Bieżące wydarzenia na Węgrzech
Burze na pd-zach. Węgrzech: http://fakty.interia.pl/swiat/news-nawal...Id,2591992
Odpowiedz
Flaga węgierska  Országos közlekedési tarifaközösség létrehozásán dolgozik a kormány, a távolsági autóbuszokon, vonatokon és a városi járműveken egyetlen jeggyel lehet majd utazni.
Egy jeggyel lehet majd átszállni a MÁV és a Volánbusz járatain.
Az egységes jegyrendszer 2020-ra jöhet létre.

Flaga polska  Rząd pracuje nad utworzeniem jednolitej krajowej taryfy transportowej dotyczącej przewozu osób środkami komunikacji kolejowej, autobusowej i miejskiej. Dzięki temu, można będzie podrózować korzystając z jednego biletu.
Podróżując z jednym biletem można będzie przesiadć się z pociągu (MÁV) na autobus (Volánbusz).
Ujednolicony system biletowy ma powstać do 2020 roku.

>>> ORIGO
Odpowiedz
Od jutra, czwartek 4. do 17.października zamknięty będzie dworzec południowy (Déli pályaudvar) w Budapeszcie. Funkcje związane z przyjazdem i odprawą pociągów przejmją dworce Budapest-Kelenföld i Budapest-Keleti.

>>> ORIGO
Odpowiedz
Ciepło: Najcieplejszy dzień
Odpowiedz
Na stronie węgierskiego Origo znalazłem >>> Artykuł o finansowaniu migracji
Odpowiedz
(04-11-2018, 8:06)Sztasek napisał(a): Na stronie węgierskiego Origo znalazłem >>> Artykuł o finansowaniu migracji
naprawdę mógłbyś nam darować czytanie wypocin  tej orbanowej tuby.
Wielka mi sensacja, że pomoc społeczna posługuje się kartami debetowymi wydawanymi beneficjentom tej pomocy...buhaha…
Jakby gdzie indziej było inaczej... w tym w Polsce...
To nie "finansowanie migracji" tylko wypłacanie zapomóg zarejestrowanym migrantom...
Odpowiedz
Cytat:György Gémesi może grać w koszu na śmieci
Z powodu zemsty LMP transport śmieci został skompromitowany w 116 osadach.
Jeśli całe tłumaczenie jest równie wiarygodne, jak ten fragment, to rozumiem, że ci kolesie bez dowodów tożsamości innymi kartami posługiwać się nie mogą. Na ich miejscu zarejestrowałbym się 3 razy, bo z jednego źródła dochodu trudno wyżyć. Brodę serio już zapuściłem, wyglądam z nią na 17-latka, ponieważ jest siwa.
Smutek
Odpowiedz
(04-11-2018, 9:21)Slavekk napisał(a):
(04-11-2018, 8:06)Sztasek napisał(a): Na stronie węgierskiego Origo znalazłem >>> Artykuł o finansowaniu migracji
naprawdę mógłbyś nam darować czytanie wypocin ... Wielka mi sensacja, że pomoc społeczna posługuje się kartami debetowymi wydawanymi beneficjentom tej pomocy...

masz to samo >>> na stronach słoweńskiej nova24tv ... mam nadzieję, że nie będziesz miał problemów z tym językiem
Odpowiedz
Cytat:To było w tym czasie, że już informowaliśmy, że migranci kupują tam potężne miecze i noże. Kiedy podatnicy przeciwstawią się temu szaleństwu ?!

Gogle tłumacz jest przerażony ksenofobią Słoweńców ! Szeroki uśmiech

PS. W Unii chyba nie ma miejsca dla anonimowych pieniędzy, nawet Szwajcaria dawno się poddała pod presją sąsiadów - to wygląda na wielkie pranie tego dziadzia-miliardera.  Szeroki uśmiech
Odpowiedz
Pranie to tu było, ale chyba mózgów ...
Nie wiem dlaczego mój komputer ma znać lepiej język słoweński od węgierskiego :Szeroki uśmiech ale przejrzałem oba "artykuły"
No cóż, kłamstwa i przeinaczenia na podobnym poziomie.

Słoweńcy płaczą, że karty nie mają terminu ważności i użytkownik będzie za nie hulał dowolnie długo "na koszt podatnika UE"
Bzdura bo to karty debetowe i hulać można do salda konta, a termin jest taki jak czas wypłacania świadczeń.
Nikt nawet się nie pokusił  o sprawdzenie czy czasem nie jest to świadczenie jednorazowe...
Znamienne pomyłki karta płatnicza nazwana kredytową... oczywiście przypadek Oczko
Ale oczywiście za to się kupuje "wielkie noże" Szeroki uśmiech
Średniej wielkości nóż byłby poręczniejszy,ale nie wystarczająco straszny.
Tylko czekać aż napiszą że tym ludziom po otrzymaniu kart rosną rogi.  Uśmiech

Madziarska gadzinówka oczywiście musiała wrzucić tu swego ulubieńca i nic jej nie przeszkadzało, że w tym samym artykule podane są nazwy organizacji międzynarodowych, które finansują przedsięwzięcie. Żadnego związku z Sorosem nie wykazała, ale po co?
Gadzinówka to gadzinówka, ona nie musie dbać o jakieś tam standardy, wiarygodność czy inne duperele.

Gratuluję "źródeł"...

A co do samych kart - to są zwykła karty przedpłacone.
Takie karty wydaje się temu, kto nie jest właścicielem rachunku z którego karta korzysta.
Właścicielem jest UNHCR i to on jest na karcie wymieniony.
Nie ma to nic wspólnego z anonimowością pieniędzy - kartę otrzymuje zarejestrowany a więc zidentyfikowany człowiek.
W Polsce do niedawna też banki takie karty wystawiały, nasza nadgorliwa KNF "odradziła" to bankom i one przestały.
Ale niebawem KNF ma wrócić do europejskich standardów i znowu prepaidy będą w użyciu.

PS. Na święta też dostaję z firmy kartę bez moich danych Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 195 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 289 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 143 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 462 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek
  Podsumowanie lutego na portalu Ambasady RP w Budapeszcie. Waldek 1 460 24-03-2023, 13:06
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 37 gości