Bieżące wydarzenia na Węgrzech
to jedna strona medalu, druga jest taka, że większość po prostu ciągnie do kasy za nicnierobienie... gdyby byli uchodźcami, to zostaliby w Turcji, ewentualnie w pierwszym bezpiecznym kraju, czyli np. syryjscy chrześcijanie zatrzymaliby się w prawosławnej Macedonii lub Serbii...
Odpowiedz
(14-09-2015, 18:05)Hann89 napisał(a): (...)A jaksk/pl? (...)
Zwiedzalibyście coś jeszcze na moim miejscu, czy już raczej prosto do domu, raczej szybciej?

1. Na PL/SK żadnej kontroli.

2. Tak - uchodźcy nie pchają się H/SK/PL, tylko SRB/H/A/D albo HR/(H i/lub SLO)/A/D. Więc nie ma powodów do obaw na płn. Flaga węgierska
Odpowiedz
(18-09-2015, 19:42)Simon napisał(a): Więc nie ma powodów do obaw na płn....

Za wyjatkiem Rajki.
Odpowiedz
Potwierdzam. I zwiedzanie spokojne i granice. Przy północnej H trochę policji jeździło po drogach. Ale może to przypadek. No i przekraczałam granicę jakieś 20km na północ od Holloko, nawet nazwy nie znam. Jechałam bocznymi drogami. A SK/Pl przekraczałam przez przeł. Glinkę chyba...? Niedaleko Ujsoł w Beskidzie Żywieckim. Myślę że niepopularną trasę obralam ale za to malowniczą Uśmiech
Odpowiedz
Przejście graniczne Roszke/Horgos zostało na nowo otwarte !
Odpowiedz
(17-09-2015, 9:04)Komarek napisał(a): Komarom OK.
Potwierdzam.
Okazało się że nie taki diabeł straszny.
Po kolei:
19.09.2015r
Scepan Polje (MNE-BIH) - 3 samochody i 5 minut, tylko kontrola dokumentów
Samac (BIH-HR) - 5 samochodów, 10 minut, tylko kontrola dokumentów
Udvar (HR-H) - 5 samochodów, 10 minut,, dokumenty + rzut oka do bagażnika przez Węgra
20.09.2015r
Komarom-Komarno (H-SK) - bez kontroli, bez zatrzymania, stał radiowóz przy drodze po stronie H, jacyś pogranicznicy w budce byli...
Skalite-Zwardoń (SK-PL) - bez kontroli, bez zatrzymania
Odpowiedz
Nie jestem w stanie wytlumaczyc Wegrom w pracy dlaczego polski rzad nie poparl Grupy Wyszehradzkiej.
Po prostu hanba i dramat. Premierem Polski jest Tante Angela.
Odpowiedz
(23-09-2015, 16:22)Komarek napisał(a): Nie jestem w stanie wytlumaczyc Wegrom w pracy dlaczego polski rzad nie poparl Grupy Wyszehradzkiej.
Po prostu hanba i dramat. Premierem Polski jest Tante Angela.

A w sprawie Rosji i sankcji to po czyjej stronie była grupa?
Bo Niemcy po naszej...
Odpowiedz
@komarek Niech Ci Węgrzy wytłumaczą dlaczego Orban spotykał się z Putinem podczas kryzysu krymskiego i dlaczego w kwestii ograniczenia emisji spalin nie poparli nas w UE?
Odpowiedz
Rozumiem, ze Niemcy (ktorzy sa po naszej stronie) nie podpisali umowy z Putinem i nie biora od niego ropy pod Baltykiem? I nie zbuduja drugiego rurociagu po aneksji Krymu?

BTW nie jestem fanem Orbana (i nigdy nie bylem) ale zlamanie danego slowa jest jak dla mnie niezrozumiale i hanbi polski Rzad.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 216 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 309 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 164 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 490 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek
  Podsumowanie lutego na portalu Ambasady RP w Budapeszcie. Waldek 1 524 24-03-2023, 13:06
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 16 gości