Bieżące wydarzenia na Węgrzech
(21-07-2020, 16:03)NiewinnePodroze napisał(a):
(17-07-2020, 10:46)Pudelek napisał(a): Zastanawiam się co by się stało, gdyby - odpukać - Polska znalazła się nagle w strefie żółtej, a człowiek jest już na Węgrzech? Niby przepisy dotyczą tylko wjazdów, ale czy czasem turysta nie miałby problemów, że jest z kraju żółtego, a nie ma testu lub nie jest na kwarantannie? Przecież jeśli ktoś nie ma smartfona albo nie wchodzi regularnie na internet to nawet by się o takiej zmianie nie dowiedział...
Nic. Jak przyjeżdżasz ze strefy zielonej, jesteś cały czas traktowany jakby była zielona. Przynajmniej tak to wyjaśnili.
Czyli wjezdzam z PL z zielonej strefy przebywam 2/3 dni i nagle polska np zmienia sie w strefe zolta. Przebywam caly czas na wegrzech i w przypadku powrotu do Polski podczas kontroli policji wegierskiej jestem postrzegany jako strefa zielona ? (czyli stan z momentu przyjazdu ?)

Czy sprawdzaja losowo tylko przy wjezdzie do HU, potem juz nie ?
Dosc wazna kwestia,
Odpowiedz
No ale co by mieli zrobić? Kwarantannę przy wyjeździe? Co innego powrotny tranzyt z Chorwacji.
Odpowiedz
(21-07-2020, 16:03)NiewinnePodroze napisał(a):
(17-07-2020, 10:46)Pudelek napisał(a): Zastanawiam się co by się stało, gdyby - odpukać - Polska znalazła się nagle w strefie żółtej, a człowiek jest już na Węgrzech? Niby przepisy dotyczą tylko wjazdów, ale czy czasem turysta nie miałby problemów, że jest z kraju żółtego, a nie ma testu lub nie jest na kwarantannie? Przecież jeśli ktoś nie ma smartfona albo nie wchodzi regularnie na internet to nawet by się o takiej zmianie nie dowiedział...
Nic. Jak przyjeżdżasz ze strefy zielonej, jesteś cały czas traktowany jakby była zielona. Przynajmniej tak to wyjaśnili.

Hmm, tylko z tego wynika, że muszę udowodnić kiedy z tej strefy zielonej wjechałem. Czyli muszę zbierać zaświadczenia noclegu, rachunków w sklepie itp..?
Odpowiedz
Jestem od 13 lipca na Węgrzech i jeszcze nie słyszałem żeby ktoś sprawdzał na plaży kogoś jak jechałem 13 lipca też nie widziałem żadnej kontroli na Węgrzech czy to Słowacji. Faktycznie mało turystów głównie Węgrzy i Polacy bardzo mało Niemców i Austryjaków w porównaniu do zeszłego roku.
Odpowiedz
To akurat dobra wiadomość...
Odpowiedz
(22-07-2020, 15:15)Pudelek napisał(a): To akurat dobra wiadomość...
Jak wjechałeś ze strefy zielonej, to nikt cię nie będzie kontrolował. Ani przy wjeździe, ani wyjeździe Uśmiech
Odpowiedz
Dobra wiadomość, że mniej turystów Oczko
Odpowiedz
To ja się zapytam. Jaki jest przyrost dzienny zarażonych w Budapeszcie i czy można tym liczbom wierzyć.
Co do turystów, strategicznie myśląc Szeroki uśmiech ,żeby nie potrzebnie nie ryzykować, wybraliśmy 2 tyg Praga(z psiakiem), od drugiego lipca i było super. Turystów może 1/3 albo i mniej, niż rok temu. Czworonóg nawet zrobił kupę na moście Karola Język , o porze, gdzie normalnie miałby problem z przeciśnięciem się przez tłum, ale od ponad tygodnia przybywa(jak byliśmy było kilka/naście dziennie), teraz kilkadziesiąt - pewnie ze względu na przyrost turystów.

Jak to jest w BP w tym momencie?

PS. Jak wjedziesz na 'zielonej', to nawet jak się zmieni to żadnych kontroli nie będzie przy wyjeździe, ale istnieje mała ale jednak opcja że np Polska zamknie granice, jak już to zrobiła i wtedy mamy powtórkę z rozrywki, godziny na granicy i kwarantanna już u nas.
Odpowiedz
(25-07-2020, 16:45)LK1 napisał(a): To ja się zapytam. Jaki jest przyrost dzienny zarażonych w Budapeszcie i czy można tym liczbom wierzyć.
Co do turystów, strategicznie myśląc Szeroki uśmiech ,żeby nie potrzebnie nie ryzykować, wybraliśmy 2 tyg Praga(z psiakiem), od drugiego lipca i było super. Turystów może 1/3 albo i mniej, niż rok temu. Czworonóg nawet zrobił kupę na moście Karola Język , o porze, gdzie normalnie miałby problem z przeciśnięciem się przez tłum, ale od ponad tygodnia przybywa(jak byliśmy było kilka/naście dziennie), teraz kilkadziesiąt - pewnie ze względu na przyrost turystów.

Jak to jest w BP w tym momencie?

PS. Jak wjedziesz na 'zielonej', to nawet jak się zmieni to żadnych kontroli nie będzie przy wyjeździe, ale istnieje mała ale jednak opcja że np Polska zamknie granice, jak już to zrobiła i wtedy mamy powtórkę z rozrywki, godziny na granicy i kwarantanna już u nas.

Przecież informacje odnośnie liczby zarażeń w danym kraju podawane są na bieżąco. Komu jak komu, ale Victorowi można wierzyć OczkoDane z dnia dzisiejszego dla Węgier to 9 nowych zarażeń. Ja się bardziej obawiam, że to Polska może zostać przesunięta do pomarańczowej/żółtej strefy. Chociaż... Myślę, że ze względów politycznych tak się nie stanie Uśmiech

PS Kupa sprzątnięta? Oczko
Odpowiedz
Gwałtowna próba przekroczenia granicy serbsko-węgierskiej w Röszke, atak ok. 40-osobowej grupy "migrantów"
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 195 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 289 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 143 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 462 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek
  Podsumowanie lutego na portalu Ambasady RP w Budapeszcie. Waldek 1 457 24-03-2023, 13:06
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 22 gości