Bieżące wydarzenia na Węgrzech
(21-03-2019, 11:58)eplus napisał(a): Pan Orban wg mnie to spryciarz, robi z Węgier oblężoną twierdzę, to może tylko przysporzyć mu poparcia albo ugruntować obecne, jeśli większego nie potrzebuje. A po wyborach do PE będzie miał wolną rączkę do nowej koalicji, nie będzie uciekinierem z EPL. Oczko

Pewnie chodzi o przeciągniecie cześci elektoratu głosującego na Jobbik, którzy zarzucali Fideszowi konszachty z euro-lewicą.
pzdr.
Odpowiedz
A ten Jobbik to przekracza próg 5%?
Odpowiedz
Teraz to nie mam pojecia, moze Staszek pomoże i znajdzie jakis bieżący sondaż? 
W 2014 mieli 20%
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_par..._2014_roku

pzdr.
Odpowiedz
... np. Index: Fidesz-KDNP 40, Jobbik 8, az MSZP-Párbeszéd 7, a DK 4, az LMP 3, Momentum 2, MKKP 2, Mi hazánk 2
Odpowiedz
No to mało się pomyliłem, tak coś mi docierało, że p. Orban przechwycił już dawno część tego radykalnego elektoratu. Uśmiech
Odpowiedz
(24-03-2019, 12:12)Sztasek napisał(a): ... np. Index: Fidesz-KDNP 40, Jobbik 8, az MSZP-Párbeszéd 7, a DK 4, az LMP 3, Momentum 2, MKKP 2, Mi hazánk 2

Dziwne, rok temu w wyborach Jobbik dostał 19% https://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_par..._2018_roku
Podejrzewam że sondaże na Węgrzech sa tyle warte co w Polsce Oczko
No chyba, że Orban jest jednak wyjątkowo skuteczny i w kila miesięcy wyssał tyle elektoratu Jobbikowi (?)
pzdr.
Odpowiedz
Według opublikowanego 1 marca sondażu Instytutu Nezoepont na rządzącą na Węgrzech koalicję konserwatywnego Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej chce głosować w wyborach do PE 54 proc. respondentów deklarujących, że na pewno pójdą do urn. Z badania wynika, że węgierska koalicja rządząca może zdobyć o dwa mandaty więcej niż ma obecnie, czyli 14 zamiast 12.

Sondaż wykazał, że na narodowy Jobbik chce głosować 13 proc. badanych, co przełożyłoby się na najwyżej 3 mandaty z 21 przypadających na Węgry, a na Węgierską Partię Socjalistyczną 11 proc. (2 mandaty). Koalicja Demokratyczna zdobyłaby 6 proc. głosów, a partia Polityka Może Być Inna 5 proc. Obie te formacje uzyskałyby po jednym mandacie.



Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-...ign=chrome
Odpowiedz
Aktualnie na Węgrzech mamy gwałtowne burze z opadami gradu. Ostrzeżenia przed gwałtownym wiatrem. W tv mamy mnóstwo wiadomości o zerwanych dachach polamanych drzewach i gradzie.
Odpowiedz
Flaga węgierska  Ostatnie dane wskazują na niski poziom bezrobocia na Węgrzech, które w chwili obecnej wynosi 3,3 % , to jeden z najniższych odnotowanych w ostatnich latach. Rząd celuje w dalsze obniżenie stopy bezrobocia do poziomu poniżej 3 % . (KSH)
Odpowiedz
Flaga węgierska  20 sierpnia, święto narodowe. 
W związku ze świętem będą zmiany: 
- 10 sierpnia, sobota pracująca.
- od 17 do 20 sierpnia, długi "łykend".
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 195 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 289 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 143 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 462 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek
  Podsumowanie lutego na portalu Ambasady RP w Budapeszcie. Waldek 1 459 24-03-2023, 13:06
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 20 gości