Baseny termalne we wschodnich Węgrzech
#11
Czyli atrakcje kontra kameralność... choć podejrzewam, że w NB wcale tak pusto i cicho nie jest Oczko
Odpowiedz
#12
(12-03-2016, 1:07)Pudelek napisał(a): ...celem na ten rok ma być właśnie Rumunia... żeby za bardzo się nie spieszyć, to chcę po drodze zatrzymać się na jeden dzień gdzieś na węgierskich basenach Uśmiech Szczególnie mi zależy, aby były też wody zadaszone, gdyby, odpukać, pogoda nie dopisała... No i kemping obok, ale z tym nie ma problemów...

Jest taka mała Oczko miejscowość - Füzesgyarmat - to zaledwie ok.50 km od przejścia granicznego Ártánd - Borş (kierunek: Wielki Waradyn, węg. Nagyvárad, rum. Oradea). W miejscowości jest spory sklepik "Reál Földi Csemege" przy ul.Kossutha ... najważniejsze to baseny ze źródlanką, na powietrzu i kryte.
"Füzesgyarmati Kastélypark Fürdő" > http://www.termalfurdo.hu/furdo/fuzesgya...k-furdo-50
Odpowiedz
#13
W Sosto kempingi są faktycznie w pobliżu knajp. I w ogóle jest to miejscowość letniskowa (imprezowa). Więcej też będzie chyba w Sosto kw@ter prywatnych w porównaniu do NB, ale rozumiem, że nastawiasz się na namiot.
Aha, bardzo ważne: w NB masz kemping w pakiecie z kąpieliskiem, śmieszna łączna cena i wielokrotne wejście/wyjście. W Sosto chyba nie ma takiej możliwości (brak kempingu przy basenie) i płaci się osobno.
Odpowiedz
#14
(12-03-2016, 11:06)eplus napisał(a): ....... (nie wiem, jakie są miasta na Górnym Śląsku porównywalne). ......
Na Górnym Śląsku wiele wsi jest większe od Węgierskich miast. Dla porównania obok mnie wieś Bestwina 11 tyś na 38km2, największe miasto nad Balatonem, Siofok 24.4 tyś na125km2
Odpowiedz
#15
(12-03-2016, 16:57)tkoko napisał(a): ... największe miasto nad Balatonem, Siofok 24.4 tyś na125km2
12 500 ha - jest co orać ! I jeszcze jedno -na kempingu w NB można się zameldować rano, iść na kąpielisko, przenocować, znowu się kąpać i wieczorem wyjechać - wszystko w cenie jednej dniówki.
Odpowiedz
#16
(13-03-2016, 8:06)eplus napisał(a): ...na kempingu w Nyírbátor można się zameldować rano, iść na kąpielisko, przenocować, znowu się kąpać
i wieczorem wyjechać - wszystko w cenie jednej dniówki.

Uśmiech ... i to jest to
Odpowiedz
#17
Dziękuję bardzo za informację Uśmiech Na razie ciekawiej wygląda opcja "kameralności", kwestie finansowe rónież mają znaczenie Uśmiech

Cytat:Więcej też będzie chyba w Sosto kwater prywatnych w porównaniu do NB, ale rozumiem, że nastawiasz się na namiot.
Tak jest Uśmiech Noclegi pod dachem tylko awaryjnie, albo gdy nie ma takiej możliwości Uśmiech

Cytat:est taka mała Oczko miejscowość - Füzesgyarmat - to zaledwie ok.50 km od przejścia granicznego Ártánd - Borş (kierunek: Wielki Waradyn, węg. Nagyvárad, rum. Oradea). W miejscowości jest spory sklepik "Reál Földi Csemege" przy ul.Kossutha ... najważniejsze to baseny ze źródlanką, na powietrzu i kryte.
też interesujące Uśmiech Choć Gyula jeszcze bliżej granicy i chyba ma kilka zabytków, które można obejrzeć Uśmiech

Tak jak pisałem - wszystko będzie zależało w którą część Rumunii będziemy uderzać. Zapewne decyzja zapadnie koło czerwca, ale swoim zwyczajem kombinuję już dużo wcześniej Uśmiech
Odpowiedz
#18
Dziś u mnie piękna pogoda, chciałoby się tam być!
Odpowiedz
#19
patrzę na mapę i wygląda na to, że w Niyrbator najbliższe lokale są w centrum, jakieś 3 kilometry od kąpieliska. Czy na samym kąpielisku coś jest?

Na zdjęciach google street na ulicach same śniade lica - miejscowość chyba dość licznie zamieszkana przez Romów? Po zmroku nie gonią?Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#20
(14-03-2016, 21:34)Pudelek napisał(a): ...Na zdjęciach google street na ulicach same śniade lica - miejscowość chyba dość licznie zamieszkana przez Romów? Po zmroku nie gonią? Szeroki uśmiech

...ulice Nyírbátor: Táncsics, Csokonai, Görögtemető, Ságvári Endre, Szegfű, Tulipán, Béke, Gyöngyvirág, Pipacs, József Attila, Lőtér, końcówkę ulicy Gyulai i Plac Vásár tér to miejsca hgzie mieszkają Cyganie ... w okolicy trudno o pracę, bezrobocie wysokie. Wieczory w miejscach źle oświetlonych to ciemna sprawa. Zarumieniony
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strandok éjszakája, czyli nocne kąpiele na Węgrzech kowcio 13 14,505 09-11-2023, 14:58
Ostatni post: au-iv-385223
  Baseny po drodze Rzeszów - Hajdúszoboszló Cytryna 11 1,566 21-10-2023, 5:49
Ostatni post: eplus
  Miskolc Tapolca - baseny jaskiniowe andrasz 97 214,630 02-07-2023, 21:41
Ostatni post: jolciaa171
  Nyiregyhaza baseny - informacje. Adin0 7 3,650 12-10-2022, 14:19
Ostatni post: Aattaa
  Pełna lista basenów termalnych na Węgrzech fvg 75 257,752 29-04-2022, 14:06
Ostatni post: kowcio



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości