Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety)
#21
mordimer

mam pytanie:
1. mam chęć skorzystać z tej strony celem zakupu winiety w stronę przejazdowa do Chorwacji ale nie wiem czy mogę to samo zrobić teraz na drogę powrotna w połowie maja?
2. czy muszę posiadać wydruk "kuponu" winiety? Czy wystarczy , że będę maiła kopie na poczcie w samochodzie?
3. i jeszcze jedno, czy na miejscach odpoczynku przy autostradzie mogę odpocząć (przespać się ) w drodze, tak legalnie i bezpiecznie?
Odpowiedz
#22
Odpowiadam:

ad 1. W czasie procesu edycji winiety przed zakupem możesz wybrać dowolną datę z oferowanych przez system a więc na maj takze... ale zamiast zakupu dwóch o najniższym, 10-ciodniowym terminie ważności bardziej opłaci Ci się jedna miesięczna.

ad 2. Masz mieć wydruk w formie papierowej... tak jest i koniec... jeśli go zabraknie to może okazać się, ze kontrolujący to policjanci urwą Ci z podróży kilka godzin, jeśli sprawdzenie będzie niepełne, więc to w Twoim interesie.

ad 3. Na Węgrzech generalnie jest bezpiecznie - może z wyjątkiem Budapesztu czy okolic nad Balatonem w sezonie... i nie sądzę, by kilka godzin snu Polaków na parkingu przy autostradzie komuś przeszkadzało - ale to tylko moje prywatne zdanie.

dlaczego wytłuściłem "Polaków" - jak myślisz? Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#23
Witam wszystkich.
Mam pytanie dotyczące podróży na Węgry. Ponieważ wybieram się na weekend Majowy do HEVIZ a moja podróż z centralnej Polski (Częstochowy) prowadzi przez Bielsko-Białą a następnie Cieszyn i tu odcinek trasy, który mnie zastanawia czy jest płatny. Chodzi o przejazd z Cieszyna przez Cadca do Ziliny drogą E75 przez Czechy. Pytanie........czy na tym odcinku drogi E75 należy na terenie Czech lub Słowacji uiścić jakąś opłatę.
Następnie od Ziliny autostradą do Bratislawy i tu kolejny odcinek zjazd autostradą D2/M15 (E65/75) do ........ i kombinuję jak dojechać do GYOR omijając autostradę M1. Bo dalej to już prosto nad Balaton.
Jeśli ma ktoś jakieś informacje na ten temat to proszę o info.
Mogę pomóc jeśli chodzi o info na temat odpoczynku w tamtym regionie. pozdrawiam Piotr
Odpowiedz
#24
(06-04-2013, 20:13)mordimer napisał(a): dlaczego wytłuściłem "Polaków" - jak myślisz? Szeroki uśmiech

powiem szczerze nie wiem, "tak nas kochają " Uśmiech
a teraz jeszcze jedno pytania odnośnie zakupu winiety na tym portalu. Zapłata następuje po wypełnieniu formularza, jest to zapłata przelewem bankowym czy tez karta jest możliwa?
Odpowiedz
#25
Drobne wykroczenia zazwyczaj uchodzą Polakom płazem - z wyjątkiem niestety policji granicznej, która /nie wiedzieć czemu/ bywa czasem wręcz chamska... ale od jakiegoś czasu jakoś ich nie widuję.

Na portalu z winietami płacisz chyba jedynie kartą kredytową ale nie musisz jej rejestrować, jak to było w poprzedniej wersji... piszę "chyba" gdyż nigdy nie używałem opcji przelewu nawet, jeśli jest.

Jednak ponieważ jest to płatność transgraniczna to sądzę, że dostępna jest tylko karta jako płatność natychmiastowo weryfikowana!
Odpowiedz
#26
Dzięki
Odpowiedz
#27
(06-04-2013, 20:40)piotr napisał(a): wybieram się na weekend Majowy do HEVIZ a moja podróż z centralnej Polski (Częstochowy) prowadzi przez Bielsko-Białą a następnie Cieszyn
Błąd.
Powinno być Siewierz-S1-A1-Żory-Cieszyn (lub Skoczów-Cieszyn)
Odradzam odcinek Katowice-Bielsko zwłaszcza w szczycie komunikacyjnym
Cytat: i tu odcinek trasy, który mnie zastanawia czy jest płatny. Chodzi o przejazd z Cieszyna przez Cadca do Ziliny drogą E75 przez Czechy. Pytanie........czy na tym odcinku drogi E75 należy na terenie Czech lub Słowacji uiścić jakąś opłatę.
Nie.
Cesky Tesin - Svrcinovec - Zilina bezpłatne
Odpowiedz
#28
Dzięki kolego za odpowiedz :
Cesky Tesin - Svrcinovec - Zilina bezpłatne
Właśnie tę trasę wybrałem, kiedyś jechałem z Bielska-Białej przez Żywiec do Cadca, porażka dlatego szukam alternatywnej drogi na tym odcinku. Pozdrawiam
Odpowiedz
#29
Witam!!!
Mam pytanie - jak wygląda sprawa na autostradach węgierskich odpowiedników naszych MOPów? Jak często są stacje paliw z jakimiś knajpami? No i czy gdzieś przy trasie Gyor - Budapeszt lub Budapeszt Pecz są bezpieczne i czyste motele?
Pozdrawiam
Odpowiedz
#30
(06-05-2013, 13:02)gon178 napisał(a): Witam!!!
Mam pytanie - jak wygląda sprawa na autostradach węgierskich odpowiedników naszych MOPów?
Dobrze wygląda.
Cytat:Jak często są stacje paliw z jakimiś knajpami?
Co kilkadziesiąt kilometrów.
Może być też MOP bez stacji benz. ale za to z barem.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,321,027 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Zakup winiety - z innej strony swierzaczek 5 894 28-07-2023, 11:22
Ostatni post: ex-komar
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,076 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 10,056 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości