Bieżące wydarzenia na Węgrzech
to nie jest zakaz tylko znak, aby nie deptac po sobie. W szerokim tego slowa znaczeniu.
Odpowiedz
Dzięki ! Oczko
Odpowiedz
"Zanegował Holokaust. Za karę odwiedzi Auschwitz"


// Proszę o opisywanie linków. Pozdrawiam, fvg.


Opis pozostał, ale link niestety wygasł (edit 2022).
Odpowiedz
György Nagy, 42 letni kawaler, bezrobotny mieszkaniec Budapesztu. Moze zrobimy zrzutke na niego w ramach przyjazni polsko-wegierskiej? Kupimy mu bilet na Wizz Aira Budapeszt-Krakow i na PKS Krakow-Oswiecim + bilet wstepu do Auschwitz. Moze ktos z Krakowa z nim pojedzie i go oprowadzi?
Chetnie bym go oprowadzila, ale mieszkam w Warszawie....
Kto jest za?
Odpowiedz
Wizzair lata do Krakowa? Dobrze by było.
Cześć i czołem
Odpowiedz
Sorry, nie wiedzialam. Zmiana planow: koleja Budapeszt-Katowice i stamtad do Oswiecimia.
Bilet 2.klasy z Keleti pu. w jedna strone 29 euro. Wstep do Muzeum 40 zlotych ( z przewodnikiem).
Jak 20 osob zrzuci sie po 10 zlotych, to wystarczy...Ja chetnie zfinansuje wstep do Muzeum.
Odpowiedz
Nie sądzę, by taki człowiek był w stanie taki gest zrozumieć albo przynajmniej właściwie odebrać... doświadczenie życiowe uczy, że albo trzeba go zrzucić na spadochronie na bezludną wyspę i usunąć ją następnie z dostępnych map i locji albo postarać się przemówić doń właściwym mu językiem ale niestety tutaj kłania się część szczególna kodeksu karnego a dokładnie art.148 §2 pkt1 a taki śmieć nie jest wart wolności białego człowieka...

Tak nawiasem to uważam, ze postawienie przez to coś nogi na świętej ziemi obozu oświęcimskiego to hańba dla tam pomordowanych - byłem tam w życiu tylko raz, w szkole średniej i pamiętam to do dziś mimo iz jestem generalnie twardym facetem, zwykłym rozwiązywać problemy po męsku...

Dwa lata temu zawiozłem tam szwagra, Holendra. Bardzo chciał a ja mu odradzałem... całą drogę powrotną /jakieś 150km/ milczał z oczami bez wyrazu, wbitymi w horyzont... czekałem na niego na parkingu muzeum, gdyż sam nie wszedłem... zapytał tylko: To wszystko prawda? Potwierdziłem, że najszczersza... powiedział jeszcze: Nie gniewaj się, ale nie chcę rozmawiać... i zamilkł.
Odpowiedz
Zgadzam sie z Toba w duzej mierze, ale poniewaz nie mozemy go wyslac na bezludna wyspe, powinnysmy chociaz dac mu szanse resocjalizacji. To jest pierwszy tego rodzaju przypadek, ze sad zasadzil tego typu kare, mimo ze prawo to istnieje od paru lat. Mial 3 lokalizacje do wyboru: wybrac sie co najmniej 3 razy na Páva utca do Muzeum Holokaustu, Auschwitz albo Yad Vashem. Domyslam sie, ze nie chce sie specjalnie pokazywac na Páva utca, bo moga go rozpoznac. Do Yad Vashem podroz troche kosztowna, a wiec zostala Polska...Mial pecha czlowiek, bo jeden z policjantow znal hebrajski i zgarneli go po 10 minutach razem z jego transparentem.
Odpowiedz
(02-02-2013, 18:51)Ribizli napisał(a): Mial pecha czlowiek, bo jeden z policjantow znal hebrajski i zgarneli go po 10 minutach razem z jego transparentem.
Pech - czy może nadreprezentacja osób znających hebrajski w węgierskich służbach bezpieczeństwa? ZdziwionyZdziwionySzeroki uśmiech
Mam nadzieję, że nie będę musiał za ten post niczego zwiedzać ani opisywać swoich wrażeń.Zdziwiony
Ciekawe, czy tego faceta wpuściliby w ogóle do Izraela?
A jak wyglądała okupacja w Holandii - w wątku o śmiechu. Szeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiech
Odpowiedz
Czytam i oczom nie wierzę... czyżby węgierska flegma przestała być tak oczywista? Już nie wspominam o tym, ze widząc nowe prywatne inwestycje sądziłem, że bezrobocie na Węgrzech jest szczątkowe...

Cytat:Węgierscy bezrobotni wyruszyli w sobotę w marszu głodowym z miasta Nyiregyhaza na północnym wschodzie Węgier do stolicy tego kraju. W niedzielę mimo ulewnego deszczu i przenikliwego zimna dołączyli do nich mieszkańcy środkowych rejonów kraju. Do Budapesztu zamierzają dotrzeć 11 lutego - na rozpoczęcie wiosennej sesji parlamentu i przed jego gmachem zorganizować antyrządowy protest.
źródło
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 216 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 309 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 164 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 490 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek
  Podsumowanie lutego na portalu Ambasady RP w Budapeszcie. Waldek 1 524 24-03-2023, 13:06
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości