Bieżące wydarzenia na Węgrzech
(24-11-2018, 22:01)Sztasek napisał(a): A gdyby identyczną ankietę przeprowadzić w Polsce, to jaki wynik przyniosłoby takie badanie przeprowadzone w polskim społeczeństwie?
Flaga polska  >>> Senat za otworzeniem Instytutu...

Nie wiem jaki byłby wynik takiej ankiety w Polsce ale ja się cieszę, że "coś" się dzieje w temacie rozruszania relacji PL-HU

(24-11-2018, 22:22)Slavekk napisał(a): Już pisałem, ale widać nie wszyscy czytają ze zrozumieniem...
Nie ma mowy o żadnej anonimowości:
- źródło finansowania jest znane
- użytkownik karty jest zidentyfikowany przez wydającego kartę
Czyli wiadomo czyja kasę i kto wydaje.
To, że na karcie nie ma nazwiska użytkownika, to w dobie RODO, raczej zaleta - po co ma kasjerka przetwarzać czyjeś dane...Szeroki uśmiech

Nie bardzo czaję co to za karta i o co chodzi, ale z tego co piszesz to owo "zidentyfikowanie dotyczy tylko chwili otrzymania plastikowego prostokącika a nie wydatków, bo co stoi na przeszkodzie, żebym np. ja odkupił taka kartę od osoby która ją "otrzymała"?
Odpowiedz
Zapomniałeś o tym, że właściciel karty (a tu jest to organizacja, która to finansuje) otrzymuje wyciągi z niej.
Zatem kontroluje:
- miejsce zakupów (czy jest w kraju w którym użytkownik ma obowiązek przebywać)
- MCC transakcji czyli rodzaj zakupów

Odkupienie karty?
A zamierzasz?
Możesz też ją ukraść (nie pytam czy zamierzasz Oczko).
No i co to zmienia?
Odpowiedz
Powiedzmy ze znalazłem taka kartę i planuję kupić przelot do Wenecji, aby nabyć tam alkohol i drogie prezenty dla moich trzech żon. Kupię czy nie?
Odpowiedz
No przecież UNHCR zaraz się zorientuje, że nie powinieneś przebywać w Wenecji i wyśle helikopter. Uśmiech No i że trwonisz środki pomocowe na drogie alkohole. Uśmiech
Odpowiedz
Ember, sądzę że nie, gdyż przy 20-30 dolarach na miesiąc na karcie (jeżeli dobrze rozumiem), będą zapewne "limity" wydatków, to po pierwsze, będziesz musiał znać PIN karty, to po drugie. Po trzecie, w Chorwacji, bez aktualnego "zameldowania" w miejscu zakupu, nie kupisz biletu do Wenecji (miałem okazję to sprawdzić). Uśmiech

Eplus, myślę że nie będzie problemem dla UNHCR, sprawdzenie jednorazowego wydatku całej kwoty limitu, jeżeli taka możliwość w ogóle istnieje Uśmiech
Odpowiedz
No jak tam?
Orban już przedstawił poddanym swoje "zwycięstwo" w Parlamencie unijnym?
Wyjaśnił, czym go tak obrazili że się musiał "honorowo zawiesić"?
Szeroki uśmiech
Odpowiedz
Pan Orban wg mnie to spryciarz, robi z Węgier oblężoną twierdzę, to może tylko przysporzyć mu poparcia albo ugruntować obecne, jeśli większego nie potrzebuje. A po wyborach do PE będzie miał wolną rączkę do nowej koalicji, nie będzie uciekinierem z EPL. Oczko
Odpowiedz
190:3 - przerżnął głosowanie lepszym wynikiem niż nasze 27:1...Szeroki uśmiech
Nie znam węgierskiego i się podpytuję - jak oni to sprzedają w kraju?
Odpowiedz
(21-03-2019, 12:02)Slavekk napisał(a): 190:3 - przerżnął głosowanie ... Nie znam węgierskiego i się podpytuję - jak oni to sprzedają w kraju?

Na stronach rządowych i na stronach opozycji jest to samo.
Wyniki głosowania jednoznacznie świadczą o tym, że partia Fidesz została zawieszona w prawach członka Europejskiej Partii Ludowej. Całość działalności węgierskiej partii ma ocenić 3-osobowa komisja...
Natomiast dużo wcześniej mówiło się na Węgrzech, że Fidesz nie będzie czekać na żadną decyzję i głosowanie EPL, rzecznik partii FIDESZ wypowiadał się co do wystąpienia z szeregów EPL.
Odpowiedz
To chyba EPL osłabi a nie Orbana? Fidesz nie bardzo pasował do tego towarzystwa.
Bardzo możliwe że w tych wyborach europarlament w ogóle się znacznie przemebluje, mozliwe że wogóle dotychczasowe bloki się posypia.
pzdr.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 195 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 289 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 143 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 462 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek
  Podsumowanie lutego na portalu Ambasady RP w Budapeszcie. Waldek 1 460 24-03-2023, 13:06
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 32 gości