebuję winietę? Mapy różnie podają odcinki płatne.
Odpowiedz
(17-07-2023, 13:27)szoki99 napisał(a): Hej,
Mam nocleg w Sarospatak i chce się wybrać do Nyiregyhaza (ZOO), czy potrzebuję winietę? Mapy różnie podają odcinki płatne.
   Szczegółowe info masz tutaj
https://pl.autovignet.hu/drogi-platne/
Moim zdaniem pojedziesz bezpłatnie ale są różne mapy i różnie je ludzie czytają. Oczko
Owszem jedna trasa to przeprawa promem przez Cisę ale dla mnie to byłaby fajna przygoda a nie koszt. Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,336,286 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Zakup winiety - z innej strony swierzaczek 5 995 28-07-2023, 11:22
Ostatni post: ex-komar
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,333 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 10,381 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 987 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości